Hunter of the Dead

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
D20.jpg
Complete Warrior
s. 42

Tło

Łowcy Nieumarłych, to Paladyni oraz Kapłani, którzy wiedzeni swą nienawiścią do plugawych wytworów nekromancji, jakimi są nieumarli. Postanowili w pełni poświęcić swoje żywoty, świętej misji oczyszczenia świata z ich kalającej go egzystencji. W świecie Azeroth owa profesja przeżyła prawdziwy rozkwit tuż po 3 wojnie. Gdy jego mieszkańcy mieli już nieodzowną okazję zobaczyć jak przerażające żniwo zebrała Plaga Nieumarłych, Arthasa.

Wcześniej Łowców Nieumarłych, można było spotkać najczęściej na terenie jakiegoś cmentarzyska bądź innej preferowanej przez nieumarłych oraz nekromantów domeny. Gdzie pojawiali się pod osłoną nocy z zażartością przeczesując każdy jej cal. Najczęściej unikając przy tym także rozgłosu. Po wojnie jednak, nikogo nie dziwił już ich widok w środku dnia w jakimkolwiek miejscu tylko by się nie pokazali. Nawet w szeregach armii toczących zażarte boje przeciw pladze i podobnym jej adwersarzom.

Klasa dostępna: Paladynom oraz Kapłanom.

Umiejętności Klasowe

Umiejętnościami najpowszechniejszymi u Łowcy Nieumarłych są: Koncentracja (Concentration), Profesja (Profession), Leczenie (Heal), Skakanie (Jump), Wiedza o religii (Knowledge religion) , Jeździectwo (Ride) oraz Szukanie (Search).

Biegłość w broni i pancerzu

Łowca Nieumarłych nie zyskuje żadnych dodatkowych biegłości w broni oraz pancerzu.

Zdolności Klasowe

Detect Undead (1 Poziom Łowcy Nieumarłych)

Łowca Nieumarłych, potrafi w dowolnym momencie skupić się na lokalizacji potencjalnie znajdujących się w jego obrębie nieumarłych i, jeśli takowi znajdują w promieniu maksymalnie 60 stóp od niego, dokładnie określić ich położenie. Nie ma limitu korzystania z tej zdolności.

Uwagi przy odgrywaniu: Nieumarli nie mogą się przed tym uchronić (jedynie za pomocą zaklęcia Pustego Umysłu/Mind Blank, które blokuje wszelakie odmiany magicznego zbierania informacji, w tym także tę zdolność, oraz wszystkie pochodne zaklęcia/zdolności blokujące magię ze szkoły Wieszczenia/Divination). Zdolność ta nie działa w polu Antymagii.

Smite Undead / Zguba Nieumarłych (2 Poziom Łowcy Nieumarłych)

Dzięki tej zdolności Łowca Nieumarłych, raz na dzień może skupić całą swoją nienawiść do istot na które poluje i wykonać o wiele potężniejsze uderzenie przy użyciu swojej broni, niż normalnie. Zadając tym samym, takowym istotom o wiele poważniejsze obrażenia niż zwykle. Na poziomie 6 Łowca Nieumarłych może skorzystać z tej zdolności dwukrotnie. A na 10 aż trzykrotnie.

Dnd Mówi: Wówczas postać dodaje do swoich normalnych obrażeń liczbę poziomów w klasie Łowcy Nieumarłych zsumowaną z modyfikatorem z wiedzy (jeśli jakikolwiek posiada).

Spurn Death's Touch / Pogarda dla "Nie śmierci" (3 Poziom Łowcy Nieumarłych)

Łowcy Nieumarłych, to nie tylko (wbrew pozorom) owładnięci nienawiścią, szaleńcy, biegający w nocy po cmentarzach i innych mrocznych miejscach, gdzie marzy im się spotkać przypadkiem (bądź też nie), przedstawiciela znienawidzonej przez siebie "rasy". Przede wszystkim są prawdziwymi profesjonalistami w swoim fachu. I w pewnej chwili poprzez idealne połączenie pałającej w nich nienawiści z szeroką wiedzą na temat swego wroga. Potrafią stworzyć swego rodzaju styl walki, pozwalający im o wiele skuteczniej walczyć z nieumarłymi. Jak i o wiele skuteczniej ich eliminować.

Dnd Mówi: Od tej chwili Łowca Nieumarłych dodaje punkty ze swojego modyfikatora z mądrości do wszystkich rzutów obronnych przeciw efektom i zaklęciom, używanym przez nieumarłych. Ta premia liczy się także dodatkowo do rzutu na siłę woli, mimo że jest już w niego wliczona raz.

True Death / Ostateczna Śmierć (5 Poziom Łowcy Nieumarłych)

Zabijanie umarłych z myślą, że ci powrócą i tak na ten świat. Było by naprawdę bezsensownym i zniechęcającym zajęciem. Na szczęście jak na profesjonałów w swym fachu przystało. W pewnej chwili poprzez odpowiednie połączenie swej wiary, wyszkolenia i nienawiści. Łowcy Nieumarłych zyskują niebywałą zdolność, która sprawia, że zabici przez nich nieumarli zostają unicestwieni bezpowrotnie.

Uwagi przy odgrywaniu: Dzięki tej zdolności każdy nieumarły zabity przez Łowcę Nieumarłych. Czy to zwykłą bronią fizyczną, czy to zaklęciem. Zostaje bezpowrotnie unicestwiony. A co za tym idzie, nie da się go przywrócić już do życia. Istnieją jednak wyjątki od tej reguły, jak Licze, które ratuje uprzednio przygotowane filakterium.

Extra Turning / Specjalizacja w Odpędzaniu Nieumarłych (6 Poziom Łowcy Nieumarłych)

Jako, że zdolność Turn Undead / Odpędzanie Nieumarłych, jest jedną z najbardziej pomocnych w profesji Łowcy Nieumałych. Ten w pewnej chwili dzięki odpowiednim staraniom w zgłębieniu wybranych aspektów filozofii światłości, może skorzystać z niej aż 4 razy więcej niż normalnie by mógł.

Positive Energy Burst / Nova Pozytywnej Energi (8 Poziom Łowcy Nieumarłych)

W pewnej chwili, Łowca Nieumarłych dzięki odpowiedniemu zrozumieniu wybranych aspektów filozofii wiary którą się kieruje i połączeniu ich ze swoją nie mającą granic nienawiścią do nieumarłych. Opracowuje dość szczególne zaklęcie, pozwalające mu wytworzyć fale pozytywnej energii, która roztacza się w okół jego osoby niczym nova. Sięgając wszystkiego w obszarze 20 stóp w okół jego osoby.

Uwagi przy odgrywaniu: Użycie tego zaklęcia kosztuje Łowcę Nieumarłych dwa użycia Turn Undead / Odpędzania Nieumarłych. Jego efekt z kolei rani nieumarłych oraz demony. Leczy natomiast wszystkie żywe istoty.

Dnd Mówi: Siła tego efektu wynosi 1k6 obrażeń od pozytywnej energii. Zwiększa się też wraz z poziomem Łowcy Nieumarłych w jego klasie o kolejne 1k6 co dodatkowy poziom w niej. Ponadto potencjalne cele Łowcy Nieumarłych nie mogą w pełni uniknąć kontaktu z tym efektem, a jedynie po rzucie obronnym na refleks, zyskać o połowę mniej obrażeń.

Sealed Life (10 Poziom Łowcy Nieumarłych)

Prawdziwie doświadczeni w walce z nieumarłymi i ich plugawą magią, Łowcy Nieumarłych. W pewnej chwili dzięki odpowiedniemu zrozumieniu filozofii wiary którą się kierują, zyskują zadziwiające błogosławieństwo jakim jest stała odporność ich ciał na wszelkie efekty wysysające energie, które normalnie sprawiały by, że tracili by poziomy (SW).

Uwagi przy odgrywaniu: Nie dotyczy efektów zaklęć przywracających do życia, które mają wpływ na poziom doświadczenia (SW), postaci.

Lista Dodatkowych Zaklęć

Poniższa lista, to zbiór dodatkowych zaklęć jakie otrzymuje każdy Paladyn oraz Kapłan. Gdy rozwija się w klasie Łowcy Nieumarłych.

Zaklęcia Pierwszego Kręgu

Zaklęcia Drugiego Kręgu

Zaklęcia Trzeciego Kręgu

Zaklęcia Czwartego Kręgu

Tabela

Tabela 1