Holy Scourge

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
D20.jpg
Complete Mage
s. 64

Tło

Kim są?

Uświęceni Niszczyciele to wszechstronni żołnierze podczas niekończącej się wojny dobra ze złem, którzy przez swą wiarę i przekonanie o słuszności tejże sprawy, zyskali zdolność wzmacniania własnych zaklęć z dziedziny arkany przy pomocy energii światłości. A nawet odkryli w późniejszym czasie jak skutecznie manipulować uprzednio wymienioną mocą, by ich zaklęcia w jak największym stopniu upodobniały się do tych z dziedziny magii objawień.

Typowy Uświęcony Niszczyciel to najczęściej fanatyk, który jest niebywale przekonany o słuszności swoich przekonań i na ich mocy zawsze znajdzie solidny powód by unicestwić zło w wszelkiej formie. Wierzy ponadto w niezrównaną moc arkany i uważa ją za idealne narzędzie do oczyszczenia świata, dążąc przy tym do zwiększenia własnej mocy by tym skuteczniej to czynić.

Uświęceni Niszczyciele w Świecie

Uświęceni Niszczyciele w świecie Azeroth są zazwyczaj arkanistami działającymi na rzecz różnych kościołów bądź innych organizacji religijnych takich jak choćby Szkarłatna Krucjata. Gdzie co prawda przez fakt korzystania z uważanej za mniej czystą arkany są uznawani za swego rodzaju odmieńców, ale zarazem niezaprzeczalnie stają się niebywałym atutem w walce z wszech otaczającym złem sięgając często w tym względzie po destrukcyjną moc przekraczającą znacznie możliwości typowych bojowników o wiarę. Ich przynależność do uprzednio wymienionych rodzajów zgrupowań nie jest jednak regułą i zdążają się także przypadki gdy Uświęceni Niszczyciele działają w szeregach mało religijnych organizacji bądź na własny rachunek.

Kodeks Postępowania

Uświęceni Niszczyciele jak większość przedstawicieli profesji opierających swoją działalność o wiarę oraz czerpiących z niej moc, posiadają specyficzny kodeks postępowania określający poza koniecznością znania podstaw dogmatów swojej wiary, konkretne zasady postępowania jakimi powinni się kierować. Jeśli dobitnie i świadomie złamią jego regulacje, rzecz jasna stracą nie tylko dostęp do mocy jaką dysponują, ale także wszystkich zdolności klasowych wynikających ze swojej profesji.

Kodeks Uświęconego Niszczyciela zakłada z kolei pełne oddanie świętej sprawie, jaką jest destrukcja wszelkiego zła w roli którego występują najczęściej nie tylko istoty o złym charakterze, ale także osoby oddające się zakazanym praktykom, które również się nim cechują (np różni nekromanci, czarnoksiężnicy, kultyści starych bogów itp...). W tym postępowaniu ważne jest bardzo to by nie czynić tego metodami jakimi kierują się istoty z którymi walczy Uświęcony Niszczyciel, przez co zabijanie przypadkowo napotkanych na ulicy ludzi ponieważ mają zły charakter bądź korzystanie z zaklęć o złym charakterze jest jawnym pogwałceniem jego zasad, tak samo jak w wielu wypadkach łamanie prawa (choć to ostatnie zależne jest od wielu czynników). Kodeks nie zabrania też przymykania oka na mniejsze zło, nawet gdy Uświęcony Niszczyciel jest świadomy jego obecności oraz działalności. Może jednak to uczynić tylko w imię większego dobra (np. gdy dzięki temu będzie miał okazje unicestwić znacznie potężniejsze zło). Poza tymi wyjątkami z kolei powinien zawsze stanowczo dążyć do unicestwienia zła, kierując się przy tym jednak rozsądnymi powodami.

Ex-Uświęceni Niszczyciele

Jeśli Uświęcony Niszczyciel złamie zbyt dobitnie bądź pogwałci zbyt wiele razy zasady powyższego kodeksu traci automatycznie wszystkie zdolności klasowe. By je odzyskać musi udać się do kapłana wyznającego jego własną wiarę i poprosić go o odkupienie win przy pomocy "rytuału" [Odkupienia]. Ważne jest przy tym jednak by Uświęcony Niszczyciel szczerze żałował swoich występków oraz faktycznie wierzył że pragnie dążyć do poprawy, inaczej zaklęcie nie zadziała.

Wymagania Fabularne

  • Dobry charakter postaci.
  • 10 poziom w klasie dowolnego arkanisty bądź czarownika.
  • Znajomość przynajmniej 3 zaklęć ze szkoły wywołania oraz możliwość rzucania zaklęć z dziedziny arkany trzeciego poziomu.
  • Spełnianie założeń fabularnych opisanych wyżej i kierowanie się zasadami kodeksu postępowania.

Zdolności Klasowe

Biegłość w Broni i Pancerzu

Uświęcony Niszczyciel nie uzyskuje żadnych nowych biegłości w broni i pancerzu.

Dedykowany Dobru Arkanista (1 Poziom w tejże klasie)

Częste korzystanie z zaklęć o dobrym charakterze oraz fanatyczna dedykacja świętej sprawie o którą walczy Uświęcony Niszczyciel, sprawiają w pewnej chwili że zyskuje niebywałą wprawę w korzystaniu z uprzednio wymienionych zaklęć i te rzucane przez niego stają się nieznacznie silniejsze. Ponadto od tej pory Uświęcony Niszczyciel nie może korzystać z zaklęć o złym charakterze.

Dnd Mówi: Dzięki tej zdolności postać uzyskuje premię do poziomu rzucanych zaklęć w wysokości +1, jeśli te zaklęcia są o charakterze dobrym. Ponadto jak mówi powyższy opis, nie może rzucać żadnych zaklęć o złym charakterze.

Błogosławiona Magia (1 Poziom w tejże klasie)

Prawdziwa moc Uświęconego Niszczyciela leży w jego niezachwianej wierze w słuszność sprawy o którą walczy i objawia się w pewnym momencie czymś naprawdę niebywałym wśród innych arkanistów. Mianowicie wszystkie zaklęcia, bez względu na ich typ, po jakie sięgnie Uświęcony Niszczyciel od tej pory zostają nasączone niewielką dawką energii świętego blasku o dobrym charakterze. Co w praktyce objawia się efektem przypominającym złotą poświatę krążącą w esencji magicznej z jakiej stworzone są zawezwane przez postać zaklęcia. Dzieje się tak bez udziału woli arkanisty i on sam nie potrafi temu zaradzić nawet gdyby tego chciał, przez co wielu uważa ten efekt za akt błogosławieństwa ze strony mocy w którą wierzy Uświęcony Niszczyciel.

Dnd Mówi: Dzięki tej zdolności zaklęcia postaci, prócz normalnych obrażeń zadają złym istotom (i tylko złym) dodatkowe obrażenia od magii objawień o dobrym charakterze. Z początku te obrażenia wynoszą 1 pkt na poziom rzucanego zaklęcia. Na poziomie 5 jednak ta premia zwiększa się aż do 2 pkt na poziom rzucanego czaru.

Uświęcona Arkana (2 Poziom w tejże klasie)

Jak na prawdziwego arkaniste przystało, Uświęcony Niszczyciel nie zadowala się jedynie tym co zsyła mu jego wiara, ale także sam stara się jak może eksperymentować z magią objawień by coraz skuteczniej nią manipulować. W końcu odkrywa też dzięki temu metodę nasączania swoich zaklęć z dziedziny magii arkany jeszcze większą dawką świętej energii o charakterze dobra, czyniąc z nich naprawdę potężną broń.

Dnd Mówi: Dzięki tej zdolności postać może raz dziennie na poziomie drugim wypełnić zaklęcie z dziedziny arkany magią objawień. Takie zaklęcie zyskuje charakter dobry i premię do rzutu na atak w wysokości modyfikatora z charyzmy. Po trafieniu zadając dodatkowe obrażenia od magii objawień złym istotom (jeśli trafi tak zmodyfikowanym zaklęciem w istotę o charakterze innym niż zły, zaklęcie nie zada jej żadnych obrażeń) w wysokości liczby poziomów postaci w klasie Uświęconego Niszczyciela. Na poziomie 5 natomiast może użyć tej zdolności dwukrotnie.

W Pełni Poświęcony Misji Arkanista (3 Poziom w tejże klasie)

Każda wiara wydaje w końcu swoje wyraźne owoce. Prawdziwie oddani swojej misji Uświęceni Niszczyciele również w końcu mają okazję je dostrzec, gdy w pewnej chwili ich zaklęcia stają się znacznie skuteczniejsze niż były i z jeszcze większą łatwością zadają obrażenia złym adwersarzom tych świętych magów.

Dnd Mówi: Dzięki tej zdolności postać może dodać do swojego normalnego rzutu na atak przeciw złym istotom premię w wysokości poziomu w klasie Uświęconego Niszczyciela.

Uwagi Dodatkowe

Uświęcony Niszczyciel prócz powyżej wymienionych zdolności może nauczyć się wielu innych, ciekawych atutów pozwalających mu rzucać choćby zaklęcia oczyszczone bądź uświęcone przez magię objawień (Wymienione np w Book of Exalted Deeds i uznawane na RH). Dzięki którym upodabnia efekty swoich czarów tym bardziej do tych z jakich korzystają typowi uzdrowiciele.

Tabelka

Tab 1