High Proselytizer

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
D20.jpg
System Reference Document
s. Link


Opis

Wysoki Nawracacz - by zasłużyć na to miano, trzeba spędzić wiele lat w pokornej i gorliwej służbie swemu bogu/mocy. Ci określani tym tytułem cieszą się nie tylko ogromnym szacunkiem całego kościoła, którego są częścią ale są też na najlepszej ścieżce do zostania świętymi. Ci niezwykli oświeceni mężowie bądź niewiasty potrafią jedną pełną pasji przemową pociągnąć za sobą tłumy wiernych, a często też niewiernych, którzy olśnieni jego kazaniem, szybko stają się wiernymi.


Wymagania

Poziom: min. 21 poziomów w klasie koncentrującej się na zgłębianiu takiej czy innej wiary zdolnej do zsyłania mocy.

Umiejętności: Umiejętność dyplomacji, negocjacji i retoryki na poziomie przynajmniej bardzo dobrym, ponadto bardzo dogłębna wiedza z zakresu wyznawanej religii lub natury (w przypadku druidów).

Atuty: Dowodzenie, Epickie dowodzenie.

Inne: Musi posiadać wyznawane bóstwo/moc.


Zdolności

Nawracanie: Już od pierwszego poziomu postać otrzymuje dostęp do tego co jest esencją tej klasy, czyli nadnaturalnej zdolności porywania tłumów swym kazaniem. Raz dziennie, postać może rozpocząć używanie tej zdolności co daje trzy efekty:

  • po pierwsze postać otoczona jest kojącą aurą w wyniku czego każdy przeciwnik próbujący w sposób bezpośredni skrzywdzić go musi wykonać test woli, jeśli się nie powiedzie nie będzie on w stanie zaatakować postaci przez ilość rund równą poziomowi czarującego postaci. Efekt zostaje złamany gdy nawracacz wykona akcję w bezpośredni sposób wrogą wobec celu.
  • po drugie jego głos słyszany jest głośno i wyraźnie w promieniu równym 30 metrów + 15/poziom w klasie oraz rozumiany przez każdą inteligentną istotę posiadającą własny język.
  • po trzecie, każdy słuchający przemowy może zostać porwany przez nią stając się ofiarą efektu identycznego do zaklęcia charm person. Efekt zauroczenia trwa przez 10 minut + 5 minut/poziom w klasie.


  • Boski dotyk: Na czas trwania zdolności Nawracanie postać może zstąpić do tłumu i poprzez dotyk leczyć drobne obrażenia, usuwać naturalne choroby i neutralizować trucizny. Efekt kończy się wraz z końcem kazania. W jednej turze uzdrowionych może być maksymalnie 6 osób.
  • Boskie słowo: Raz podczas jednego kazania, postać może sprawić, że jej głos zada wszystkim niezauroczonym 3d8 punktów obrażeń od dźwięku oraz może spowodować ich oszołomienie na 3 rundy. Działa jak czar rzucony przez postać poziomu 20.
  • Boska twarz: Podobnie raz dziennie postać może podczas trwania kazania, wyzwolić oślepiający promień światła który zdaje się zaczynać na jego twarzy zadający 6d6 punktów obrażeń (lub 1d6 /poziom czarującego, maks. 25d6 przeciwko nieumarłym) oraz mogący oślepić wszystkich którzy nie poddali się zauroczeniu jego przemową.
  • Boska aura: Jako szczyt swych możliwości postać może raz dziennie sprawić, że przez tłum przetoczy się fala energii (dobra, zła, prawa lub chaosu) która oślepia, ogłusza, spowalnia, oszałamia lub nawet zabija w zależności od różnicy poziomów pomiędzy czarującym a celem, dokładny efekt określa jednak GM. Ponadto powoduje odesłanie przybyszów o charakterze przeciwnym do wyzwolonej energii.


Uzdrawianie: Dzięki tej zdolności postać może skorzystać z efektów czaru heal na sobie lub na dowolnej innej istocie.


Poziom PWW Zdolność Poziom Czarów
1 +0 Nawracanie 1/dzień +0
2 +1 Uzdrowienie 1/dzień +1
3 +2 Nawracanie (Boski dotyk) +1
4 +3 Bonusowy Atut +2
5 +3 Nawracanie (Boskie słowo) +2
6 +4 Uzdrowienie 2/dzień +3
7 +5 Nawracanie (Boska twarz) +3
8 +6 Bonusowy Atut +4
9 +6 Nawracanie (Boska aura) +4
10 +7 Uzdrowienie 3/dzień +5


Podsumowanie

Postać taka jak ta nadaje się doskonale do prowadzenia fanatycznej krucjaty lub dokonywania przewrotów w królestwie. Chociaż bez problemu da się porwać swą przemową dwie wioski pełne chłopów, to z zauroczeniem silniejszych herosów może być trudne nie jest to jednak coś czym tak potężny i stojący tak wysoko w hierarchii kapłan miałby problem. Ponadto w przypadku tej klasy nie może być mowy o wątpliwościach czy luźnym podejściu do kwestii wiary. To klasa dająca duże możliwości ale też wymagająca dużej odpowiedzialności i konsekwencji w odgrywaniu.