High Divinist

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Warcraftrpg-logo-small.jpg
Dark Factions
s. 63
Arcybiskup Kościoła Światłości, Benedictus - idealny przykład Wysokiego Mistyka

Tło

Kim są?

Wysocy Mistycy, to nikt inny, jak kapłani, druidzi oraz szamani, którzy sięgnęli samych wyżyn zrozumienia aspektów swojej wiary. Zyskując tym samym dostęp do mocy przekraczających znacznie możliwości "zwykłych" przedstawicieli tychże klas. Zesłanych na ich osoby przez objawienia do których doszli podczas zgłębiania zasad swojej wiary. Stającej się prawdziwym dowodem ich niezwykłych osiągnięć. To co ich cechuje jednak, to nie tylko uprzednio wymieniony i jakże niezaprzeczalny owoc ich pracy. A także często wrodzona i jakże namacalna charyzma oraz pozycja w szeregach swojego Kościoła (bądź grupy). Nic jednak nie przychodzi za darmo i za prawdziwą wiedzę oraz moc, często płaci się naprawdę sporą cenę.

Wysocy Mistycy w świecie

Wysocy Mistycy to najczęściej (choć nie zawsze) głowy przeróżnych kościołów / grup religijnych bądź ich wysocy rangą przedstawiciele, którzy nierzadko noszą tytuły arcykapłanów, arcydruidów bądź arcyszmanów. Często będąc bardzo zasłużonymi dla tych organizacji, jednostkami. Przykłady Wysokich Mistyków (tych bardziej znanych) w świecie Warcrafta:

Wymagania na RH

Zdolności Klasowe

Biegłości w broni i pancerzu:

Wysocy Mistycy nie otrzymują żadnego dodatkowego przeszkolenia w broniach oraz pancerzach.

Czary na Dzień

Na każdym poziomie w klasie Arcykapłana, postać otrzymuję nowe czary na dzień, tak jakby, awansowała w swojej poprzedniej klasie czarującej, w której może rzucać zaklęcia 7-ego kręgu, przed wybraniem tej klasy prestiżowej (np. Kapłan, Druid, Szaman i ich odmiany). Oczywiście nie otrzymuje żadnych innych bonusów w związku z poprzednia klasą (np.nie dostaje bonusowych inspiracji). Jeśli Arcykapłan posiada dwie lub więcej klas czarujących, musi wybrać jedną, w której otrzyma nowe zaklęcia na dzień i która posiada dostęp do zaklęć 7-kręgu.

Revelations / Objawienia

Zgłębiając intensywnie zasady swojej religii, Wysoki Mistyk wraz z upływem czasu oraz nadmiarem nowych przemyśleń, ukierunkowujących go na coraz to właściwszą ścieżkę, którą powinien podążać wyznawca jego wiary. Czasami pada ofiarą niezwykłych chwil, zwanych objawieniami, które potrafią go ukierunkować ku odkryciu mocy o jakich mogą tylko marzyć inni uzdrowiciele. Takie objawienia następują za każdym razem gdy postać osiągnie poziom w klasie Wysokiego Mistyka i co za tym idzie. Każda postać ma dostęp do maksymalnie 5 z nich, bez względu na wybór jakiego może dokonać z poniższej listy:

Divine Reach / Mistyczny Zasięg

Dzięki wieloletnim badaniom oraz praktyce ukierunkowanym względem jak najlepszego zrozumienia funkcjonowania zaklęć dotykowych. W pewnym momencie Wysoki Mistyk potrafi natrafić na prawdziwy przełom i odkryć metodę dzięki której jego dotykowe zaklęcia, potrafią funkcjonować także na odległość (do 30 stóp). Co to oznacza? Choćby to, że zaklęcia leczące jak Leczenie bądź zadające obrażenia jak Krzywda mogą zostać rzucone zamiast po dotknięciu celu, już po wskazaniu go przez osobę inkantującą je. O ile ten znajduje się w ich nowym zasięgu. By tego było mało, Wysoki Mistyk może pójść w swoich badaniach jeszcze dalej i po kolejnym Objawieniu, zyskać dostęp do wiedzy na temat metody rzucania zaklęć dotykowych o zasięgu aż 60 stóp.

Wymagane od Wysokiego Mistyka Poświęcenie: Utrata na stałe możliwości rzucenia jednego zaklęcia 7 poziomu na dzień. Jeśli Wysoki Mistyk dozna kolejnego objawienia w celu zwiększenia zasięgu zaklęć dotykowych aż do 60 stóp, wówczas traci na stałe kolejne zaklęcie 7 poziomu na dzień. Maksymalnie Wysoki Mistyk może doznać jedynie dwóch objawień w tym kierunku.

Master Domain Power / Mistrzowska Moc Domeny

Dzięki wieloletnim badaniom oraz praktyce ukierunkowanym względem zgłębiania danej dziedziny filozofii swojej wiary. Wysoki Mistyk w pewnej chwili stosując aktywnie dobrodziejstwa domeny, której do reszty się poświęcił natrafia na niezwykły przełom w swoich badaniach dzięki któremu zyskuje dostęp do jej mistrzowskiej mocy. Czegoś tak niezwykłego, że niewielu uzdrowicieli może sobie to choćby wyobrazić. Listę wspomnianych Mistrzowskich Mocy, można znaleźć w odpowiednim dziale w tymże artykule.

Wymagane od Wysokiego Mistyka Poświęcenie: Utrata na stałe możliwości rzucenia jednego zaklęcia 8 poziomu na dzień. Jeśli Wysoki Mistyk dozna kolejnego objawienia dzięki któremu pozna mistrzowską moc innej domeny, wówczas traci na stałe jeszcze jedno zaklęcie 8 poziomu na dzień. Wysoki Mistyk może doznać tego objawienia maksymalnie 5 razy.

Mastery of Channeling / Mistrzostwo w Manipulacji Energią

Wysoki Mistyk, jak każdy uzdrowiciel posiada zdolność Odpędzania bądź Karcenia określonego typu istot. Gdy jest to Kapłan są to nieumarli, gdy Druid zwierzęta oraz rośliny. Szamani natomiast specjalizują się w wykorzystywaniu tejże zdolności względem żywiołaków. W przeciwieństwie jednak do przedstawicieli uprzednio wymienionych klas, Wysocy Mistycy często korzystający z dobrodziejstw tej zdolności w praktyce oraz próbujący zgłębić jej sekrety w szerszym spektrum. Mogą w pewnej chwili natrafić podczas swoich badań oraz eksperymentów na prawdziwy przełom, który sprowadza im nietypowe objawienie, dzięki któremu ich oświecone umysły zyskują dostęp do wiedzy umożliwiającej im manipulować energią przez wielu pośledniejszych uzdrowicieli uważaną za ograniczoną do stosowania jedynie magicznej zdolności Odpędzania i Karcenia wybranych istot.

Zdolność tejże manipulacji objawia się w praktyce aż dwoma ciekawymi możliwościami wykorzystania liczny prób Odpędzenia / Karcenia nieumarłych na dzień. Po pierwsze Wysoki Mistyk od tej pory może zamiast wykorzystania zaklęcia wybranego poziomu ze swojego dziennego limitu zaklęć, przygotować zaklęcie wybranego stopnia poświęcając równą mu liczbę prób Odpędzenia / Karcenia. Prosto ujmując, jeśli Wysoki Mistyk może na dzień wykorzystać aż 6 razy zdolność klasową Odpędzenie / Karcenie. To zamiast tych sześciu razów może rzucić jedno dodatkowe zaklęcie 6 poziomu. Może także przygotować 1 zaklęcie 2 poziomu i jedno trzeciego, zostawiając sobie 1 użycie Odpędzenia / Karcenia na dzień. Wybór jak wykorzysta tą liczbę należy tylko do niego, jednakże powinien go dokonać już w trakcie przygotowania listy zaklęć na kolejny dzień.

Drugą ciekawą możliwością jaką daje Wysokiemu Mistykowi ta wiedza, jest możliwość poświęcania prób Odpędzenia / Karcenia na rzecz używania atutów metamagicznych w celu wzmocnienia wybranego zaklęcia. Dla przykładu więc, Wysoki Mistyk może wykorzystać atut zwiększający czas trwania zaklęcia 2 poziomu, używając go poprzez poświęcenie trzech prób Odpędzania / Karcenia (Ponieważ ten atut z założenia zwiększa poziom zaklęcia o 1 stopień, a zaklęcie jakie modyfikujemy ma 2 stopień. Rachunek jest więc dość prosty, za każdym razem by obliczyć ile prób Odpędzenia / Karcenia musimy poświęcić, dodajemy po prostu poziom zaklęcia modyfikowanego do liczny poziomów o które zwiększa go wybrany atut metamagiczny). Oczywiście by Wysoki Mistyk mógł w ten sposób wykorzystywać atuty metamagiczne, musi je najpierw znać.

Problematyka drugiej możliwości jaką daje nam to objawienie: Na serwerze jakim jest Redemptor Hominis, zwykle nie korzysta się z atutów postaci w celu odwzorowania jej zdolności. Nie jest jednak zabronione korzystanie z nich w gronie graczy (jeśli ci się na to zgadzają, bo pamiętajmy, że nie oficjalnych zasad nie powinniśmy narzucać nigdy innym) oraz na eventach niektórych Gmów, którzy na to przyzwalają, bo są tacy. Najlepiej więc zapytać prowadzącego nim zacznie się z nimi zabawę, czy ten je uznaje.

Wymagane od Wysokiego Mistyka Poświęcenie: Utrata na stałe możliwości rzucenia jednego zaklęcia 7 poziomu na dzień. Wysoki Mistyk może doznać tego objawienia, tylko raz.

Mastery of Turning or Rebuking / Mistrzostwo w Odpędzaniu bądź Karceniu

Gdy niektórych Wysokich Mistyków fascynują badania oraz doświadczenia ze zdolnością Odpędzania / Karcenia w celu poznania tajników funkcjonowania kreującej ją energii, którą chcieli by wykorzystywać także do innych celów. Innych nie rzadko pociąga niezwykle wizja zwiększenia jej intensywności w jak największym stopniu, by ta stała się jeszcze skuteczniejszym narzędziem w ich dłoniach. Co w pewnym momencie doprowadza do niezwykłego przełomu w jego badaniach, który owocuje w odkrycie przez Wysokiego Mistyka jak sięgnąć po ten cel.

Wymagane od Wysokiego Mistyka Poświęcenie: Utrata na stałe możliwości rzucenia jednego zaklęcia 6 poziomu na dzień. Wysoki Mistyk może doznać tego objawienia, tylko raz.

Suchar Mechaniczny*: Dzięki temu objawieniu Wysoki Mistyk otrzymuje premię +4 do rzutów z wykorzystaniem Odpędzenia / Karcenia oraz + 4 do rzutów na obrażenia. To czy te liczby mają jakieś znacznie bądź nie należy wyłącznie od porozumienia graczy ze sobą odgrywających bądź decyzji Gma prowadzącego. W żadnym razie, nie są częścią żadnych oficjalnych zasad serwerowych.

Transfer Power / Transfer Mocy

Wśród Wysokich Mistyków są też tacy, którzy za priorytet w swych badaniach wyznaczyli sobie zgłębienie kwintesencji wiedzy na temat niezwykłych błogosławieństw (Zwanych również Aspiracjami), jakie sami otrzymali podczas podążania drogą określoną przez odpowiednie zrozumienie zasad wyznawanej przez siebie filozofii. Dzięki temu w pewnej chwili potrafią stać się świadkami dość nietypowego objawienia, które zsyła na nich wiedzę niezbędną nie tylko do pełnego zrozumienia błogosławieństw jakie zostały na nich zesłane. A także ofiarowywania ich innym istotom. Co staje się kolejnym jawnym dowodem ich niebywałej mocy.

W ten sposób uiszczone błogosławieństwa (będące niczym innym, a aspiracjami posiadanymi przez druida, szamana oraz kapłana) trwają przez 24 godziny od chwili ich rzucenia. Ponadto ważnym faktem jest to, że po rzuceniu przez siebie błogosławieństwa posiadającego efekt wybranej aspiracji, Wysoki Mistyk traci do niej dostęp na czas kolejnych 24 godzin. Przez co śmiało można byłoby stwierdzić, ze mamy tu bardziej do czynienia z użyczaniem, posiadanych przez postać mocy na określony czas. A nie powielaniem ich tymczasowo.

Wymagane od Wysokiego Mistyka Poświęcenie: Brak. Wysoki Mistyk może doznać tego objawienia, tylko raz.

Suchar Mechaniczny:Tak jak w wypadku wszystkich innych zdolności dodających jakiekolwiek premie liczebne ich efekt praktyczny zależy od porozumienia pomiędzy osobami graczy bądź gracza, a Gma prowadzącego dany event. Ponieważ w żadnym razie nie są one cześcią oficjalnych zasad serwerowych.

Mistrzowskie Moce Wybranych Domen

Wstęp

Drogi czytelniku. W tym dziale (jak sama nazwa zresztą mówi, więc to nie żadne niebywałe odkrycie!) będziesz mógł znaleźć opisy działania wybranych Mistrzowskich Mocy Domen do których Wysoki Mistyk może mieć dostęp po uzyskaniu objawienia "Mistrzowska Moc Domeny", którego zasady opisałem już wcześniej. Nim przejdziemy jednak do owych wybranych mocy i ich efektów, pragnę odpowiedzieć na twoje niezadane pytanie, które zapewne brzmi "Dlaczego tylko wybrane?" bądź "Co z resztą Domen?". Odpowiedź na oba te problemy jest dość prosta i niestety nieciekawa. Mianowicie mimo, że na serwerze Redemptor Hominis mamy sposobność korzystania z domen opisanych w podręcznikach Dnd. Nasz "kochany" wydawca Wow Rpg, nie pomyślał o tym, że dodając coś takiego jak Mistrzowskie Moce, doda coś na tyle innowacyjnego, że tamte kilkadziesiąt domen jakie jeszcze mamy do wyboru, nie będzie tego miało. Co daje nam w rachunku końcowym kilkadziesiąt domen bez Mistrzowskich Mocy. Co zrobić więc z tym fantem? Jako że nikt nie broni starać się o wyklimacenie postacią dostępu do domen spoza WoW Rpg. To i nikt nie broni by zaproponować ich Mistrzowskie Moce. Więc jeśli Twój Wysoki Mistyk posiada dość nietypową domenę, która nie posiada określonej mistrzowskiej mocy i chciałbyś by ją jednak posiadał w praktyce. To jedyne co musisz zrobić, to posłać podanie na maila klimatycznego serwera w którym podasz szerszy opis swoich przemyśleń, które przekonają Ekipę do zatwierdzenia jej. I to by było wszystko względem mojego spamu, mam nadzieję że ten artukuł przyniesie ci więcej odpowiedzi niż kolejnych pytań!

Ps. Możliwe że kiedyś powstanie lista mistrzowskich mocy dla każdej domeny z dnd, która jest dostępna dla graczy i jej nie ma. Ale póki co nie łudźmy się i cieszmy sposobem zyskania ich, opisanym wyżej.

Opisy Mocy

W budowie!!!

 • Nazwa Domeny: Ancestor (Przodków)
 • Nazwa Mistrzowskiej Mocy: Gniew Przodków
 • Opis Działania:


 • Nazwa Domeny: Animal (Zwierząt)
 • Nazwa Mistrzowskiej Mocy: Władca Zwierząt
 • Opis Działania:


 • Nazwa Domeny: Arcana (Arkany)
 • Nazwa Mistrzowskiej Mocy: Magiczna Krew
 • Opis Działania:


 • Nazwa Domeny: Crusader (Krzyżowca)
 • Nazwa Mistrzowskiej Mocy: Nagięcie Woli
 • Opis Działania:


 • Nazwa Domeny: Death (Śmierci)
 • Nazwa Mistrzowskiej Mocy: Uderzenie Śmierci
 • Opis Działania:


 • Nazwa Domeny: Destruction (Zniszczenia)
 • Nazwa Mistrzowskiej Mocy:
 • Opis Działania:


 • Nazwa Domeny: Elements (Żywiołów)
 • Nazwa Mistrzowskiej Mocy: Aura Furii Żywiołów
 • Opis Działania:


 • Nazwa Domeny: Foretelling (Przepowiadania)
 • Nazwa Mistrzowskiej Mocy: Adaptowanie Magii
 • Opis Działania:


 • Nazwa Domeny: Healing (Uzdrawiania)
 • Nazwa Mistrzowskiej Mocy: Aura Uzdrawiania
 • Opis Działania:


 • Nazwa Domeny: Madness (Szaleństwa)
 • Nazwa Mistrzowskiej Mocy: Oddanie się Szaleństwu
 • Opis Działania:


 • Nazwa Domeny: Power (Mocy)
 • Nazwa Mistrzowskiej Mocy: Heroiczna Energia
 • Opis Działania:


 • Nazwa Domeny: Protection (Obrony)
 • Nazwa Mistrzowskiej Mocy: Słowo Ochronne
 • Opis Działania:


 • Nazwa Domeny: Spirits (Duchów)
 • Nazwa Mistrzowskiej Mocy: Dołączenie do Duchów
 • Opis Działania:


 • Nazwa Domeny: War (Wojny)
 • Nazwa Mistrzowskiej Mocy: Mistrz Obroni
 • Opis Działania:


 • Nazwa Domeny: Wild (Dziczy)
 • Nazwa Mistrzowskiej Mocy:
 • Opis Działania: