Haleh

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Haleh w formie wysokiej elfki

Wygląd

Nieznany jest jej wygląd jako smok... Haleh jest znana z czestego przemieniania swojej formy i włączania się do życia smiertelnych. Obecnie preferuje postać wysokiej elfki i to w niej przebywa ciągle pilnując spraw niebieskiego lotu w Winterspring.

Historia

Haleh jest drugą pełnoprawną partnerką Malygosa, opiekuna magii.

Po tym gdy Deathwing został pokonany a Dusza Smoka zniszczona, Malygos odzyskał pełnie swoich sił. Mag Rhonin zniszczył Dusze Smoka używając łuski Deathwinga do zaklęcia. Dzięki temu cała magiczna zawartość Duszy Smoka została przeniesiona z powrotem do Smoczych Aspektów. Oprócz tego Malygos odzyskał swój lot... I pomimo jego małej liczebności dawał nadzieje na przyszłość dla opiekuna magii.

Zdawał sobie jednak sprawe z realnego zagrożenia, jakim przez chwilę było wyginięcie całej populacji niebieskich smoków. Z tego powodu wysłał część swojego lotu wraz ze swoją nową partnerką do Winterspring.

Tam Haleh kontynuuje pomysł Malygosa i poszukuje wszystkich artefaktów bądź źródeł magicznych by następnie ukryć je przed śmiertelnymi rasami... Wierząc że mogą one stanowić zagrożenie dla świata w połączeniu z lekkomyślnym używaniem.

O niej

Haleh jest nową matką niebieskich smoków, a aktualnie Matką Opiekunką leża niebieskich smów Mazthoril w zimnej krainie Winterspring. Jest ona ambitna i żądna wiedzy - czerpiąc przyjemność z badania literatury, teksów naukowych, doświadczen czy tez zwykłych ciekawostek które napotka na swojej drodze. Podobnie jak wszystkie niebieskie smoki jest spokojna, ale bardzo terytorialna.