Gunman

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Warcraftrpg-logo-small.jpg
Alliance Player's Guide
s. 52
Gunman.jpg

Opis

Rusznikarz jest swego rodzaju rycerzem, który miast używać miecza czy topora wyspecjalizował się w używaniu technologicznej nowinki jaką jest- broni palnej. Dzięki talentowi i nabytemu doświadczeniu wynosi on sztukę strzelectwa ponad pojmowanie szarych obywateli. Pomimo, że niektórzy wojownicy faworyzują miecze, topory cz łuk, rusznikarz zawsze wybiera broń palną- pistolety, strzelby, garłacze. Potrafi używać ich wszystkich. Jest on wstanie wykonać niesamowite sztuczni z bronią palną, które inni mogą obserwować jedynie z opuszczonymi szczękali i szeroko otwartymi oczami. Rusznikarz posiada najczęściej kilka rodzajów broni palnej, często także nosi je przy sobie: Strzelba na plecach, garłacz przy boku, bandolety za pasem,pistolety pod pach i na łydce- to tylko jedna z wielu możliwości. Często zdarza się także iż rusznikarz trzyma kilka zamaskowanych broni. Rusznikarze zawsze mówią, że ich niesamowite zdolności pochodzą z wrodzonego talentu, ćwiczeń i lat doświadczenia z bronią. Nie ma tam ni grama magii czy boskich ingerencji. Przeciętny przeciwnik nie jest w stanie tego ocenić, gdy w mgnieniu oka w dłoniach rusznikarza pojawia się pistolet lub zanim zdoła się odwrócić ktoś przystawia mu śmiercionośną strzelbę do głowy.

Wymagania

Przynależność: Dowolna, choć większość to Alianci
Klasa dostępna Wojownikom i Wynalazcom. Wymagany poziom – 5.

Biegłość w broniach i pancerzach

Rusznikarz nie otrzymuje żadnej dodatkowej biegłości w broni czy pancerzu.

Atuty

Rusznikarz otrzymuje po zdolności na 1, 4 i 8 poziomie w swojej klasie. Może je wybrać z poniższej listy i musi spełniać wszystkie wymagania związane z wybraną zdolnością.
Strzał z bliska
Opóźnienie awarii
Awaryjna naprawa
Daleki strzał[1]
Dryg do broni palnej
Większa biegłość w broni dwuręcznej[2]
Ulepszony krytyczny cios (tylko bronią palną)[3]
Ulepszona inicjatywa[4]
Ulepszone błyskawiczne przeładowanie
Ulepszony precyzyjny strzał[5]
Ulepszona biegłość w broni dwuręcznej[6]
Błyskawiczne przeładowanie
Precyzyjny strzał[7]
Szybki strzał[8]
Strzał w biegu[9]
Snajperski strzał
Popisowy strzał
Biegłość w broni dwuręcznej[10]
Skupienie na broni (tylko broń palna)[11]
Obezwładniający strzał (pistol whip)
Point blank shot[12]
Mounted archery"[13]

Umiejętności klasowe

Popisowy strzał (1 lvl)


Rusznikarze potrafią wyczyniać z bronią cuda. Przed samym strzałem mogą przerzucić ją do drugiej ręki lub przymierzyć do celu w lustrze. Mogą celować z nad głowy lub z pomiędzy nóg.

Bohater może zadeklarować przed atakiem popisowy strzał. Wykonuje go z testem -4. Jeśli atak się powiedzie otrzymuje on bonus +1 do morale na atak i obrażenia. Bonus trwa jedną rundę i może kumulować się z innymi bonusami.
Np. Rusznikarz może oddać trzy strzały podczas jednej rundy. Deklaruje iż dwa będą popisowymi strzałami. Pierwszy z nich pomimo kary -4 trafia w cel. Kolejny jest już wykonywany z bonusem +1. Jeśli trafi trzeci będzie już posiadał bonus +2.

Specjalny pistolet (2 lvl)


Rusznikarz i jego ukochana bron łączą się w specjalnej więzi niezrozumiałej dla innych użytkowników broni palnej. Połączenie takie wymaga pieszczotliwego i dokładnego ceremoniału którego głównym elementem jest wyczyszczenie broni. Trwa on około godziny. Rusznikarz nie może zmieniać ukochanej broni częściej niż raz w tygodniu.

Rusznikarz używając swojej specjalnej broni otrzymuje bonus. Na 2 poziomie jest to +1 do ataków i obrażeń.

Użycie garłacza (3 lvl)


Rusznikarz na skutek nabytego doświadczenie nabywa zdolności lepszego użycia garłacza. Potrafi obrać odpowiedni kont i kierunek wiatru by strzał był jak najbardziej efektywny.

Jest to dość skomplikowane dla mnie w mechanice i nie widzę zastosowań na RH. Ponieważ nie widziałem u nas używania punktów bohatera.
Podręcznik mówi że jeśli podczas deklarowanego strzału z garłacza odda się swój punkt bohatera zwiększy się DC o 10 i garłacz zada ekstra + 1k6 obrażeń.

Lepsza osłona (3 lvl)


Rusznikarz wie jak chować się przed strzałem.

Jeśli Rusznikarz jest za osłoną zyskuje podwojony bonus do rzutów obronnych i testów na refleks.

Specjalny pistolet (4 lvl)

Na tym poziomie bonus z użycia broni specjalnej zwiększa się do +2.

Bielmo na oku (5 lvl)


Rusznikarz nabywa doświadczenia w unieszkodliwianiu bliskich celów.

Podczas strzelania do celów bliższych niż 10 stóp rusznikarz zyskuje premię +1 do ataku i +2 do rzutów na obronę. Umiejętność kumuluje się z featem Point Blank Shot oraz innymi zdolnościami.

Zmiana pistoletu (6 lvl)


Rusznikarz potrafi tak szybko przebierać rękami, że zmiana broni nie stanowi dla niego wyzwania.

Bohater jest w stanie od dobyć, strzelić i odłożyć do kabury dowolną liczbę pistoletów, nie większą niż liczba jego ataków. Ponadto jeśli na pierwszy strzał ma wpływ magia działa ona również na wszystkie inne strzały oddane za pomocą tej zdolności z tej ręki. Niektórzy twierdzą że dzieje się tak ponieważ ręka rusznikarza jest tak szybka iż magia nie nadąża za nia.

Specjalny pistolet (6 lvl)

Na tym poziomie bonus z użycia broni specjalnej zwiększa się do +3.

Strzał z biodra (8 lvl)


Rusznikarz jest tak szybki, że potrafi strzelić w trudnej walce z biodra w przeciwnika.

Bohater może oddać strzał w przeciwnika nawet mimo bezpośredniego zagrożenia walką w zwarciu. Wykonując ten atak otrzymuję ujemny modyfikator -4 (atak jest traktowany jak strzał z dystansu). Może on prowokować ataki jeśli jest wyprowadzany z zagrożonego bronią dystansową miejsca.

Specjalny pistolet (8 lvl)

Na tym poziomie bonus z użycia broni specjalnej zwiększa się do +4.

Szarża z bagnetem (9 lvl)


Kiedy walka staje się niebezpieczną rusznikarz musi założyć na swoją strzelbębagnet.

Podejmując szarże z bagnetem rusznikarz jeśli ma naładowaną broń może oddać strzał w przeciwnika mając ujemny modyfikator -4. Po oddaniu strzału rusznikarz zatrzymuje się w miejscu z którego będzie mógł kontynuować walkę wręcz.

Strzał z dwurury (10 lvl)


Rusznikarz w ramach akcji standardowej może wystrzelić w jeden cel z dwóch broni naraz lub ze strzelby z dwiema lufami. Wykonuje wówczas rzut jakby atakował tylko jedną główną bronią, ponosząc wszelkie możliwe kary np. za dystans. Obrażenia są zadawane jak przy zwykłej broni plus 2d6 na każdą dodatkową broń (lufę)

Specjalny pistolet (10 lvl)

Na tym poziomie bonus z użycia broni specjalnej zwiększa się do +5.

Tabela

Tabela The Gunman.jpg