Graven One

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Warcraftrpg-logo-small.jpg
Magic & Mayhem
s. 42
Graven one.jpg

Ogółem o klasie

Powiedźmy, że mamy aspirację by stać się Śmiercią. Chcemy mieć mroczną szatę, kostur, kościaną zbroję, kosę i klepsydrę, którą będziemy straszyć dzieci nie tylko do święta. Hmm.. powiedzmy, ze jesteśmy ponad pragnienia prostego nekromanty, a interesuje nas idea śmierci, jej tajemnica sama w sobie, jej mroczna, lepka i kusząca "prawda", którą możemy zgłębić etapami, krok po kroku zagłębiając się w tą mgłę cuchnącą nieżyciem. A zatem wchodzimy do studni śmierci i sprawiamy, że nasze istnienie przekształca się w manifestację tego czego prawie wszyscy się boją, końca.

Czciciel Śmierci czerpie moc z otchłani studni śmierci zamiast błagać ciemne moce, lub będąc pochlebcą demonicznych bytów. Szkodliwe dla zdrowia obrzędy, sigile oraz porzucenie śmiertelnej powłoki są niewielką częścią tego czego Czciciele Śmierci poszukują. W końcu stają się Panami Śmierci.

Wymagania

Aby zostać Czcicielem Śmierci postać musi spełniać niżej wymienione wymagania:

Charakter: Każdy zły (wszyscy, którzy nie przepadają za światłością itp).

Klasa: 15 poziomów w klasie Kapłana (odgrywanego jako zły) lub Nekromanty.

Zdolności klasowe

Biegłość w broni i pancerzu: Czciciel Śmierci jest biegły w korzystaniu ze wszystkich nieskomplikowanych broni. Dodatkowo zyskuje biegłość w posługiwaniu się kosą.

Kosa Śmierci: Kosa Śmierci powstaje wraz z przemianą w Czciciela Śmierci, ta broń jest dowodem związku postaci ze śmiercią. (Czciciel może wezwać swoją Kose Śmierci w każdej chwili i tylko on bądź jego przywołaniec może władać kosą)

Wezwanie sługi: Czciciel Śmierci posiada zdolność przywołania pupila za pomocą kości wojownika bądź maga. Lecz kość musi zostać wykradziona z prawdziwego grobowca tegoż maga bądź wojownika. Przywołany szkielet wojownika lub maga jest oddanym sługą, który słucha każdego rozkazu Czciciela. Ten może kontrolować tylko jednego przywołańca w tym samym czasie. Jeżeli pupil zostanie zniszczony można przywołać kolejnego o tym samym lub niższym poziomie energii.

Umocnione kości: Na 3 poziomie każda przywołana istota zyskuje bonus do pancerza oraz odporności na magię.

Przesączenie: Na 5 poziomie Czciciel Śmierci raz dziennie może przenieść specjalną umiejętność z jednego przywołańca do drugiego. Pupil może korzystać z nowej umiejętności do chwili swojej (pupila) śmierci.

Przyjęcie: Na 7 poziomie Czciciel raz dziennie może przenieść specjalną umiejętność z jednego przywołańca do siebie poprzez dotyk (długość trwania nowej umiejętności jest uzależniona od poziomu mocy postaci).

Zbroja z cienia i kości: Na 9 poziomie nasz bohater może wytworzyć zbroję płytową z kości oraz cienia. Ten zestaw pozwala na korzystanie z atutów zbroi płytowej bez jakichkolwiek wad. (wad czyli wagi zbroi, ograniczeń ruchowych itp.)

Nieśmiertelność: Na 10 poziomie Czciciele Śmierci stają się jednymi z nieumarłych. Nie odczuwają już więcej głodu oraz senności. Jednakże muszą wypoczywać aby zregenerować siły magiczne.


Tableofgraven.JPG