Goldshire

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

Goldshire - niewielkie miasteczko w Królestwie Stormwind (liczy ok. 7000 mieszkańców), umiejscowione na skrzyżowaniu traktów łączących stolicę z Westfall i z Lakeshire. Większość jego mieszkańców stanowią rolnicy, kupcy i drobni rzemieślnicy.


Słynna Lwia Duma - główna karczma w Goldshire.

Ze względu na urokliwą okolicę, Goldshire stało się popularną miejscowością wypoczynkową, w której nawet bogatsi mieszkańcy Stormwind często stawiali sobie domy.

Najbardziej znanymi zabudowaniami był kompleks budynków należących do organizacji Krwawy Świt, wybudowany w roku 28-ym. Działała tam wówczas karczma Czerwony Kapelusz, prowadzona przez Dareona. Dwa lata później zabudowania zostały zniszczone przez spory wybuch, a ruiny zostały rozebrane.


Miasteczko nie zawsze cieszyło się spokojnym losem.

  • W roku 25-tym i 26-tym przetrwało dwa najazdy zorganizowanych grup nieumarłych, podczas których spłonęła spora część zabudowań, oraz wiele wypraw awanturników uważających się za członków Hordy.
  • W roku 29-tym Plaga podjęła atak na stolicę, a większość mieszkańców Goldshire opuściła miasteczko, by schronić się za murami Stormwind. Ze względów bezpieczeństwa, wkrótce zamknięto bramy, a dla uchodźców (do których dołączyła jeszcze ludność z Lasu Zmierzchu), zorganizowano tymczasowy obóz.