Garnizon Westbrook

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Garnizon Westbrook
Ta, wybudowana po Drugiej Wojnie budowla, jest siedzibą Odrodzonego Zakonu Rycerzy Srebrnej Ręki.

Szczegółowy opis lokacji

[Artykuł autorstwa Nixosa]

Jadalnia

Jest głównym miejscem nieformalnych spotkań Paladynów. Tutaj toczą się rozmowy, spożywane są wspólne posiłki. Przy ścianach znajdują się stojaki na broń i pancerz, by członkowie Zakonu mogli je tam odstawić na czas jedzenia.

Piwnica

Do niej dostać się można z jadalni, jest zamknięta dla Rekrutów oraz żołnierzy Garnizonu. Klucze do niej posiada każdy Paladyn. Sama piwnica podzielona jest na dwie części: kilka cel więziennych, pokrytych polem antymagicznym oraz dobrze wyposażona kuźnia. W ścianie znajduje się skarbiec, w którym przechowywany jest majątek Zakonu otrzymany od Kościoła Światłości, kodeksy oraz tuniki.

Sypialnia wschodnia

Zwana jest przez niektórych "damską" z racji zamieszkania w niej wszystkich przedstawicielek płci pięknej z Garnizonu. Panuję tam ogólny porządek.

Sypialnia zachodnia

W odróżnieniu od swojego lustrzanego odbicia, zamieszkana jest głównie przez mężczyzn. Jest nieco pełniejsza i częściej w niej panuje ścisk. Stolik tam umieszczony służy głównie dla żołnierzy, którzy często grywają na nim w karty.

Zbrojownia

Jest składem broni i pancerzy. Znaleźć tu można właściwie wszystko, co bywa używane w Królestwie Stormwind. Ekwipunek może wypożyczyć każdy, bez względu na rangę w Zakonie. Tam też znajdują się przybory medyczne.

Kuchnia

Niegdyś było to pomieszczenie gospodarcze, teraz to prawdziwa kuchnia i spiżarnia. Znajdują się tam zapasy żywności, jak i źródło wszystkich zakonnych uczt. To najgwarniejsze i najcieplejsze miejsce w całej warowni.

Sala obrad

Na pierwszym piętrze jest głównym miejscem spotkań członków Zakonu podczas zebrań. Tutaj także wyżsi oficerowie posiadają swoje biurka, gdzie pracują. Starym zwyczajem Mistrz Zakonu, podczas zebrań stoi pomiędzy rzędami krzeseł, by widzieć zarówno siedzących po lewej, jak i po prawej stronie. Po wielkim stole walają się dokumenty, stare listy, mapy oraz księgi. Nikt poza Mistrzem nie powinnien ich przeglądać.

Biblioteka wschodnia

dostępna jest TYLKO Paladynom Zakonu. Rekruci nie mają tam wstępu, pod groźbą wydalenia z organizacji. W tym miejscu, chronionym potężnymi zaklęciami oraz będącym pod ciągłym nadzorem żołnierzy, składowane są najniebezpieczniejsze księgi nekromanckie, opisy plugawych rytuałów i zaklęć, zapisy przesłuchań plugawców oraz wszelakie księgi nieskontrolowane jeszcze przez paladynów i niedostępne rekrutom.

Od czasu zlikwidowania biblioteki z wieży zachodniej, zawiera również wiele publikacji, które Paladyni zdecydowali się udostępnić wszystkim członkom Zakonu. Nie znaczy to wcale, że treści tam zawarte należą do bezpiecznych - wiele tu opisów demonów, praktyk nekromanckich czy wręcz oryginalne zapiski czarnoksiężników. Na marginesach można często przeczytać uwagi Paladynów na dany temat. Korzystanie z tych ksiąg powinno jednak być czynione pod nadzorem pasowanych.

Kwatery dowódcze

Wschodnia część garnizonu to również cele, które zaadoptowano dla komnaty mistrza, komtura i kwatermistrza. Te trzy osoby, przez wzgląd na swoje stanowiska, role i obowiązki, posiadają własne, poza wspólnymi sypialniami, alkowy, w których mogą odpocząć od ciężkiej pracy.

Pokoje gościnne

W garnizonie mieści się kilka małych cel, które zostały zaaranżowane na pokoje gościnne. Głównie mieszczą się w zachodniej części warowni, która nie jest tak oblegana przez zakonników. Są to skromne pokoje dla nadzwyczajnych gości.

Kaplica

W niej odprawiane są modlitwy ku czci Światłości. Tutaj każdy członek Zakonu może doznać ukojenia podczas kontemplacji, a także poczytać dzieła znakomitych mistrzów pióra, opisujących wiarę.

Stajnia

Służy wszystkim członkom Zakonu, by tam mogli pozostawić swoje wierzchowce. Pracuje tu na zmianę kilku chłopców stajennych z okolicznych wiosek w zamian za wikt i kilka srebrników. Oporządzają konie, czyszczą je i przygotowują do drogi. W stajni znajduję się pomieszczenie do przechowywania zbroi dla wierzchowców.

Pomnik Uthera

To jedno z najnowszych udoskonaleń w okolicy. Wyposażony w ławeczkę i tablicę z krótką modlitwą, jest miejscem częstych rozmyślań członków Zakonu. Przed nim znajduje się kamień z modlitwą:


"Gdy cień przybędzie odebrać nasze dusze,

niektórzy muszą powstać - Światłości stróże

imiona w głaz, duchy legendy. Czyny nieznane,

jednak nigdy nie zapomniane

To są paladyni - przepełnieni honorem bez trwogi przez życie

pamiętajcie o nich, gdy w nadziei zwątpicie."

Pagórek Dominusa

To zwyczajowa nazwa placu ćwiczebnego za Garnizonem, która pochodzi od imienia pierwszego nauczyciela walki Odnowionego Zakonu. W okolicy znajduje się szopa na broń służącą do ćwiczeń oraz wszelkie niezbędne akcesoria.

Szajerek ogrodnika

W pobliżu placu treningowego stoi sobie schowek na narzędzia ogrodnicze, który jest zarazem domostwem zatrudnionego w Zakonie ogrodnika. To skromna klitka, która nie rzuca się w oczy.

Biblioteka w wieży

Jest największą tego typu w okolicy. Jest ogólnodostępna i zawiera różnego rodzaju księgi - od kronik, herbiarzy, opisów bitew czy pamiętników, po prozę pisaną przez wielkich artystów. Biblioteka jest często uaktualniana o nowe roczniki i kroniki królewskie.

Rezydenci Garnizonu

[Artykuł autorstwa Hazzy'ego stworzony na prywatne potrzeby gildii]

Namiestnik Tobias Rainer

Jest dowódcą wszystkich żołnierzy stacjonujących w Garnizonie. Do jego obowiązków należy kontrola liczby Gnolli, które rozbiły obóz na południu. W razie niepokojących incydentów z ich udziałem zleca zadanie przerzedzenia ich szeregów różnym najemnikom, poszukiwaczom przygód lub żołnierzom. Urodził się w Stormwind, jego ojciec był żołnierzem. Rainer walczył w Drugiej Wojnie, podczas walki złamał nogę, a kość nie zrosła się dobrze przez co teraz nieco utyka. Jego rodzina mieszka w Stormwind, ma syna, który zamierza zostać żołnierzem.

Żołnierze Armii Królestwa Stormwind

Są to wszyscy "strażnicy" przebywający na terenie Garnizonu. Zmieniają się często, gdyż przydział w Garnizonie dostają głównie świeży poborowi. Mają spore szczęście, gdyż służba w Garnizonie Paladynów nie jest ani ciężka ani trudna, a czasem wręcz nudna. Niektórzy poborowi wręcz proszą o przydział do Garnizonu. Ich dowódcą jest Namiestnik Rainer.

Sierżant Malcolm De Vries

Intendent Garnizonu. Przebywa w spiżarni. Do jego obowiązków należy uzupełnianie zapasów jedzenia. Co miesiąc za pieniądze z budżetu armii skupuje towary od okolicznych rolników oraz od handlarzy w Stormwind. Jest lubiany u pozostałych rezydentów gdyż pędzi wspaniały bimber, którym żołnierze raczą się przesadnie pod nieobecność paladynów. Rangę sierżanta zdobył po Pierwszej Wojnie jednak podczas Drugiej postanowił służyć jako kucharz polowy. Jego rodzina mieszka w Goldshire, ale również służą w garnizonie.

Bola De Vries

Żona Malcolma. Kucharka i gospodyni. Przygotowuje wszystkie posiłki dla zakonników. Niegdyś wojowała z mistrzem Xighorem, uważając że jego ser pleśniowy to trucizna. Przegrała. Mężowi urodziła dwie córki, obie rude i żywe. Malvia i Trola. Dziewczynki służą w garnizonie, pełniąc funkcję podczaszych, dbają o to by na stole zakonnym nigdy nie zabrakło trunków.

Kwatermistrz Aurelius Baldwin

Kwatermistrz Garnizonu Westbrook. Urodzony w Lordaeronie, w majętnej rodzinie rodu Baldwin. W skutek namowy rodziny, odebrał wykształcenie w lordowskiej akademii Stormwind w zakresie inżynierii, filozofii, oraz polityki. Z czasem został członkiem wojskowej akademii, gdzie zyskał tytuł sierżanta. Dowodził wojskami powstańczymi podczas upadku Lordaeronu. Po paru latach spędzonych na polu bitwy, ponownie udał się do Stormwind gdzie odkrył swoje powołanie jako inkwizytor. Nie lubi o tym wspominać. Słysząc o misji wojsk sprzymierzonych na Northrend, dał się zaciągnąć ponownie na front, lecz tym razem podążając za ideą zasłyszana od paladynów Przymierza. Z czasem jego talent oraz oddanie słusznej sprawie zostały docenione, zaś sam Aurelius szybko awansował w rangach, by stać się częścią braci paladyńskiej. Plotki mówią, że ma syna z niezwiązanego ślubami wierności związku. Obecnie pełni rolę kwatermistrza Westbrook, oraz zastępcy mistrza. Plotka: bracia zakonni wspominający walki na Northrend żartobliwie nazywają go "Imadłem Światłości"

Zbrojmistrz Ian Hicks

Przebywa w zbrojowni. Wymienia zużyte sprzęty na nowe, rozdziela żołnierzom różne obowiązki jak sprzątanie czy wymiana pościeli. Pełni też rolę "złotej rączki" - gdy złamię się krzesło, albo dach zacznie cieknąć on sam się tym zajmie. Cywil, pensję co miesiąc wypłaca mu armia. Jest kobieciarzem i lubi opowiadać o każdej przelotnej miłostce. Nie ma żony.

Płatnerz Gregory Hudson

Zastępca Kwatermistrza Hicksa. Przebywa w piwnicy. Jest kowalem i płatnerzem. Wykuwa, naprawia i konserwuje broń i zbroje żołnierzom i paladynom. Cywil, również dostaje pensję od armii. Jest bardzo silny i potężnie zbudowany, potrafi pokonać każdego żołnierza w Garnizonie w siłowaniu na rękę. Żona i mała córka mieszkali w Moonbrook, obecnie przenieśli się do Stormwind.

Veldan Lightfoot

Stajenny. Przebywa w zbrojowni. Do jego obowiązków należy opieka nad końmi/baranami paladynów oraz konserwacja i naprawa wszystkich jeździeckich akcesoriów typu siodło czy uprząż. Jest z zamiłowania garbarzem i kuśnierzem, więc można go prosić o naprawę skórzanych zbroi. Kolejny cywil opłacany przez armię. Wraz z siostrą uciekł z Lordaeronu do Stormwind po ataku plagi. Jest nieco skryty i małomówny. Nie ma żony.

Alan Dooc

Szalony ogrodnik. Zajmuje się wszelką zielenią okołogarnizonową. Szczególnie dba osad mistrzyni, opiekując się rzadkimi i niespotykanymi gatunkami roślin, które tam posadzono. Nie posiada rodziny, nikt nie wie skąd się wziął, mieszka w schowku na narzędzia pod budynkiem garnizonu.