Filakterium

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

Filakterium - Specjalne magiczne pudełeczko wykonane ze specjalnych składników, wykorzystujące moc magii, które wedle powszechnej opinii "gwarantuje nieśmiertelność" i służy do "przechowywania duszy przez wieki". Filakterium przechowuje głównie duszę istoty jaką jest Licz. Pomimo korzyści zapewniających właścicielowi, ma takze kilka wad i ograniczeń.

Krótki Opis

Filakterium jest stosunkowo niewielkim obiektem, coś na kształt pojemnika, w którym zabezpieczona jest dusza jego właściciela. Filakterium najczęściej ma postać małego pudełeczka lub amuletu, zrobionego z ołowiu, rzadziej z metalu szlachetnego. Specjalne runy na powierzchni i w środku wykonane są ze srebra - im jest ono czystsze, tym lepiej.

Sposób Tworzenia

Jest to proces bardzo skomplikowany i ryzykowny. Po pierwsze mag powinien poznać stosowne zaklęcia i inkantacje, które nie są powszechnie znane. Następnie musi dysponować sporą wiedzą aby móc z nich korzystać, która z pewnością nie ogranicza się do bibliotek Kirin Toru. Wymaga się aby mag sam wykonał pojemnik, tak aby uniknąć zlecania tego innemu magowi, który mógłby w przyszłości wykorzystać i zaszkodzić. Na filakterium należy rzucić całą serię czarów aby przygotować pojemnik. Kolejnym krokiem jest przygotowanie mikstury przemiany, która zawiera głównie jad wielu gatunków zwierząt. Receptura jest oczywiście tajemnicą, lecz powszechnie wiadomo że oprócz toksyn niezbędnym jest serce żyjącej istoty. Zatem gdy zarówno filakterium jak i eliksir są gotowe, mag powinien poczekać na pełnię księżyca. Wtedy bowiem rzuca ostatnie zaklęcie na filakterium po czym wypija eliksir. W jednej chwili zabija powłokę cielesną maga przenosząc duszę do pojemnika. Należy pamiętać że źle wykonane filakterium, bądź nieodpowiednio sporządzona mikstura mogą spowodować że cały proces przemiany pójdzie na nic, mag zamiast zostać nieśmiertelnym po prostu zginie.

Zalety i Wady

  • Nieśmiertelność - mag zostaje jedynie cienistą powłoką, skutkiem czego gdy zginie w walce, ginie jedynie powłoka cielesną którą władał. Dzięki filakterium, dusza może odnaleźć inne ciało oraz się w nim zadomowić.
  • Długie Życie - mag posiada niezliczoną ilość czasu na zagłębianie czarnej magii oraz mistycznych tajników nekromancji, co pozwala mu gromadzić coraz więcej wiedzy oraz skarbów w postaci spisanych ksiąg.
  • Ograniczenia - stosownie dla klas: Mag, Czarnoksiężnik, Nekromanta, Licz.
  • Przywiązanie - życie maga jest zależne od filakterium. Zniszczenie go jest jedynym sposobem na unicestwienie maga.