Fel-sworn

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Felguard fel sworn
Warcraftrpg-logo-small.jpg
Core Rulebook 2nd Edition
s. 104

Fel-sworn - Zaprzysiężony Legionowi

Opis

Sługi Płonącego Legionu to "najciemniejsi z najciemniejszych". Mężczyźni i kobiety. Sługą może zostać każdy, jednak Legion wspomaga tylko tych najsilniejszych. Ci, którzy całkowicie oddali się służbie demonicznym panom, czasem zostają wynagrodzeni. Dzięki mocom, z którym mają do czynienia ich ciała i umysły nabierają demonicznych cech, które nie raz dają im możliwość władania dziwnymi mocami.

Sposób postrzegania świata otaczającego

Zaprzysiężony Legionowi jest raczej złą istotą. Bardzo złą. Nie obchodzi go nic, robi to co chce i kiedy chce. Posłucha się tylko Płonącego Legionu. Jednak jeżeli ktoś go prowokuje, powinien liczyć się z szybką możliwością straty życia. Przedstawiciele tej ścieżki mają dość dziwne poglądy, podobne do samych demonów. Najchętniej zniszczyliby wszystko, by stworzyć świat od nowa, według własnego widzimisię. Do szaleństwa poddali się oni służbie Legionowi i wypełniają każdy ich rozkaz.

Występowanie

Zaprzysiężonym może zostać każdy, kto dobrowolnie poddał się służbie Legionowi. Zaczynając od zwykłego orka, po Piekielnych aż do samych demonów. Co do klasy i profesji to jest ona dobrowolna. Nieważne czy wyznawca Legionu jest wojownikiem, nekrolitą czy zabójcą. Moc dla wszystkich wiernych jest taka sama. Zaprzysiężonych można spotkać wszędzie. Ponieważ i Legion może występować wszędzie. Więc tym dobrym radzę mieć się na baczności.

Walka

Wszystko zależy od tego, kto został Zaprzysiężonym. Jeżeli jest to wojownik, to dalej będzie korzystał on ze swojej siły fizycznej, a umiejętności nabyte dzięki pokornej słudze demonicznym władcom będą jedynie dodatkiem. Tak samo z klasami magicznymi. One również nadal będą korzystały z innych swoich zdolności. Bo ścieżka, jaką jest bycie Zaprzysiężonym to jedynie wsparcie. Dodatkowe siłę i moce... bardzo silne moce.


Zdolności, czyli odrobina mechaniki

Spaczenie Fel (Fel Corruption): Co każdy poziom Zaprzysiężony coraz bardziej się zmienia. Nabiera bardziej demonicznych cech. Jego charakter staje się coraz bardziej zły. Dla przykładu, jeżeli orkowy wojownik na 1 poziomie tej klasy ma charakter chaotyczny dobry, to na 2 poziomie będzie miał charakter chaotyczny neutralny, a na 3 chaotyczny zły.


Zaprzysiężenie (Sworn): Zaprzysiężony, ze względu na duże skażenie fel, jest traktowany jak demon - co za tym idzie może zostać spętany odpowiednią magią.


Dary Legionu (Fel Boon): Co każdy poziom zaprzysiężony może wybrać sobie jedną ze specjalnych, unikatowych umiejętności. Wybrać może maksymalnie 5 (bo to maksymalny poziom tej klasy).


-Piekielny Oddech (Fel Breath): Zaprzysiężony potrafi dosłownie ziać ogniem. Zbiera w ustach piekielną moc, a potem wypuszcza ją na przeciwnika w postaci chmury piekielnego ognia.

-Demoniczne Szpony (Fel Talons): Zaprzysiężonemu rośnie wielka para czarnych szponów. Pozwalają one ciąć ciało swojego przeciwnika niczym zwyczajnym ostrzem.

-Demoniczne Kły (Fel Fangs): Zaprzysiężonemu rośnie wielka para kłów. Potrafią one osiągać pokaźne rozmiary. Pozwalają one na jeszcze efektowniejszą walkę bez użycia broni. Poza tym rozszarpanie swojej ofiary sprawia dużo więcej radości.

-Widzenie w Ciemnościach (Darkvision): Zaprzysiężonemu widzi w absolutnych ciemnościach równie łatwo jak w czasie dnia (jednak tylko w czerni i bieli).

-Kolczasty Ogon (Spiny Tail): Zaprzysiężonemu rośnie duży, kolczasty ogon. Pomaga mu on zachować równowagę, ale nie tylko. Przecież można go także używać jako broni, do duszenia lub atakowania przeciwnika. Kolce czasem się przydają.

-Chropowata Skóra (Scabrous Hide): Skóra Zaprzysiężonego staje się dużo twardsza. Dzięki temu zadane mu obrażenia stanowią dla niego mniejszy problem. Niektórych ciosów może wcale nie poczuć.

-Rogi (Horns): Na czole Zaprzysiężonego pojawiają się wielkie, ostre rogi. Służą oczywiście do atakowania swojego przeciwnika. Nie raz pomogą w walce z wyższym przeciwnikiem.

-Piekielny Wzrost (Hellish Growth): Zaprzysiężony rośnie do dość znacznych rozmiarów (np. człowiek do rozmiaru ogra etc.). Co za tym idzie jego siła i wytrzymałość zwiększają sie. Wadą "nowego" rozmiaru jest problem z poruszaniem się - nowe, większe ciało ogranicza zręczność Zaprzysiężonego.

-Skrzydła Fel (Fel Wings): Na plecach Zaprzysiężonego rosną skrzydła. Na początku są one małe i mało użyteczne, jednak jeżeli ta umiejętność zostanie "wzmocniona", to Zaprzysiężony potrafi używać skrzydeł... oczywiście do latania. Staje się on szybszy i zwrotniejszy. No i podczas walki będzie mógł brać przykład z drapieżnych ptaków, które pikują z nieba prosto na swoje ofiary.