Fel

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

Fel - określenie magii demonicznej, korumpującej... Wiadomo, iż jej źródło posiada Legion. Magia ta potrafi się manifestować w przeróżnych formach - zwykle niosąc ze sobą zniszczenie i nienawiść. Zaledwie najsilniejsi są w stanie opanować tą przeogromną siłę lub nawet wykorzystać ją. Fel jest szalenie uzależniające. Istnieją możliwości oczyszczenia z niej, lecz typ magii oczyszczającej, forma i czas trwania zależą indywidualnie i zwykle jednak kończą sie destrukcją obiektu.

UWAGA, energia Fel w dużej kondensacji potrafi utrzymywać się nawet w martwych obietach, często przejmując kontrolę nad teoretycznie martwym ciałem i kontynuować swoje dzieło.

Przykłady manifestacji Fel

Felwood - Pierwotnie przepiękny las którego najmniej zmienioną formę można podziwiać w Ashenvale, następnie poprzez wpływ plugawej magii zaczął się zmieniać. Domniemanym źródłem zmian była korupcja elfickich studni, które przekształcone stały się źródłem dalszej demonicznej ekspansji. Aktualnie energią Fel przepełnione jest tam wszystko: ziemia, woda, powietrze, żywiołaki, zwierzęta, ich szczątki... Napotkać tam również można satyrów i prawdopodobnie pełen przekrój hierarchii demonicznej.

Fel Orkowie - Jest to odszczepienie od oryginalnej rasy Orków, czyli ci z nich, którzy zawarli krwawy pakt z Legionem oraz zostali nasyceni krwia Mannorotha. Korupcja odcisnęła piętno w ich wyglądzie, zmieniając kolor i fakture skóry na bliższy demonicznej istocie.

Felguard - Szeregowy wojownik Legionu, podpora demonicznych armii. Choć nie jest to najbardziej oczywiste skojarzenie, kiedy obserwuje się demony tego gatunku, to istoty te pochodzą z jednej z kast demonicznej rasy Mo'arg.

Felhound - Strażnicy i zwierzęce pupilki Pit Lordów. Energia Fel przekształca czworonogi w ślepe i dzikie bestie, jednak nadając unikatową zdolność wynajdywania źródeł magii i niszczenia ich.

Felsteed - Wierzchowiec, którego wypełnia Fel. Przydatny nawet w walce i niesamowicie wytrzymały.

Felcloth - Materiał będący kolejnym dowodem na różne formy manifestacji energii Fel. Spaczony materiał jest wspaniałym nośnikiem efektów magicznych, jakkolwiek używanie go zalecane jest jedynie dla wprawnych krawców mających już doświadczenie z tego typu tworami.

Felboar - Demoniczny swiniak, przykład tego że czasem poza fizycznymi zmianami korupcja nie przynosi żadnych dodatkowych efektów.

Fel dragon - Demoniczny smok, jakkolwiek zwykle są to już zwłoki takowego, gdyż żywe osobniki są niezwykle odporne zarówno na efekty magii Fel, jak i korupcję przez nią. Fel wypełnia martwe ciało, wyciągając jedynie najgorsze uczucia pozostającego ducha i wierząc go wewnątrz niszczejącego ciała. Destruktywne twory, ciężkie w kontroli.

Fel Reaver - Twór mechaniczny w którym energia Fel pełni funkcję niekonczącego się paliwa.

Felblood Elf (Fel Elf) - Sindorei, które w swoim uzależnieniu od energii Fel posuneły się tak daleko, że nauczyli się nią manipulować. Do tego stopnia, że dostali demoniczne moce. Ich forma bywa różna choć zwykle to przeształcenie się w istote na wpół elfią na wpół demoniczna - z rogami, skrzydłami i czerwonym kolorem skóry.