Federacja Kupiecka

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

Federacja Kupiecka inaczej Zgromadzenie Kupieckie międzynarodowy ruch kupców i handlarzy, mający na celu ujednolicenie i unormowanie praw rynku na Świecie. Federacja to także zespół bractw o charakterze militarnym, elitarnym. Inną cechą organizacji są legendy i teorie spiskowe na jej temat.

Początek

"Jeżeli posiadasz złoto, twoim przeznaczeniem jest żyć; jeżeli go nie masz - twoim przeznaczeniem jest umrzeć."

Założycielem organizacji jest Telemar Windmen, powstała ona gdzieś na początku 2009 roku która nosiła nazwę Zgromadzenie Kupieckie, jest gildią neutralną, nie bierze udziału w sporach między frakcyjnych. Narodziła się na ziemiach neutralnych w Booty Bay i Ratchet. O spokojny i przynoszący korzyść obu stronach interes dba rada kupiecka. W której w skład wchodzą postacie z przymierza jak i z hordy. Do czasu, gdy tylko zgromadzenie się wzbogaciło a do ich organizacji wstąpili najemnicy, rycerze i szlachta kupiecka, tuż po uzyskaniu praw o oficjalną gildię zmieniono nazwę na Federacja Kupiecka. Rozpoczęto więc nowy rozdział.

Projekt „Nowa Nadzieja”

Projekt ten trwa nadal, jej celem jest nie tylko zjednoczyć kupców i inwestorów ale także, zebranie armii jak i wytwarzanie nowych broni. Nowa nadzieja to projekt stworzony i zatwierdzony przez Radę Kupiecką. Mieli wówczas zbudować nowe miasto i podpisywać pakty z innymi wielkimi organizacjami jak Baron król piratów z Booty Bay.

Miasto 1.JPG

Miasto2.JPG

Rada Kupców

Rada.JPG

Jest to rada osób które włożyły w swój wkład i ciężki trud do powstania się Federacji. Rada ta ma na celu pilnować porządku ekonomicznego i handlowego na całym świecie. Najważniejsze osoby Rady to:

Przewodniczący Rady

Nadzorca

Radny

Polityk

Osoby te spełniają bardzo ważną funkcję na zebraniach, to dzięki nim uchwalane zostają projekty innych kupców czy inwestorów którzy zgłaszają się z prośbą o pomoc.

Turniej Hazardowy

Hazard, to chleb powszechny każdego kupca. Dzięki swym umiejętnością dobry handlarz jest w stanie wygrać od klienta bardzo dużo. Dlatego Federacja postanowiła stworzyć turniej hazardowy, przy którym sami mogliby dorobić jak i sami zawodnicy mogliby skorzystać. Turniej rozgrywa się na terenach neutralnych, jak Tanaris, Booty, czy Rachet. Każdy turniej składa się z trzech podstawowych gier: Trzy kostki, Kościany poker, Ruletka,

Teorie spiskowe

Teorie spiskowe, tworzą różne legendy czy plotki zazdrosnych kupców. Między innymi plotka która krążyła niegdyś że po odbudowaniu Stormwind po ataku nieumarłych, w docelowych miejscach umieszczone zostały ładunki wybuchowe, kolejną plotką jest podpisanie paktu z Edwinem VanCleefem, przewodniczącym Bractwem Defias oraz z Baronem Revilgazem.

Wkład Militarny

Federacja po uzyskaniu statusu oficjalnej gildii rozpoczęła nową karierę wojskową. Wraz z najemnikami i swą technologią pomagali królestwu Stormwind czy innymi frakcjami z przeciwnikami, sprzedają również broń, amunicję i innych magicznych potrzebnych składników. Przyczynili się do pomocy także nocnym elfom w Desolance 2011(Rok 31). Dodatkowo, transportowali broń czy też zapasy na Northend, odbódowali Stormwind po ataku nieumarłych jak i okolicznych wiosek. Za zgodą Królewskiego Kanclerza postawili Obóz Szkoleniowy w Lasach Elwynn.

Skład osobowy

Przymierze:

Telemar Windmen

Leonard Tetziusz Windmen II

Kitha Sunshore

Aulla

Redarian Silverwolf

Atlar

Boradin

Kaizoku

Kapitan Amishar

Valia

Argos Fleischer

Horda:

Gergoth

Shelwi

Inni npc-e

Baron król piratów

Król Varian Wrynn

Król Magni Bronzebeard

Thrall

Jaina Proudmoore