Expert

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Fachowiec kowal

Fabularnie

Nie każdy epicki wojownik, czy znamienity łowca służący u boku swojego króla mimo swojej potęgi, musi potrafić wykonywać takie rzeczy jak choćby owe wspaniałe zbroje, broń które sami noszą. Takimi rzeczami zajmują się właśnie fachowcy, którzy poświęcająć swój czas na nauke w wytwarzaniu różnych rzeczy bądź innej specjalizacji stają się mistrzami w dziedzinie, którą obrali. Niejednokrotnie bywa tak, że dobry fachowiec jest krezeusem opływającym w złoto a bohaterowie ze wszystkich krain udają się do nich z różnymi drogimi materiałami by ów znany kowal wykuł im zbroję, za która zresztą też słono zapłacą. Fachowcy mogą być również medykami, gdzie opiekują się rannymi i ratują ich przed śmiercią zanim światły kapłan bądź mężny paladyn zdążą przybyć i uleczyć swoją mocą biedaka. Tacy medycy często też ratują zwykłych żołnierzy w zgiełku bitwy, gdy nie ma czasu by epicka postać zwróciła na szeregowca uwagę.Tło

Fachowcy to specjaliści, pracujący jako rzemieślnicy lub w innych istotnych zawodach. Są to ważniejsze i bardziej znaczące elementy społeczeństwa jak na przykład: dobry kowal, adwokat, kupiec, mędrzec bądź mistrz szkutnictwa.

Kość wytrzymałości d8

Umiejętności klasowe

Fachowiec może wybrać dowolne dziesięć umiejętności, które będą jego umiejętnościami klasowymi. Jedna lub dwie z nich mogą być umiejętnościami wyłącznymi innej klasy.

Punkty umiejętności na 1. Poziomie (6 + modyfikator z Intelektu) x4. Punkty umiejętności na każdym następnym poziomie: 6 + modyf. z Int.

Właściwości klasowe

Biegłość w broni i pancerzu: Fachowiec biegle posługuje się wszystkimi prostymi rodzajami broni oraz lekkimi pancerzami, lecz nie tarczami.

Tabela