Exemplar

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Warcraftrpg-logo-small.jpg
Alliance Player's Guide
s. 50

Tło

Exemplar.jpg

Pola bitew są miejscami krwawymi, ale są także odpowiednimi polami do popisu dla bohaterów. Wśród wielu legendarnych aktów odwagi są uczynki przykładowe: mężczyźni i kobiety, którzy budzą strach w sercach swoich wrogów poprzez zastraszanie i demoralizację. Inspirują także odwagę w swoich sprzymierzeńcach, trzymając wysoko sztandary i atakując, krzycząc o zachętę do tych, którzy walczą i umierają obok nich.

Bycie przykładem to poświęcenie ogromnej wolności w dążeniu do ścieżki, która jest węższa niż ścieżka wojownika czy paladyna. Jednak niewiele osób jest tak samo honorowanych jak inni, ponieważ posiadanie odpowiedniego wzoru w armii może oznaczać różnicę między chwalebnym zwycięstwem a krwawą porażką.

Bohaterowie niosą sztandary do bitwy, które służą do kierowania ruchem wojsk w masowych bitwach. Banery mogą przedstawiać godło rodziny, sekty religijnej, drużyny najemników, miasta lub narodu. Są one zazwyczaj wykonane z grubej tkaniny. Przekonania noszącego wzmacniają jego siłe, a machając flagą i krzycząc z zachwytu, może zmobilizować swoich sojuszników, by przezwyciężyć strach. Są w stanie unosić standard w jednej ręce, podczas gdy walczą bronią jednoręczną w drugiej.

W szczególności paladyni lubią tę prestiżową klasę, ponieważ wyróżnienia, które często są przyznawane na przykładach, są zgodne z ideałami klasy paladynów. Najczęstszym źródłem przykładów są ludzie ze Stormwind. Kilku wojowników dyskredytuje ich jako "nie będących prawdziwymi wojownikami", ale najbardziej szanują ich służbę, w tym przeciwne frakcje (które ścigają ich na polu bitwy).


Biegłości w broni i pancerzu

Bohaterowie są biegli w korzystaniu ze wszystkich broni prostych i żołnierskich, każdego rodzaju pancerza (lekkiego, średniego i ciężkiego). Zamiast tarcz używają sztandarów, które również wykorzystują w walce.


Wymagania

Poziom 5 Paladyna lub Wojownika.

Postać musi być praworządna.


Zdolności klasowe

Rally

Na 1 poziomie, bohater może zmobilizować swoich sojuszników, by pokonali swój strach. W pełnej akcji, która prowokuje ataki okazyjne, może machać flagą i krzyczeć zachętę. Wszyscy sojusznicy, którzy mogą zobaczyć sztandar, i którzy cierpią z powodu efektu strachu, zyskują kolejną obronę przed tym efektem.

Shake Resolve

Na 2 poziomie, gdy trzyma sztandar, bohater zsyła karę dla wszystkich wrogów w promieniu 60 stóp. Dzięki czemu sojuszniczy mają prawo jeszcze raz wykonać rzut na obronę jeśli wcześniejszy zawiódł.

Battle Voice

Aura dostępna od 2 poziomu. Bohater jest inspirujący dla jego sprzymierzeńców i przerażający dla wrogów. Bohater może zmobilizować swoich sojuszników, aby przezwyciężyli strach, może machać flagą i krzyczeć otuchy. Wszyscy sojusznicy w promieniu 120 stóp mogą usłyszeć słowa bohatera, bez względu na odgłosy bitwy i otaczający go hałas. Ta umiejętność nie przeniknie jednak magicznych efektów ciszy lub innych zdolności magicznych lub nadprzyrodzonych, które kontrolują dźwięk.

Na 3 poziomie, ilekroć bohater wykona szarże, on i wszyscy sprzymierzeńcy w zasięgu 60 stóp, którzy szarżują w tej samej rundzie, zyskują premię do rzutu. Bohater może używać tej zdolności ile razy zechce.

Fearsome Mein

Bohater jest inspirujący dla jego sprzymierzeńców i przerażający dla wrogów. Na poziomie 4, wrogowie w odległości 5 stóp od bohatera muszą wykonać rzut na początku ich tury lub zostaną wstrząśnieci. Pozostają wstrząśnięci tak długo, jak długo widzą bohatera dzierżącego sztandar.

Fire Resolve

Na 4 poziomie, gdy trzyma sztandar, bohater zapewnia premię wszystkim sojusznikom w promieniu 60 stóp, w tym sobie. Dzięki czemu sojuszniczy mają prawo jeszcze raz wykonać rzut na atak jeśli wcześniejszy zawiódł.

Capture the Flag

Na 5 poziomie, jeśli bohater powali przeciwnika noszącego sztandar w walce, każdy wróg na 120 stóp, który jest powiązany z przechwyconą flagą, musi zrobić test albo dopadnie go panika na 1 rundę plus dodatkowy poziom Bohatera. Przeciwnicy, którzy zdali rzut zostają wystraszeni na jedna rundę.

Battlewind

na 7 poziomie, podczas trzymania proporca, bohater może przywoływać mistyczną siłę znaną jako battlewind, by uzdrowić rannych sojuszników. Battlewind trwa 1 rundę plus poziom Bohatera. Podtrzymanie umiejętności trwa 1 pełną rundę i prowokuje ataki okazyjne. Bohater może wykorzystać tę umiejętność raz dziennie.

Blinding Light

na 8 poziomie, raz dziennie, bohater może podnieść swoją flagę i wypełnić ją świętym światłem, które oślepia wroga. Jest to standardowe działanie, które prowokuje atak na okazję. Każdy wróg w promieniu 60 stóp musi wykonać rzut obronny lub zostać oślepionym na 1 rundę plus poziom Bohatera.

Smiting Legion

Na 10 poziomie, na 1 rundę, każdy sprzymierzeniec w odległości 60 stóp od wzornika może dokonać świętego uderzenia, tak jakby byli paladynami pierwszego poziomu. Użycie tej umiejętności jest standardową akcją, która nie prowokuje ataków okazyjnych.