Elune

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

Znana także jako: Księżycowa Matka, Nocna Wojowniczka, Mu'sha (określenie specyficzne dla Taurenów)

Elune

Oblicze Bogini

Silnie utożsamiana z lecznictwem, pokojem I wzajemną tolerancją, Elune jest szanowana przez nocne elfy i inne rasy od starożytnych czasów. Mimo wszystko, „Księżycowa Matka” nie jest boginią, która popiera usprawiedliwianie pokoju za wszelką cenę. Jednym z jej ukrytych aspektów jest “oblicze nocnej wojowniczki”, mówi się, że zabiera dzielnych poległych na polu walki i wraz z ich duszami w postaci gwiazd przemierza wzdłuż wieczornego nieba.

Na długo przed “Wielkim Rozbiciem”, kapłanki poświęcały się służbie Bogini, wstępując do najwyższego szczebla kasty duchownej, otwartej jedynie dla kobiet, znanej jako „Siostry Elune”. Z tego co powszechnie wiadomo, sama Bogini, nigdy nie objawiała się w jakiejkolwiek fizycznej formie na Azeroth. Postrzegana jako zbiór ideałów, potężne i duchowe bóstwo będące ucieleśnieniem bytu jest przedstawiana najczęściej pod postacią nocno-elfiej kobiety ukoronowanej prostym platynowym diademem i otoczonej oślepiającymi światłami. Nieraz artyści tradycyjnie ukazują ją z długimi, białymi włosami, alabastrową skórą i oczami czystej księżycowej łuny.

Warto wiedzieć także, że Elune miała tylko jednego kochanka:półboga Malorne’a. Owocem ich miłości było dziecko: Cenarius, który posiadł potęgę miłości swej matki do wszystkich istot i więź ojca ze Szmaragdowym Snem, lecz Taureni mają swój własny mit na ten temat. Ich koncepcja zakłada, że aktualną matką Cenariusa jest Ysera Śniąca i choć te plotki nie są prawdą, wniosek ten bierze się z obserwacji bardzo bliskiej relacji Cenariusa ze smoczycą.