Elementalist

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

Wariant klasy Maga

Warcraftrpg-logo-small.jpg
Dark Factions
s. 29

Tło

Młot Zmierzchu jest dziwnym kultem, który wyznaje tajemniczych Starych Bogów. Wszystkie zródła mówią, że Starzy Bogowie są źli, że Tytani pokonali ich, kiedy przybyli na Azeroth i że żywiołaki, nawet lordowie jak Ragnaros i Thunderaan, są ledwie sługami tych potężnych istnień. Poza tymi kwestiami, zdania uczonych są już rozbieżne. Młot Zmierzchu poszukuje sposobów naśladowania żywiołaków, które niegdyś służyły Starym Bogom. Ogień i błyskawice odpowiadają na wezwania kultystów. Obdarzeni największą łaską członkowie kultu zostają elementalistami – czarodziejami skupiającymi się na żywiołach, a w szczególności na ich niszczycielskich mocach. Elementaliści studiują tajemną magię po to, by stać się bardziej podobnymi do żywiołaków, które szanują. To sprytni i zawzięci przeciwnicy, bardziej niż skłonni oddawać życie w służbie Starym Bogom.

(Podręcznik opisuje elementalistów Młota Zmierzchu, ale w grze istnieją także elementaliści spoza tej organizacji, np.: Dark Iron Clan i Earthen Ring. Tak więc można przyjąć, że sekta nie ma najmniejszego monopolu na tą klasę.)

Różnice fabularne

Elementalistami nazywamy magów którzy rezygnując z zaawansowanych iluzji, wieszczeń czy transmutacji poświecili swą karierę magiczna magii żywiołów. Bardziej specjalistyczny trening czyni z nich magów o destrukcyjnym potencjale jednak nieco ograniczonych możliwościach.

Różnice mechaniczne

Elementalista nie ma dostępu do listy zaklęć maga i nie otrzymuje zdolności Adepta Arkany na 12 poziomie, ani Ognia i Lodu na 16 poziomie. Wymienia je za następujące zdolności (oraz zachowuje resztę zdolności maga):

Lista Zaklęć Elementalisty (Elementalist Spell List) 1 poziom

Specjalizacja Elementalisty obejmuje wszystkie zaklęcia bazujące na żywiołach oraz powiązane z planami żywiołów. Co za tym idzie ma on dostęp do wszystkich zaklęć bazujących na ogniu, elektryczności, wodzie, zimne bądź ziemi, w tym znajdujących się normalnie na listach innych klas - nawet kapłańskich. Wliczają się do tego także zaklęcia przywołujące (jednak tylko istoty natywne do planów żywiołów) a nawet odmiana Bramy (na plany żywiołów). Elementalista ma także dostęp do uniwersalnych zaklęć dostępnych każdemu Arkaniście.

(Suchar mechaniczny - Elementalista może się nauczyć dowolnego istniejącego czaru, bez względu na to z jakiej listy zaklęć on pochodzi, jeśli tylko to zaklęcie ma w swoim opisie mechanicznym określnik powietrza, mrozu, ziemi, elektryczności, ognia, lub wody. Określnik - descriptor - czaru jest umieszczany w nawiasach kwadratowych przy szkole czaru. Należy pamiętać, że kazde zaklęcie rzucane przez Elementalistę jest zaklęcie magii tajemnej, nawet jeśli na liście zaklęć innej klasy, z której je zaczerpnięto, było zaklęciem kapłańskim. Za zgodą GM mogą się zdarzyć Elementaliści specjalizujący w innych żywiołach, niż te klasyczne. Innymi słowy, jeśli nie możesz w podręcznikach listy zaklęć Elementalisty, wszystko jest w porządku. Takiej listy w nich nie ma. Gracz musi sam ją sobie dobrać z istniejących zaklęć spełniających podane wyżej warunki.)

Adept Żywiołu (Element Adept) 12 poziom

Na poziomie 12 Elementalista rozpoczyna nieco bardziej wyspecjalizowany trening. Zaklęcia z jego dwóch ulubionych rodzajów energii (wybór postaci) zyskują na sile dzięki długim treningom.

(Skuteczność tej zdolności określa GM - może to być np. efektywne +1 do SW w przypadku korzystania z zaklęć bazujących na wybranych żywiołach)

Specjalizacja w Żywiołach (Elemental Speciality) 16 poziom

Na poziomie 16 Elementalista w pełni rozwija zamiłowanie do jednego, najbardziej odpowiadającego mu żywiołu. Jest w stanie rzucić znacznie wiecej zaklęć bazujących na tym żywiole (ze względu na głębokie mistyczne połączenie z wybranym planem żywiołu) a owe zaklęcia niosą destrukcyjną sile czyniąc za każdym razem maksymalne obrażenia jakie leżą w ich mocy.

(Suchar mechaniczny - Elementalista może przygotować dodatkowe zaklęcie na każdy znany sobie poziom zaklęć, jednak musi to być zaklęcie z określnikiem odpowiadającym wybranemu przez niego elementowi. Dodatkowo zaklęcie to automatycznie czerpie korzyść z atutu Maksymalizacja Czaru - zadaje maksymalne możliwe obrażenia, obejmuje maksymalną możliwą ilośc celów. Jednak zaklęcie nie zwiększa przez to poziomu wymaganej dla siebie komórki na czar.)