Eldritch Knight

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
D20.jpg
System Reference Document
s. Link
Tabelamr.JPG

Ogólny zarys:

Mistyczny Rycerz to dość często spotykana opcja rozwoju wśród wysokich elfów, zdecydowanie rzadziej u innych ras, gdzie prym już wiodą raczej ludzie. Owi rycerze są idealnym przykładem wszechstronności, czego przykład dają nie tylko poprzez jednoczesne kształcenie umiejętności bojowych, jak i magicznych, ale przede wszystkim podczas rozmaitych potyczek z różnorodnym wrogiem. Więc, jeśli sytuacja wymaga zneutralizowania wrogiego maga, mistyczny rycerz rozprawi się z nim za pomocą siły fizycznej, zaś, jeśli napotka na swojej drodze rosłego ogra, potraktuje go Lodową Nawałnica.

Mistyczni Rycerze najczęściej są samotnikami, gdyż ich kształcenie ciała i umysłu wymaga poświecenia sporej ilości czasu i poświecenia. Droga do osiągnięcia perfekcji w obu dziedzinach nie jest usłana różami i wymaga wielu wyrzeczeń, tak więc często osoby decydujące się na ścieżkę Mistycznego Rycerza są z reguły ambitni jak magowie, i uparci w dążeniu do celu jak wojownicy.


Wymagania:

Aby stać się Mistycznym Rycerzem należy spełnić następujące kryteria:

- Umiejętność używania broni bojowych.

- Umiejętność rzucania zaklęć arkany 3

Cechy Klasy:

Biegłość w broniach i pancerzach

Mistyczni rycerze nie dostają żadnych bonusów związanych z bronią, czy pancerzami.

Dodatkowy atut

Na pierwszym poziomie doświadczenia, Mistyczny Rycerz może wybrać dodatkowy atut z listy atutów dostępnych wojownikom. Jest to bonus powiązany z atutami, które osoba dostaje poprzez nabywanie nowych poziomów doświadczenia. Jednak postać wciąz musi spełniać wszystkie wymagania związane z otrzymaniem dodatkowego atutu, nie wyłaczając Specjalizacji w Broni, Większym Skupieniu na broni oraz Większej Specjalizacji w broni.

Czary na dzień

Zaczynając od drugiego poziomu doświadczenia w klasie Mistycznego Rycerza, z każdym następnym zdobytym poziomem w tej klasie, postać otrzymuje nowe zaklęcia na dzień, tak jakby dostawał je wraz z awansowaniem w klasie magicznej, którą rozwijał przed dodaniem klasy prestiżowej Mistycznego Rycerza. Naturalnie nie dostaje żadnych innych bonusów związanych z poprzednia klasą, jednak najważniejsze jest to, że postać dodaje poziomy w Mistycznym Rycerzy do swojej uprzedniej klasy posługującej się magią, tym samym determinując siłę zaklęć oraz ich ilość na dzień.

Jeśli postać posiadała więcej, niż jedną klasę posługującą się arkaną, musi wybrać do której klasy będzie otrzymywała bonus z poziomów Mistycznego Rycerza.