Effigy Master

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
D20.jpg
Complete Arcane
s. 30
Effigy.jpg

Tło

Zafascynowani siłą życia tworzącą ich samych, Mistrzowie Imitacji są mistrzami w tworzeniu imitacji prawdziwego życia. Poprzez wieloletnie studia i eksperymenty Mistrz Imitacji uczy się jak natchnąć w swe wytwory imitacje życia o wiele bardziej sukcesywnie aniżeli inni użytkownicy magii. Mistrz Imitacji używa swych umiejętności do tworzenia strażników, obrońców, towarzyszy a nawet kohort. W tym samym czasie kontynuuje on swe studia nad sekretami magii. Mistrzami Imitacji zostają często czarodzieje którzy poszukują wiedzy na temat nadawania życia nie ożywionym przedmiotom tworząc z nich lojalnych służących nie wymagających wiele do utrzymania. Mistrzowie Imitacji to w dużej mierze indywidualiści. Część z nich sprzedaje swe wytwory osobom które potrzebują absolutnie lojalnych sług.

Zdolności klasowe

Czary na dzień

Na każdym poziomie (z wyjątkiem pierwszego) w klasie Mistrza Imitacji , postać otrzymuje nowe czary na dzień, tak jakby awansowała w już posiadanej klasie czarującej przed wybraniem tej klasy prestiżowej (np. Mag lub Czarownik). Oczywiście nie otrzymuje żadnych innych premii w związku z poprzednia klasą (np. nie dostaje premiowych atutów arkanisty). Jeśli Mistrz Imitacji posiada dwie lub więcej klas czarujących, musi wybrać jedną, w której otrzyma nowe zaklęcia na dzień.

Stworzenie Imitacji (Craft Effigy)

Mistrz Imitacji może stworzyć konstrukt znany jako Imitacja( Effigy). W przeciwieństwie do innych kreatorów, nie potrzebuje Atutu Stworzenia Konstruktu do wykonania tego zadania, nie mniej potrzebuje wiedzy na temat architektury i inżynierii by go naprawić. Mistrz Imitacji może dodać swój poziom czarującego do określenia maksymalnego HD Imitacji którą chce stworzyć.

Ulepszona Imitacja (Improved Effigy)

Mistrz Imitacji 3 poziomu lub wyższego może ulepszyć swe dzieło zwiększając jego umiejętności bojowe. Wymaga to dnia pracy i wydania 100 sztuk złota na każde 1 HD imitacji.

Suchar mechaniczny: Improved Effigy zwiększa o 2 PWW Imitacji.

Więź z Imitacją (Effigy Link)

Na 5 poziomi oraz wyższym Mistrz Imitacji może stworzyć nadnaturalną więź pomiędzy nim samym a jedną z imitacji którą stworzył. Wymaga to godzinnego rytuału. Po owym Mistrz Imitacji może wyczuć obecny stan swej imitacji oraz może poprzez nią wróżyć raz dziennie. Dodatkowo gdy owa imitacja znajduje się w jego pobliżu zwiększają się jego zdolności magiczne. Mistrz imitacji może być połączony tylko z jedną imitacją na raz. Jeśli połączona imitacja zostanie zniszczona lub Mistrz Imitacji zechce ją zerwać może nawiązać nową z inną imitacją wykonując ten sam rytuał.

Suchar mechaniczny: Gdy imitacja znajduje się w odległości około 1,5 metra od postaci otrzymuje on efektywny 1 poziom czarującego

Mistrzowie Imitacji na RH