Dwarven Defender

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
D20.jpg
System Reference Document
s. Link

Tło

Krasnoludzcy Obrońcy to elitarni, ciężko-zbrojni wojownicy, którzy zasłynęli już nie raz w historii ze swej niezłomnej wytrwałości. Powiada się wręcz, że Krasnoludzki Obrońca, który przybierze postawę obronną, jest równie łatwy do cofnięcia, co same góry Khazmodan.

W praktyce zaś, to wytrawni wojownicy, którzy specjalizują się w spychaniu sił wroga oraz oddzielaniu ich od witalnych elementów armii którą reprezentują. W czym wspomaga ich odpowiednie przeszkolenie zwiększające niebywale wytrzymałość oraz siłę. Jak i ciężkie uzbrojenie w skład którego często wchodzi pokaźna tarcza. Co w końcowym rozrachunku wraz z nadnaturalną odpornością ich skóry na obrażenia, sprawia że są naprawdę trudnymi do zabicia celami.

Wymagania

Rasa krasnoludzka oraz klasa Wojownika.

Umiejętności Klasowe

Umiejętnościami najpowszechniejszymi u Krasnoludzkich Obrońców są: Rzemiosło (Craft), Wypatrywanie (Spot), Wyczucie Motywów (Sense Motives) oraz Nasłuchiwanie (Listen).

Biegłość w broni i pancerzu

Krasnoludzcy Obrońcy są biegli w posługiwaniu się każdym typem broni prostej i wojskowej. Każdego rodzaju pancerza oraz tarcz.

Zdolności Klasowe

Postawa Obronna (1 Poziom Krasnoludzkiego Obrońcy)

To podstawowa zdolność każdego Krasnoludzkiego Obrońcy, będąca wynikiem jego szeroko zakrojonego szkolenia. Dzięki niej, ciężko-zbrojny krasnolud potrafi przybrać odpowiednią pozę na polu bitwy z udziałem dzierżonej w dłoni tarczy, która sprawia że staje się niemal nie do pokonania. Jej jedynym minusem jest jednak fakt, że by korzystać z jej profitów, nie może ruszać się z miejsca.

Z tej zdolności Krasnoludzki Obrońca może skorzystać raz na poziomie 1. Dwa razy na poziomie 3. Trzy razy na 5. Cztery na 7 i pięć na 9.

Dnd Mówi: Podczas trwania w postawie obronnej postać otrzymuje kolejne premie: +2 do siły, +4 do wytrzymałości, +2 do rzutów obronnych przeciw magii, +4 do rzutów na unik. Warto zauważyć również, że dodatkowe punkty wytrzymałości, dają postaci premie do punktów życia w wysokości +2 na każdy jej poziom. W samej postawie bojowej, postać może wytrwać do 3 + modyfikator z wytrzymałości rund. Ponadto gdy przestanie z niej korzystać, zyskuje karę -2 do siły na czas całego starcia z przeciwnikiem z jakim aktualnie walczy.

Nieświadomy Unik (2 Poziom Krasnoludzkiego Obrońcy)

Dzięki swojemu wyszkoleniu Krasnoludzki Obrońca nie zyskuje żadnej kary do obrony na atak z zaskoczenia oraz ze strony niewidzialnego przeciwnika.

Wyczucie Pułapek (4 Poziom Krasnoludzkiego Obrońcy)

Dzięki swojemu wyszkoleniu Krasnoludzki Obrońca potrafi szybciej reagować na właśnie aktywowaną przez siebie (bądź kompana obok) pułapkę. Przez co sprawniej potrafi unikać nieprzyjemnych skutków jakie się z tym wiążą.

Dnd Mówi: Na poziomie 4 postać zyskuję premię do rzutów obronnych z udziałem refleksu +1 oraz premię do klasy pancerza do rzutu na unik w tej samej liczbie. Na poziomie 8, te premie wzrastają do +2. Ponadto łączą się z premiami ze zdolności wyczucia pułapek z innych klas.

Redukcja Obrażeń (6 Poziom Krasnoludzkiego Obrońcy)

Dzięki swojej niebywałej wytrzymałości oraz przeszkoleniu. Krasnoludzki Obrońca zyskuje w pewnej chwili znacznie odporniejszą na obrażenia skórę. Z początku idealną by żaden tulipan barowego menela, nieopatrznie ciśnięty sztylet bądź niepewnie wyprowadzony cios bronią mógł go zranić. U szczytu swej chwały jednakże (gdy osiągnie 10 poziom), jego skóra staje się jeszcze bardziej wytrzymalsza. Przez co, co prawda wytrawny wojownik wciąż jest wstanie go zranić. Ale podrzędny zawadiaka, czy chłop ze wsi ma już poważny problem by nabić go na swe widły bądź sierp.

Dnd Mówi: Na poziomie 6, redukcja obrażeń Krasnoludzkiego Obrońcy wynosi 3/-. Na poziomie 10 z kolei 6/-.

Ulepszony Nieświadomy Unik (6 Poziom Krasnoludzkiego Obrońcy)

Dzięki swojemu przeszkoleniu, Krasnoludzki Obrońca nie może zostać zaatakowany z flanki, chyba iż napastnik z którym ma do czynienia ma o 4 poziomy więcej w klasie Łotra oraz klasach mu podobnych od jego poziomu w klasie Krasnoludzkiego Obrońcy oraz klasach dających także dostęp do tej zdolności łącznie.

Mobilna Obrona (8 Poziom Krasnoludzkiego Obrońcy)

Krasnoludzki Wojownik jak na prawdziwego wojownika przystało, dobrze wie, że jest skazany na doskonalenie własnych umiejętności bojowych przez całe swoje życie. Dzięki tym dążeniom także w pewnej chwili udaje mu się udoskonalić swoją obronną postawę, która od tej pory ofiarowuje mu wciąż wszystkie swoje premie przy okazji pozwalając by podczas jednej rundy mógł wykonać ruch na odległość 5 stóp.

Tabela

Tabela 1