Drzewo Świata

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Nordrassil i niedoszły gwałciciel

Nordrassil "Korona Niebios"

Mające ponad 10 tysięcy lat drzewo, które wyrosło z nasiona Drzewa-Matki, G'Hanir, zasadzonego w Hyjal przez smocze Aspekty. To sama Alexstrasza, matka życia, pobłogosławiła drzewo nadnaturalnym wzrostem. Ysera pobłogosławiła je, tworząc bezpośrednie przejście z Azeroth do Szmaragdowego Snu. Jednak najbardziej znanym był dar Nozdormu, który pozwolił by tak długo jak drzewo istnieje Nocne Elfy pozostawały nieśmiertelne - każdy jeden przedstawiciel tej rasy bez wyjątku.

Jakkolwiek podczas Bitwy o Hyjal Nordrassil zostało dotkliwie zniszczone, tracąc większość swoich mocy. I jakkolwiek jego członki zdają się leczyć i odżywać tak jak wszystko w naturze - tak błogosławieństwa przepadły zdaje się bezpowrotnie...

Widok na kawałek imponującego drzewa Teldrassil

Teldrassil "Korona Ziemi"

Nowy dom dla Kal'dorei po zniszczeniu Hyjal. Jest to imponujących rozmiarów drzewo które było pierwszą próbą elfów w kierunku odzyskania nieśmiertelności. Niestety, nawet z całą wiedzą tej rasy nie udało się im odtworzyć błogosławień aspektów. Co nie zmienia faktu, że Teldrassil zachwyca swoim ogromem, swym pniem okalając całą stolice - dając zarówno schronienie jak i wyżywienie dla całej rasy.


Nieudany, wyrzucony projekt - Vordrassil
Vordrassil "Korona Północy"

To drzewo to tak na prawdę pierwsza próba odzyskania błogosławieństw aspektów, podjęta przez arcydruidów na żyznej ziemi północnego kontynentu. To właśnie w Grizzly Hills zasadzili pierwsze ziarno próbując odtworzyć drzewo świata. Powstały twór niestety nie przejawiał upragnionych przez elfy efektów - wręcz przeciwnie. Druidzi ku swojemu przerażeniu odkryli, że drzewo było w pewien sposób skażone. Nie wdając się w detale tego wypaczenia zniszczyli drzewo pozostawiając jedynie uschnięty i pusty w środku pień.

Jednak jak wszystko w naturze, to nawet taki twór został wykorzystany pod nowy dom dla plemienia fulborgów. Które przejeły w dość szybkim tempie skażenie Starego Boga...Soldrassil "Korona Słońca"

Najmłodsze, bo powstałe w 31 roku, jak i najmniejsze ze wszystkich wspomnianych drzewo. Powstałe w tajemnicy, na wodach podmywających góry Azshary, prezentuje się najmniej imponująco dla przeciętnego wyjadacza chleba. Ot, coś się świeci. Ot, rusza się. Jednak tak samo jak ta, która je stworzyła, może i jest małe oraz niepozorne ale wewnątrz siebie kryje ogromny potencjał.

Soldrassil jest pierwszą i jedyną jak do tąd udaną próbą odtworzenia błogosławieństwa aspektów. Utrzymywane poza zasięgiem wzroku ciekawskich, stworzone przez jedną druidkę, pozostaje jak na razie nieodkrytym cudem który rozwija się w spokoju ciesząc oczy jedynie nielicznego grona.