Dread Pirate

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
D20.jpg
Complete Adventurer
s. 39
Dread Pirate.jpg

Niejeden portowy drań i rzezimieszek uważa się za pirata i choć poszukiwanie fortuny na wodach nie jest łatwym zadaniem. Postrach mórz to bohater, który do perfekcji opanował każdy aspekt morskiego rozbójnictwa. Dzięki sieci informatorów dowiaduje się, kiedy i skąd wyrusza szczególnie cenny ładunek, zastawia na przewożący go statek doskonale przemyślaną zasadzkę, a potem bujając się na linie, przeskakuje na pokład rabowanego okrętu z rapierem w dłoni. Gdy już, z pomocą kamratów pokona załogę napadniętej jednostki, opróżnia jej ładownie i znika bez śladu, by, po jakimś czasie, skontaktować się ze swoimi podwładnymi i, zawinąwszy potajemnie do bezpiecznej zatoczki, sprzedać zdobyte dobra na czarnym rynku na ciężkie pieniądze.

Wymagania fabularne


Charakter dowolny nie-prawożądny.
Umiejętnośći Żeglarstwo, szacowanie.
Specjalne Statek warty minimum 10 000 (nie wiem jak na RH).
Klasa dostępna Łotrom. Wymagany poziom -5.

Biegłość w broniach i pancerzach


Pancerz dowolny lekki lub średni jeśli posiada magiczną zdolność sprawiającą, że nie utrudnia on pływania.
Każda broń prosta lub morska. Nierzadko dwie, walczy wtedy jakby posiadał zdolność Oburęczność i Walka dwoma rodzajami broni

Umiejętności klasowe

Żeglarstwo (1 lvl)

Pirat otrzymuje wszystkie umiejętności związane z żeglowaniem. Jednak co równie ważne wszyscy na jego statku będący w zasięgu wzroku lub słuchu otrzymują modyfikator plus 1/2 swej bazowej zdolności związanej z żeglarstwem. (Nie wiem jak to działać ma na RH)

Walka dwiema broniami (1 lvl)

Pirackie życie nie jest proste. Walka na statku to jedna z najniebezpieczniejszy i najtrudniejszych rzeczy jakie mogą się przytrafić. Złowieszczy Pirat potrafi walczyć nawet w tak trudnych warunkach zajmując sobie obie dłonie różnego rodzaju broniami.

Podczas walki złowieszczy pirat jest traktowany jak by miał umiejętność walka dwiema broniami.

Ponura sława +2 (2 lvl)

Od tego momentu złowieszczy pirat musi zadecydować. Czy będzie postępować według kodeksu honorowego (będzie unikał walki i nawoływał przeciwników do poddania się, by nie przelewać zbędnie krwi.) Czy też stanie się krwiożerczą bestią cieszącą się cudzym cierpieniem.
Każdy punkt ponurej sławy to plus przy testach: Na zastraszanie dla krwiożerczych piratów, lub na dyplomacje dla tych kroczących ścieżką kodeksu honorowego.

Zmobilizować załogę +1 lub Atak z zaskoczenia (3 lvl)

Zmobilizować załogę +1
Złowieszczy pirat (honorowy) rozpala serca załogantów. Swoją heroiczną postawą podnosi morale wszystkich którzy widzą go lub słyszą (również siebie).
Zdolność użyta podczas akcji darmowej podnosi morale wszystkich będących w zasięgu wzroku lub słuchu o 1. Zdolność może być urzyta raz dziennie.

Atak z zaskoczenia
Niehonorowy złowieszczy pirat może zadać dodatkowe obrażenia w walce wręcz lub w strzelając jeśli wróg jest nie dalej niż 30 stóp od niego. (nie wiem jak to się ma na RH)

Stały kurs (4 lvl)

Bonus w rzutach na utrzymanie równowagi (np. podczas sztormu na deku)

Akrobatyczna szarża (4 lvl)

Dzięki doświadczeniu w pływaniu i walkach na statku złowieszczy pirat potrafi przemieszczać się w trudnych warunkach.

Akrobatyczna szarża pozwala przemieścić się bohaterowi przez strefę sojuszników, która uniemożliwiła by lub znacznie utrudniła szybkie przemieszczenie się postaci. Zdolność ta pozwala również bez problemów przeskakiwać z wyższego pokładu na niższy lub przy pomocy liny pokonywać znaczne odległości nad pokładem statku, czy też kilku statków. Według uznania GM może wymagać dodatkowego testu na skok, upadek lub ponurą sławę.

Szczęśliwy wiatr lub plaga na morzu (5 lvl)

Szczęśliwy wiatr
Honorowy złowieszczy pirat, może raz dziennie przerzucić dowolnego rzut na atak lub test umiejętności. Jednak po przerzuceni nie ma możliwości powrotu do poprzedniego rzutu nawet jeśli okazał się lepszy niż poprzedni. Przerzucenie należy zadeklarować zaraz po rzucie.

Plaga na morzu
Niehonorowy pirat może raz dziennie zaszczepić w sercach przeciwnej załogi strach. Zdolność ta wpływa na wszystkich w promieniu 30 stóp, którzy mogą dostrzec, lub usłyszeć bohatera. Efekt trwa tyle minut ile wynosi modyfikator charyzmy złowieszczego pirata jednak nie może być krótszy niźli jedna runda. Efekt wpływający na umysły.

Ponura sława +4 (6 lvl)

Jeszcze lepsza sława. Niestety (albo stety) tu już nie ma możliwości zmiany statusu z honorowego na niehonorowego i na odwrót.

Zmobilizować załogę +2 lub Atak z zaskoczenia -lepszy czy cuś (7 lvl)

Zmobilizować załogę +2
Jak zmobilizować załogę jednak dwa razy dziennie i daje podnosząc morale o 2

Atak z zaskoczenia
Podobnie jak wcześniej jednak ilość dodatkowych obrażeń wzrasta dwukrotnie.

Mistrz umiejętności (8 lvl)

Bonusy do testów: Balansu, wspinaczki, skakania, upadania

Walka do śmierci lub motywować szumowiny (9 lvl)

Walka do śmierci
Honorowy złowieszczy pirat może inspirować swoich sojuszników pomimo nikłych szans zwycięstwa.
Każdy z sojuszników złowieszczego pirata w tym i on zyskują tymczasowe punkty wytrzymałości równe 10 plus bonus z modyfikatora charyzmy bohatera (minimum 10). Zyskują premie do uników (minimum +1). Ponadto są traktowani jakby mieli umiejętność zagorzały, nawet jeśli nie spełniają wymagań. Efekt jest tracony jeśli złowieszczy pirat straci przytomność. (nie wiem jak się to ma do RH)

Motywować szumowiny
Raz dziennie haniebny pirat może zmotywować swoich sojuszników poprzez złożenie krwawej ofiary z bezbronnego.
Wszyscy sojusznicy pirata widzący ten akt otrzymują morale +2 przy rollach na atak. Efekt utrzymuje się przez 24 godziny.
Najbardziej niehonorowi piraci nie zważają na to czy składają ofiarę z więźnia lub swego załoganta.
Jeśli jest to jeden z piratów strach załogi podnosi efekt do 4. Działanie to jednak obniża wole sojuszników o dwa na cały czas trwania efektu.

Ponura sława +6 (10 lvl)

Jest to jeszcze wyższy poziom ponurej sławy. Dający jeszcze lepsze efekty przy zastraszaniu lub dyplomacji.

Piracki król (10 lvl)

W każdym porcie jest w stanie zwerbować załogę na statek, w większym porcie na całą flotę.

Tabela

Tabela the Dread Pirate.jpg

Złowieszczy piraci na RH