Divine Oracle

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
D20.jpg
Complete Divine
s. 34
Nyfed2.png

"Widzę, czego inni nie potrafią ujrzeć. Świat wokół Ciebie jest tylko iluzją. Mogę wskazać Ci prawdę...jednak czy Twój umysł będzie w stanie się z nią uporać?”

Tło

Niektórzy zwą ich szaleńcami i, z pewnością, wizje, jakich doznają boskie wyrocznie mogą wpędzić w obłęd. Inni wątpią w ich słowa – i, rzeczywiście, bywają wyrocznie, na których ciąży klątwa niewiary. Wiadomo wszakże, że bogowie/bóstwa/inne przemawiają do wyznawców, a niektórzy pośród śmiertelnych słyszą ich głos tak wyraźnie, że zyskują wiedzę o rzeczach przeszłych, teraźniejszych i przyszłych. Boska wyrocznia to właśnie osoba błogosławiona – lub przeklęta – doświadczeniem zsyłanych przez bóstwo wizji. Boskie wyrocznie żyją zwykle w dzikich ostępach (nie jest to oczywiście regułą), na tyle jednak blisko cywilizacji, by można je było odnaleźć i uzyskać odpowiedź na dręczące pytania. Najczęściej mieszkają w świętych miejscach i starożytnych świątyniach, nie przejmując się zupełenie sprawami tego świata.

Wymagania:

10 poziomów klasy uzdrowiciela oraz zogniskowanie umiejętności we wróżeniu, by opanować wszelkie możliwe środki do uchwycenia wizji.

Właściwości klasowe:

Przedstawiciel tej klasy prestiżowej biegle włada każdą bronią prostą, a choć nie nabywa umiejętności posługiwania się pancerzem i tarczą, zazwyczaj wynika ona z poprzedniej klasy.

Bohater, który wcześniej był przedstawicielem klasy uzdrowiciela zachowuje dostęp do coraz to potężniejszych czarów. Osiągnąwszy kolejny poziom w tej klasie prestiżowej, otrzymuje dodatkowe czary dzienne, jakby wciąż był przedstawiciel klasy podstawowej. Oznacza to, że dodaje liczbę poziomów, które osiągnął w klasie boska wyrocznia do liczby poziomów klasy, która pozwala mu czarować i dopiero wtedy określa liczbę zaklęć, jakie ma prawo dziennie wykorzystać. Nie zyskuje jednak innych korzyści, gwarantowanych przez kolejne poziomy klasy podstawowej.

Dla przykładu, Rokshar, wróżbita 12. poziomu zdobywa poziom klasy boska wyrocznia – może od tej pory rzucić codziennie tyle czarów, ile jest dostępne szamanowi na 13. poziomie. Jeżeli bohater miał więcej niż jedną klasę pozwalającą na rzucanie zaklęć uzdrowiciela nim został boską wyrocznią (np. kapłan i znachor) musi zadecydować, z której z nich wynikać będą nowe czary dziennie, a zatem w której z tych klas uzyska 'wirtualny poziom'.

Zdolności:

Tabelado2.jpg

Domena prestiżowa:

Dotknięty przez palec bóstwa itp. bohater zyskuje dostęp do prestiżowej domeny wieszczenia. Zyskuje także zesłaną moc, wspomagającą wieszczenia (rzuca je jak postać o 2 poziomy silniejsza)

Wyczucie przyszłości:

Począwszy od 2. poziomu, jeśli boska wyrocznia wykona udany rzut obronny przeciwko atakowi, który po udanym rzucie obronnym powoduje połowę obrażeń (np. ognisty oddech czerwonego smoka) nie otrzymuje żadnych obrażeń. Po prostu znajomość przyszłości pozwala przedstawicielowi tej klasy zawczasu usunać się na niegroźny teren. Ten rodzaj uchylenia działa niezależnie od rodzaju zbroi.

W BUDOWIE