Dillian Longwillow

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dillian Longwillow
[Center
Rasa

Człowiek

Płeć

Kobieta

Klasa

(fabularna)

Klasa

(mechaniczna)

Mage

Wiek

około 30stki

Tytuł
  • -
Status

Żywa

Skala Wyzwania

?

Poziom Walki Wręcz

?

Przynależność
Charakter

Dobry

Znana Rodzina

?

Motyw muzyczny

Czarodziejka, niegdyś należąca do działu kryminalnego Akademii Magii Stormwind. Obecnie pracuje dla Ello Ebonlocke w Darkshire.

Wygląd

Ma bardzo zadbaną skórę koloru ciemnej czekolady. Nosi wyraźny, elegancki makijaż i całkiem sporą biżuterię. Mimo paskudnej pracy, często się uśmiecha, chociaż od czasu przeprowadzki do Duskwood zdecydowanie rzadziej ma dobry humor. Niegdyś lubiła chodzić ubrana w jasne, bogato zdobione suknie, obecnie preferuje proste, praktyczne stroje. Pod ręką ma swój charakterystyczny kostur z wprawionymi różowymi kryształami.

Znane fakty

Przez wiele lat współpracowała z Akademią Magiczną jako śledczy działu kryminalnego. Ma na koncie dziesiątki spraw, od magicznych kradzieży po próby iluzorycznego obarczania za morderstwa. Jednakże gdy wspomniane jest jej nazwisko, wszyscy pamiętają głównie jej największą porażkę, która doprowadziła do utraty jej stanowiska. Podczas kryzysu wiecznej zimy w górach Redridge w 37 roku, Dillian, mimo niebezpieczeństwa wysłała w teren grupę sześciu magów, by ustalić źródło nienaturalnej mgły i żywiołaków mrozu, które atakowały Lakeshire. Żaden z magów nie przeżył tej wyprawy. Natychmiast po tym wydarzeniu Królestwo pozbawiło Dillian jej stanowiska na rzecz Ilvreth Umbry. Postawione zostały jej zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci swoich ludzi i zaniedbania w wykonywaniu zawodu. Argumentem Longwillow przeciwko postawionym jej zarzutom była ekstremalna presja społeczeństwa Lakeshire, które twierdziło, że jej działania cechuje opieszałość i nie posiada kompetencji wymaganych by rozwiązać problem, podczas gdy ona sama chciała jedynie podejść ostrożnie do tej sprawy. Ostatecznie, odzyskała wolność, ale straciła swoją pozycję w Akademii i reputację w Stormwind. Znalazła jednak zatrudnienie w Darkshire, u burmistrza Ello Ebonlocke'a, wspierając go swoim doświadczeniem w zwalczaniu przestępczości.