Death Knight

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Deathknight.jpg
Warcraftrpg-logo-small.jpg
Dark Factions
s. 57

Opis

Nawet najbardziej szanowani wojownicy mogą paść ofiarą pokus Króla Licza. Ci, którzy poświęcili jego celom swe życie znani są jako Rycerze Śmierci - elitarni członkowie Plagi dowodzący armiami nieumarłych. Nie zatracają co prawda swej osobowości, ani nie zapominają swych umiejętności, jednakże ich dusze należą do Króla Licza. Zostanie Rycerzem Śmierci, jak na ironię, nie zawsze oznacza śmierć. Dlatego też wielu z nich przypomina siebie za życia, choć z blada skórą i plugawym światłem bijącym z oczu. Jednakże, będąc potężnymi i wartościowymi agentami Króla, po śmierci nie są uwalniani ze służby. Wzniesieni jako nieumarli, kontynuują swe mroczne działania. Z tego powodu, niektórzy z nieumarłych Rycerzy Śmierci, bardziej przypominają zombie lub szkielety z gnijącą skórą i wystającymi kośćmi. Po mimo swej złej natury, Rycerze Śmierci pozostają wierni zasadom honoru, lub przynajmniej pozorom porządku i dyscypliny - lecz tylko w najściślejszym znaczeniu. Na przykład w bitwie, Rycerz Śmierci może przestrzegać zasad prowadzenia działań wojennych, pomimo bycia bezlitosnym i okrutnym w każdym innym aspekcie.

Rycerze Śmierci na świecie:

Plaga

Oficerowie Króla Licza, elitarni dowódcy nieumarłych wojsk, postrach żywych. Rycerze Śmierci w Pladze mają jeden cel: służyć, wypełniającej ich umysły, woli Króla. Wielu z nich to dzielni żołnierze Hordy i Przymierza, którzy oddając życie na bitwie z nieumarłymi nie zaznali wiecznego spokoju. Podniesieni jako nieumarli, są teraz zaprzeczeniem własnych siebie za życia, walcząc mimo swej woli, po drugiej stronie barykady. Więźniowie we własnych ciałach, potężni i przerażający żołnierze służący władcy, który nie znosi sprzeciwu i któremu sprzeciwić się nie sposób.

Rycerze Hebanowego Ostrza

Grupa wolnych Rycerzy Śmierci, która po bitwie o Kaplicę Świetlistej Nadziei wypowiedziała posłuszeństwo Królowi Liczowi, i zjednoczona pod wspólnym sztandarem dąży do zemsty na swym byłym panie. Więcej informacji w opisie organizacji.

Niezależni

Rycerze Śmierci wyzwoleni z woli Króla Licza, lecz niezrzeszeni w szeregach Hebanowego Ostrza. Mają różne cele i w różny sposób do nich dążą. Najczęściej jednak napędza ich żądza zemsty za to, czym się stali. Choć świat żywych jest już dla nich niedostępny, kontynuują swe istnienie. Król Licz nie toleruje jednak zdrady, z czym niezrzeszony Rycerz Śmierci musi się prędzej, czy później liczyć.

Klasowe zdolności

Czary na Dzień

Na każdym nieparzystym poziomie w klasie Rycerz Śmierci, postać otrzymuję nowe czary na dzień, tak jakby, awansowała w swojej poprzedniej klasie czarującej przed wybraniem tej klasy prestiżowej (np. Mag lub Czarownik). Oczywiście nie otrzymuje żadnych innych bonusów w związku z poprzednia klasą (np. czyli nie dostaje bonusowych atutów arkanisty). Jeśli Rycerz Śmierci posiada dwie lub więcej klas czarujących, musi wybrać jedną, w której otrzyma nowe zaklęcia na dzień.

Plugawe uderzenie (Unholy Strike)

Dwa razy dziennie, Rycerz Śmierci może wykonać plugawe uderzenie jako jeden, normalny atak wręcz. Jeśli uderzy cel, zadaje 1k6 więcej obrażeń +1 za każdy poziom Rycerza Śmierci + poziom Paladyna. Jego broń, dla celów przezwyciężenia redukcji obrażeń jest uważana za "sprzymierzoną złu". Jeśli atak się nie powiedzie, plugawe uderzenie nie odnosi efektu, ale zostaje zużyte w tym dniu. Na 5 i 10 poziomie Rycerz Śmierci może użyć uderzenia dodatkową liczbę razy dziennie.

Ostrze runiczne (Vampiric Runeblade)

Osobnik sprzymierzający się z Plagą i pasowany na Rycerza Śmierci, jednego z ulubionych sług Króla Licza, otrzymuje magiczną broń, zazwyczaj miecz: Ostrze runiczne. Może on sam wybrać typ broni, dlatego są one różne wśród Rycerzy Śmierci. Ostrze runiczne jest magiczną bronią, która zwiększa swą moc wraz z Rycerzem Śmierci. W rękach kogoś innego funkcjonuje jak zwykła broń +1. Ostrze może zostać zaklęte, jak każda inna broń.

Do ważniejszych mocy Runicznego Ostrza, zaliczyć można:

  • Premie do obrażeń +1 (na poziomie 1-2) ; +2 (na poziomie 3-4) ; +3 (na poziomie 5-6) ; +4 (na poziomie 7-8) ; +5 (na poziomie 9-10)
  • Od poziomu 7. Runiczne Ostrze na rozkaz Rycerza Śmierci może zadać swemu celowi dodatkowe obrażenia od lodu, przed którymi ten nie może się obronić.

Z owej zdolności Rycerz Śmierci może skorzystać aż 5 razy na dzień.

Suchar Mechaniczny: Owe obrażenia wynoszą 5d6.

  • Od 10 poziomu. Rycerz Śmierci przy uderzeniu krytycznym (rzut 96-100) aktywuje wampiryczne właściwości swej niezwykłej broni i ta regeneruje pokaźnie jego siły witalne.
  • Możliwość zyskania wybranego umagicznienia na broń o wartości nie przekraczającej na poziomach 1-4 (+1). Na poziomach 5-6 z kolei (+2). Na poziomach 7-8 natomiast (+3). A na poziomach 9-10 (+4).

Suchar Mechaniczny: Podane w Magic Property Bonus Equivalent.

Nieumarli słudzy (Undead Minions)

Na 2 poziomie Rycerz Śmierci może wznieść nieumarłych, by służyli mu, jako osobiści wojownicy. Ta zdolność funkcjonuje jak ożywienie martwych (Animate Dead mogąca tworzyć Zombie oraz Szkielety Wojowników), lub stworzenie nieumarłego (Create Undead, mogące powoływać do nieżycia Biesy Podziemi, Ghule, Spaczone Stworzenia oraz Duchy). Rycerz Śmierci może użyć ożywienia dwa razy dziennie i stworzenia raz dziennie, lecz nigdy na raz. Rzuty ataku nieumarłego są równe modyfikatorowi Rycerza z charyzmy + dwa razy poziom w Rycerzu Śmierci.

Alabastrowa skóra (Alabaster Skin)

Na 3, 6 i 9 poziomie skóra Rycerza Śmierci twardnieje i blednie, przypominając marmur, bądź alabaster (wlosy Rycerza dostają białych pasemek, a wraz z rozwojem mogą zupełnie zbieleć). Otrzymuje +1 do naturalnej klasy pancerza. Co w praktyce sprawia, że ten staje się nieznacznie wytrzymalszy na obrażenia fizyczne.

Mroczna gracja (Dark Grace)

Na 3 poziomie Rycerz Śmierci otrzymuje premię równą modyfikatorowi z charyzmy na wszystkie rzuty obronne.

Wstęga śmierci (Death Coil)

To czaro-podobna zdolność dzięki której, Rycerz Śmierci poprzez wystrzelenie z dłoni czegoś na wzór cienistego pocisku z negatywnej energii. Potrafi zarówno zranić jego potencjalny cel, jeśli ten jest żywy. Jak i zregenerować jeśli ten jest nieumarły. Na poziomie 4 Rycerz Śmierci może skorzystać z tej zdolności raz na dzień. Na poziomie szóstym, aż dwukrotnie. A na poziomie ósmym, aż trzykrotnie. Na dodatek od tego poziomu zdolność przybiera właściwości zaklęcia "Większa Wstęga Śmierci". Przybierając tym samym także na efektywności.

Pakt śmierci (Death Pact)

To czaro-podobna zdolność dzięki której, Rycerz Śmierci poprzez dotyk jakim raczy nieumarły cel, będący jego tworem. Może przetransferować w pełni dającą mu "życie" energie do swojego ciała, tym samym regenerując się w dość skuteczny sposób. Na 5 poziomie Rycerz Śmierci może skorzystać z tej zdolności jedynie raz na dzień. Na 10 natomiast, może jej używać kiedy tylko zechce. Ponadto na tym poziomie może trzy razy na dzień skorzystać z niej na odległość. Przez co nie musi dotykać swojego celu.

Nieśmiertelny (Undying)

Na 7 poziomie Rycerz Śmierci staje się niewrażliwy na zaklęcia i magiczne efekty śmierci. Na dodatek, na potrzeby zdolności i zaklęć, jest traktowany jako nieumarły (np. pozytywna energia go rani, negatywna leczy). Jednakże nie otrzymuje innych zdolności nieumarłego, jak niewrażliwość na obrażenia krytyczne. Dotyczy żywych Rycerzy Śmierci. Nieumarli otrzymują feata Mind Over Matter.