Dalaran

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dalaranoko.jpg


Historia

Przed zniszczeniem Dalaranu, Kirin Tor było siłą rządzącą w mieście. Dalaran nie był dużym miastem, jednakże był pięknym miejscem pełnym strzelistych wież i połyskujących ulic, gdzie ludzie byli szczęśliwi i bezpieczni. Siedzibą główną Kirin Tor była Fioletowa Cytadela, wspaniała budowla nazwana w ten sposób ze względu na mury, połyskujące fioletowym blaskiem. Budynek posiadał wiele bibliotek, pomieszczeń badawczych, testowych, sal spotkań, klas i sypialni. Rządząca rada, zwana Szóstką miała siedzibę w Komnacie Powietrza, pokoju z niewidzialnymi ścianami, podłogą z szarego kamienia i diamentowym symbolem na środku, co sprawiało wrażenie, że obrady odbywają się pod otwartym niebem.

Mimo wszystko, nawet Kirin Tor nie było na tyle silne by zatrzymać Księcia Arthasa i jego armię, gdy plaga rozpoczęła pochód przez Lordaeron. Arthas zdobył księgę zaklęć Medivha, umożliwiając Kel'Thuzadowi przyzwanie Archimonde'a, który zniszczył Dalaran. Miasto legło w gruzach. Niektórzy z magów opuścili Dalaran pamiętając, że twórca Plagi, Kel'Thuzad, niegdyś należał do Kirin Tor. Sądzili, że Kirin Tor ponosi część winy za ten stan.

Otoczony kopułą Dalaran, po zniszczeniu miasta.

Jednak Kirin Tor nie porzuciło swego domu, wracając do ruin. Niszczyli nieumarłe monstra pozostałe po ataku Plagi, odbijając miasto. W końcu stworzyli błyszczącą, fioletową kopułę nad całym miastem, dostatecznie silną by zniszczyć każdego kto chciałby jej dotknąć w czasie, gdy magowie pracowali nad odbudową upadłego miasta.

Sprawozdania sąsiadujących z Dalaranem obywateli Przymierza na temat dalszych wydarzeń, są dość dziwne. Tarcza chroniąca miasto osłabła, zostawiając tylko krater na jego miescu. Wieści głoszą, że Dalaran odleciał ze Wschodnich Królestw, gdzieś na północ, w stronę Northrend...

Krater pozostały w miejscu, w którym kiedyś znajdował się Dalaran.


Organizacja

Dalaranem od początku istnienia rządziła grupa Magokratów, spośród których wyłoniono studwudziestoosobowy Senat - Kirin Tor. Samym Senatem rządziła tzw. Rada Sześciu, na czele której początkowo stał Arcymag Antonidas. Zabitego przez Arthasa Antonidasa zastąpił Arcymag Ansirem Runeweaver. Obecnym rządzącym jest Rhonin. Pod Szóstką stoją Arcymagowie, zajmujący się zadaniami rozdzielanymi przez ich zwierzchników. Najniższymi w hierarchii Senatu są Magowie, podlegli Arcymagom. Mimo powierzonych im zadań, cieszyli się oni zawsze stosunkowo dużą swobodą, jakkolwiek w dzisiejszych czasach, po doświadczeniach z Plagą i Legionem, Kirin Tor zaczęło przywiązywać większą wagę do tego kto wstępuje w ich szeregi i co w nich robi.


Tereny działania

Siedzibą Kirin Tor jest oczywiście Dalaran, według plotek latający gdzieś w niebiosach. Do Senatu należą również Twierdza Nethergarde, Wioska Kirin'Var i kilka mniejszych obozów w Northrend. Poza tym, Dalaran ma swych przedstawicieli w większych miastach Przymierza i Hordy.

Widok na Dalaran z lotu ptaka.


Cel

Głównymi celami Kirin Tor są ochrona czystych form magii, monitorowanie oraz w razie konieczności powstrzymywanie osób i istot używających magii nieodpowiedzialnie lub w celu szkodzenia światu i jego mieszkańcom, przeciwdziałanie ogólnoświatowym zagrożeniom i utrzymanie neutralnego statusu wobec wszystkich królestw i nacji.


Gildia

Organizacja gildii Dalaran obejmuje nie tylko członków senatu Kirin Tor, lecz również pełen przekrój całego dalarańskiego społeczeństwa - od początkujących adeptów rozpoczynających dopiero szkolenie w szeregach Dalarańskiej Akademii, po arcymagów, a także wszelkich pozostałych obywateli Dalaranu (nawet niekoniecznie, choć zazwyczaj, magów).

Wielu magów gildii działa w ramach Dalarańskiej Akademii Magii, której dyrektorem jest senator Saldrinar. Prowadzone są magiczne eksperymenty, wyprawy badawcze, oraz szkolenia magów przygotowujące do awansu na kolejne stopnie.

Do niedawna nie można było w Dalaranie spotkać nikogo poza Ludźmi, Wysokimi Elfami oraz nielicznymi Gnomami. Dziś Kirin Tor przyjmuje każdego żywego, nieparającego się sztukami zakazanymi (jak nekromancja czy demonomancja) maga.

Innymi słowy gotów jest przyjąć każdego czarodzieja, który nie jest nieumarły i nie jest nekromantą, demonologiem, sługą starych bogów, opętanym rządzą władzy nad światem szarlatanem itp. Dalaran zastrzega sobie możliwość magicznego sprawdzenia kandydata różnymi metodami – od telepatii po wieszczenie.

Dalaran unoszący się nad Northrend.

Projekty

Dalaran jako miasto wybitnych czarodziei posiada swą własną akademie magiczną, Akademie Kirin Tor. Owa Akademia, której patronuje Najwyższa Rada jak i Senat prowadzi wiele projektów badawczych które zahaczają o różne dziedziny magii, oto niektóre z nich:

Wyprawy poprzez Plany

Projekt który zrodził się w głowie Arcymaga Daranka, głównym jej celem jest zebranie wiedzy na temat innych planów egzystencji. Obecnie grupa skupia się na Planach Żywiołów a pierwsza wyprawa na Plan Żywiołu Ziemi miała już miejsce. Kolejne wyprawy mają zahaczać kolejno o Plan Wody, Plan Ognia i Plan Powietrza.

Ekspedycja Sholazar

Kolejny z projektów któremu również patronuje Darank Axeljink, celem projektu jest zbadanie dziewiczych terenow Zagłębia Sholazar, wyprawa została czasowo zawieszona ze względu na zagrożenie jakim jest Koszmar, nie mniej niebawem Ekspedycja ma ruszyć dalej.

Gracze

Obecni członkowie organizacji:


Byli członkowie organizacji: