Dłoń Zemsty

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

Dłoń Zemsty jest oficjalną militarną organizacją Podmiasta, nadrzędną wobec wszystkich pozostałych, skupiającą w swych szeregach elitarne jednostki z tychże. Najwyższym celem, dla którego organizacja została powołana, jest wymierzenie zemsty Arthasowi Menethilowi i jego sługom. Ponadto Dłoń Zemsty obecna jest wszędzie tam gdzie zwykła straż poradzić sobie nie może.


Historia.


  • Dłoń Zemsty została uformowana w roku 29, parę godzin po odzyskaniu Podmiasta z rąk Upiornego Władcy Varimathrassa. Z woli Królowej Sylvanas Windrunner na jej czele stanęła banshee Kayleithe Aetkins Sai'Rel, znana z bezgranicznej lojalności dla Podmiasta i nienawiści do Plagi. W skład Dłoni Zemsty wchodziły trzy organizacje: Gwardia Podmiasta, której Kapitanem była Aetkins, Królewskiej Gildii Magów, której Arcymagini była Moriella oraz Kościół Cienia który na wskutek zdrady Arcykapłanki Nalyen został - na tamtą chwilę - bez reprezentanta. Niedługo po uformowaniu siły uderzeniowej Opuszczeni wyruszyli na Wyjący Fiord na Dachu Świata gdzie z miejsca musieli obronić swoją bazę - Przylądek Zemsty - przed najazdem tubylców - Vrykuli. Atak został odparty, lecz straty były na tyle dotkliwe, że ekspedycja musiała poczekać na rzecz zagojenia ran. Jakiś czas później, przy pomocy Taurenów z plemienia Totemu Krwawego Kopyta nawiązano kontakt z jedynymi niewrogo nastawionymi tubylcami - Taunka.
  • Od tamtej pory ekspedycja zbierała krwawe żniwo; usuwano kolejne przeszkody, prowadzono badania nad bronią (Nowa Plaga) która zostałaby użyta przeciwko Pladze. Do momentu aż Kapitan zaginęła bez śladu. Wtedy to piecze nad ekspedycją z woli Królowej Sylvanas przejął Putress i kontynuował dzieło Dłoni Zemsty. Prawie trzy miesiące od zaginięcia, Aetkins powróciła do Podmiasta. Wywołało to niemałe zamieszanie w szeregach Dłoni Zemsty lecz pomimo utraty swojego stanowiska jako dowódcy wyprawy jej honory Kapitan Królewskiej Straży zostały przywrócone, a w wyprawie jest główną dowodzącą siłami zbrojnymi.
  • Po pomyślnie przeprowadzonych potyczkach przeciwko Vrykulom w Twierdzy Utgarde (zabijając Ingvara) i Gjalerbron (zabijając Angerbodę), Dłoń Zemsty wyruszyła na północny-zachód, kontynuując swój marsz na Koronę Mrozu. Tam założyła kolejny ze swoich przyczółków - Venomspite. Niewiele później odkryto dziwnie znajome szkarłatne kolory, zdobiące maszty na tamtejszych rozbitych statkach.
  • Bitwa pod Bramą Gniewu i zdrada Putressa to dwa straszliwe ciosy dla organizacji. Umiera aktualny kapitan Tillmore Brasley, a jego miejsce zajmuje Wysoki Egzekutor Krameth Blackroot.Po skutecznej ewakuacji obozu Venomspite siły Dłoni stacjonują w nekropolii Zeramas wraz z Rycerzami Hebanowego Ostrza gdzie trwają poszukiwania zdrajcy i walka z Plagą na terenie Zul'Drak. Po jego zgładzeniu, Dłoń Zemsty wciąż wiąże aktywny sojusz z nowo powstałym Szarym Trybunałem, który zostaje jednak nadkruszony po tajemniczym zaginięciu Wielkiego Egzekutora. Po którym aktywność organizacji na północny znacznie zostaje ograniczona.
  • W końcu jednak Królowa Banshee znajduje odpowiednie zastępstwo za zaginionego oficera, którym zostaje niejaki, Darthemar Sunreaver. Monarchini Podmiasta zmienia także priorytety organizacji i nakazuje nowemu dowódcy przeprowadzenie kampanii mającej na celu stabilizację granic królestwa i eliminację czynników mu zagrażających ze strony terytoriów ziem przynależnych do Wschodnich Królestw. Przez co kolejne miesiące mijają pod znakiem zażartej wojny jaką Opuszczeni wypowiadają Syndykatowi, przejmując kolejno jego placówki na terenie Alterac, Hillsbrad i Stromgarde. Aż w końcu doprowadzają potężną organizację przestępczą do upadku. Przy okazji podczas jednej z tajnych misji pozbawiając życia władce Stromgarde, Księcia Galeana Trollbane'a oraz wykradając legendarny miecz jego rodu Tol'Kalar. Co owocuje awansem Księcia Sunreavera na stopień Generała armii Podmiasta. W tym samym czasie Dłoń Zemsty nie tylko odbudowuje w pełni utraconą kadrę, a także przygotowuje się aktywnie, by po pozbyciu się ostatniego zagrożenia dla swego królestwa, ponownie ruszyć na północ u boku Szarego Trybunału.
  • Lata następujące po śmierci księcia przynoszą wiele zmian. Stanowisko dowódcy organizacji przechodzi w ręce Hrabiego Josepha de Northfolk. W wyniku starannie uknutego demonicznego spisku siły Dłoni Zemsty napadają na wioskę Hillsbrad co powoduje złamanie układu pokojowego z K3.
  • Po ponad roku od tajemniczego zniknięcia zostaje odnalezione ciało Egzekutora Krametha. Z pomocą potężnej magii zostaje on przywrócony do nie-życia i po krótkiej rozmowie z królową ponownie bierze w swe martwe dłonie losy ekspedycji. Najpierw z jego pomocą demoniczny spisek stojący za atakiem na Hillsbrad zostaje zdemaskowany, co pozwala Dłoni odzyskać chociaż część utraconego zaufania. Następnie Egzekutor spotyka się z Arcynekromantką Hebanowego Ostrza i ponownie nawiązuje sojusz z Szarym Trybunałem. Ponadto zakłada on nową bazę dla sił Podmiasta na Northrend - Port Zemsty, na północnej ścianie Korony Lodu, skąd Dłoń Zemsty obserwuje i szykuje się do ataku na ostatni bastion Szkarłatnej Krucjaty.
  • Dłoń Zemsty dołącza do marszu na Cytadelę Korony Lodu u boku Trybunału i ich sojuszników.

Funkcje

Generał

Kapitan

Szeregowi

Stowarzyszeni / Wsparcie