Cienie Imperium

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Banner1.jpg


Mapa gurub ze skrzyżowanymi włóczniami oraz maska voodoo - znak Cieni Imperium

Dzisiaj Cieniami Imperium zwie się elitarna grupa plemienia Marji'shi, która służy Królowi Rastakhanowi jako jego oczy, uszy, niosąc śmierć wrogom i pomoc przyjaciołom. Starają się jak najlepiej robić wszystko czego zażyczy sobie Król. Są jego wysłannikami, emisariuszami i wojownikami. Nad wszystkim trzyma pieczę Wódz plemienia, Mestre Zandalari Kensill. To właśnie z jego inicjatywy powstały Cienie Imperium. Razem z najbliższymi przyjaciółmi założył on z początku małą grupę wojowników i duchownych. Niegdyś Cienie Imperium była to połączona siła wszystkich plemion zamieszkujących dżunglę w Dolinie Stranglethorn. Zapewniająca Trollom bezpieczeństwo w ich rodzimych stronach. Pilnująca swojej zwierzyny.

Cele Cieni Imperium

Oddział Cieni Imperium podczas patrolu w dżungli

- wypełnianie powierzonych im przez Króla Rastakhana zadań

- zapewnienie bezpieczeństwa braciom i siostrom

- odpłacenie się tym samym dla tych co podnoszą swe ostrze na ich braci i siostry

- składanie ofiar dla Loa

- dbanie o kulturę, wyznanie i obyczaje

- doskonalenie swoich umiejętności w celu lepszego wypełniania wcześniej wymienionych rzeczy

Hierarchia

Święto Loa Lukou

- Mistrz Imperium - pozycja zajmowana przez Trolla znanego jako Zandalari Kensill. Założyciel i najwyższy pozycją członek Imperium.

- Mistrz Cieni - tą pozycję zajmuje Estagiario Aljingish. Potężny runmistrz.

- Mistrz Voodoo - pozycja obejmowana przez Mambo Asogwe Ishnee, młodą Trollicę.

- Cień - wojownik.

- Kapłan voodoo - nazwa mówi sama za siebie.

- Zarysy - początkujący, którzy dopiero muszą pokazać, że są godni zwania się Cieniami Imperium.

Poza tymi tytułami każdy członek posiada swój dodatkowy stopień dokładniej określający jego profesję i poziom jej zaawansowania.


Wioska Cieni Imperium

Południowe wejście do wioski

Miejsce zamieszkania tejże grupy nie jest znane każdemu, ale nie jest też z niego robiona specjalna tajemnica. Wioska jest całkiem spora. Posiada na dole kilka chat, wielkie ognisko, kuchnie na świeżym powietrzu oraz miejsce dla raptorów - wierzchowców Trolli. Obok znajduje się klatka na pojmanych zaraz przy pięknym wodospadzie przy którym ciągnie się most wiodący na górkę, na której odbywają się treningi. Dwa duże kamienne węże chronią wejścia do strefy voodoo znajdującej się na skałkach. Znajduje się też drugi wodospad. Nad skałkami jest wieża, z której widok rozciąga się praktycznie na całą południową połowę dżungli. Z tego miejsca nie raz prowadzone są obserwacje mające na celu wyłapać różne znaki dotyczące zagrożenia w dżungli. Wioska posiada także mosty wiodące na plażę.

Niestety podczas wojny z Krwawym Bogiem Hakkarem w roku 30 (tj. maj 2010) wszystkie Cienie Imperium musiały udać się do walki i zostawić wioskę samą sobie. W tym czasie została ona zniszczona przez mieszkające niedaleko Nagi. To właśnie te istoty przejęły władzę nad tymi terenami. Gdy Cienie Imperium wróciły do wioski - tuż po powrocie do sił po walce z poplecznikami Loa Krwi - zastały swoją wioskę spaloną, splądrowaną i zajętą przez wężoludy. W przypływie nagłej wściekłości nagi okupujące wioskę zostały przerobione natychmiastowo na filety rybne, a te, które przebywały poza wioską - dosłownie usmażone, gdy jeden z trolli sprowadził na pobliskie wzgórze słup płomieni. Po wiosce nie pozostało wiele. Trolle musiały się wynieść, zabierając te resztki swojego dobytku, które pozostały w miarę całe.

Aktualnie Trolle z Cieni Imperium rezydują w Zul'Gurub. To wielkie miasto jest powoli odbudowywane po wojnie jaka odbyła się przeciw Krwawemu Bogowi. Przy tej akcji pomaga wiele Trolli z dżungli. Także dawni wyznawcy Hakkara, którzy postanowili porzucić czczenie Upadłego Loa, biorą w tym udział.

Historia

Cienie Imperium powstały 14 listopada 2008 roku (tj. 28 rok).

Geneza

Wszystko zaczęło się od Kensilla. Wiele podróży po świecie sprawiło, że widział w swoim życiu nie jedno. Kiedy powrócił do dżungli widział ile problemów mają jego bracia i siostry. Wiedział, że należy pomóc, że należy zacząć działać. Jednak... zdawał sobie sprawę, iż jest jeszcze zbyt słaby, aby tego dokonać. Tak więc udał się w najgorsze zakamarki Azeroth. Kiedy powrócił miał w sobie mnóstwo determinacji i był w pełni gotów by stworzyć Cienie Imperium.

Swe pierwsze kroki skierował ku najbardziej zaufanej osobie jaka mogłaby mu pomóc. Zarasha bez wahania przyjęła jego propozycję. Następnie w Booty Bay spotkał Dahakiję. Po długiej rozmowie także ona postanowiła się przyłączyć. Kensill rozniósł wieść gdzie tylko było to możliwe - szukał kolejnych braci i sióstr do pomocy. W rozwieszonych ogłoszeniach podał datę oraz miejsce spotkania. Następnie...

Początki

Odbyło się pierwsze spotkanie. Stawiło się na nim pięć osób. Kensill opowiadał wiele o problemach jakie są w dżungli, o największych zagrożeniach dla Trolli. Mocno podkreślał, że wszystkie Trolle to bracia i siostry, że wszyscy są jednym ludem. Także jednak nie zapomniał o chwili odpoczynku. Na koniec pierwszego zebrania sięgnął po berimbau, Zarashy wręczył pandeiro i razem zaczęli grać oraz tańczyć. Wszystko działo się na skałkach, na których teraz znajduje się strefa voodoo. Tamtego dnia było tam czysto. Same skałki.

Rozwijanie się gildii

Do Cieni Imperium zaczęło przyłączać się więcej osób. Już na drugim zebraniu pojawiła się obecna Mambo Asogwe - Ishnee. Na następnym zebraniu stawił się łowca cieni Sekhan. Następnie Mazatl, Kaviah, Gurthang oraz wielu innych. Niestety nie wszyscy mogli zostać na stałe.

W międzyczasie Kensill, jak to w jego stylu, skacząc po drzewach znalazł nad skałkami porzuconą wieżę. Po długim czasie doprowadzania jej do stanu używalności i stworzenia wejścia umożliwiającego dostanie się do niej, stała się ona miejscem zebrań Cieni Imperium. Także zagospodarowane zostały skałki. Wiele czasu jednak nie minęło kiedy okazało się, że należy rozbudować się na dalsze rejony. Tak oto ściągnięto łowcę cieni Zijiriego oraz Jin'rohka. Sekhan prowadził akcją zniszczenia ludzkiej chaty znajdującej się blisko skałek. Po zrównaniu jej z ziemią postawiono na jej miejscu pierwsze zabudowania wioski Cieni Imperium.

Gildia dopiero co zdobywała uznanie wśród plemion zamieszkujących dżunglę w Dolinie Stranglethorn. Jednak przegonienie, zabicie czy wrzucenie do kotła nie jednego kłusownika czy kolekcjonera kłów szybko przysporzyła im szacunek wśród wodzów tamtejszych plemion - wodza Krwawych Skalpów - Gan'zulaha, oraz wodza Łamaczy Czaszek - Ana'theka.

Dobre czasy nie mogą trwać wiecznie...

Niesiony chęcią pomocy przyjacielowi Kensill udał się z Malakhaiem do Tanaris. Tam załatwił dla walczących w Wojnie Pełzających Piasków pomoc plemienia Piaskowej Furii. Sam jednak niemalże zginął i zostawił Cienie Imperium na długi czas. Wtedy właśnie kilka osób udało się do Zuldazar by z nim spotkać. Wtedy pierwszy raz spotkał Yabarkasa, który udał się do niego razem z Zarashą. Dahakija także zostawiła na jakiś czas gildię, aby przybyć na Zandalar. Kiedy powrócił okazało się, że do gildii dołączyli Tazrakal, Aljingish, Meeyath, a potem Shatessi.

Pewnego dnia Kensill będąc na patrolu z Meeyathem udali się blisko obozu Hemeta Jr. Nesingwary mając złe przeczucia. Tam oto znaleźli powieszoną na drzewie do góry nogami podziurawioną i obdartą z kłów Shatessi - zwiadowczynię Cieni Imperium. Do tego w Booty Bay wywieszono ogłoszenie od łowców, że niebawem urządzą sobie wielkie polowanie w dżungli. Szybko doszło do spotkania z Gan'zulahem. Wysłał on 20 najlepszych wojowników razem z Cieniami Imperium oddając ich pod przywództwo Kensilla. Obóz Hemeta został spalony, a dwójka jego członków zawisła na drzewie przy północnym wjeździe do dżungli (granica Doliny Stranglethorn z Duskwood, koło Rebel Camp) pozbawiona głów (Ajeck Rouack oraz Sir S. J. Erlgadin).

Wojna z Pożeraczem Dusz Hakkarem

Jednak nic nie mogło równać się z zagrożeniem jakie miało nadejść. Słudzy Krwawego Boga Hakkara zaczęli panoszyć się po dżungli bardziej niż kiedykolwiek. Decyzja mogła być tylko jedna. Zostały powołane wszelkie możliwe siły. Do walki przyłączyli się piraci (żądni zdobycia słynnych skarbów z Zul'Gurub) oraz sam Totem Krwawego Kopyta. Wojna przeciwko plemieniu Gurubashi i Pożeraczowi Dusz okazała się sukcesem, chociaż przyniosła wiele ofiar. Mestre został zabity przez Hakkara. Dzięki pomocy swoich braci i sióstr został jednak uwolniony i powołany do życia. Także znakomity wojownik Tazrakal stracił głowę w czasie walki z Lordem Mandrokiem. A lodowy troll znany jak Zin'mashar oddał życie w walce o wolność swojej nacji. Zul'Gurub zniszczone, ale wolne, stało się miejscem odbudowy potęgi plemienia Gurubashich.

Zaczyna się czas pokoju. Trwa odbudowa Zul'Gurub. Cienie żyją bez obaw o swoje życie. To nie znaczy, że można było spocząć na laurach. Do gildii dołączają nowi członkowie jak Jama'tali, Uzzmo`taraku oraz Kall`ai, która staje się uczennicą Mestre.

Cienie Imperium - elita Króla Rastakhana

Mestre Kensill wiedziony pragnieniem zdobycia większej potęgi i sławy wybywa do Zuldazar. Tam podczas prywatnej audiencji u Króla Rastakhana zostaje mianowany Wodzem Cieni Imperium. Król nakazuje przeistoczyć Cienie w plemię, które przyjmuje nazwę Marji'shi. Jedynie elita tego plemiania ma nosić nazwę Cienie Imperium. Tak się staje. Od tego dnia (14.02.2011r.) Cienie Imperium są elitarną jednostką na rozkazach samego Króla Rastakhana, a grupie tej przewodzi Wódz Mestre Zandalari Kensill.

Northrend i Zul'Drak

Pierwszym zadaniem jakie zleca Król dla Cieni jest udanie się na mroźną północ, na kontynent Northrend. Tam w krainie Drakkarich, Zul'Drak, Cienie mają uwolnić zniewolone przez Drakkarich Loa, oraz ocalić tyle ile się da z chylącej się ku upadkowi kultury drakkarich. Cienie wybywają zgodnie z rozkazem. Przybijają do Grizzly Hills. Stamtąd udaję się na zachód. Powstają pierwsze kontakty. W Zeramas nawiązuje się współpraca z Hebanowym Ostrzem. Cienie długo rezydują w jednym miejscu. Jednak coś się rusza. Następuje przedarcie się przez linię Plagi, która zajęła znaczną część Zul'Drak i można iść dalej. Kiedy powstaje Szary Trybunał, uznaje ona za nieważne porozumienie między Cieniami, a Hebanowym Ostrzem, które jest teraz częścią Krucjaty. W wyniku potyczki między Hallanem, a Tazrakalem jaka odbyła się w obozie Krucjaty, następuje odejście Cieni z obozu Krucjaty. Wynika to z tego, że Krucjata domagała się kary na Tazrakalu, na co Mestre Kensill się nie zgodził, gdyż nie zamierzał poddać się wpływom ludzkich generałów. Cienie Imperium ruszają na wschód. Docierają do miejsca zwanego Zim'Torga i tam zakładają swój obóz.

(niebawem ciąg dalszy)


Forum Redemptor Hominis

Aktualny temat Cieni Imperium - http://wowrh.nm.fastom.pl/forum/viewtopic.php?f=325&t=2136

Stary temat Cieni Imperium - http://wowrh.nm.fastom.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=29

Poradnik o Trollach - http://wowrh.nm.fastom.pl/forum/viewforum.php?f=344


Ciekawostki

Cienie Imperium to gildia, na którą najprawdopodobniej poszło najwięcej flame'u w całej historii RH. Jej członkowie są uważani za niewyżytych klimaciarzy dążących do udupienia postaci każdemu, kto ośmieli się wejść do STV. Tak oto malują obraz tej gildii gracze, którzy nie mieli z nią żadnego kontaktu. Ci, którzy mieli okazję z nimi klimacić mówią o wysokim poziomie odgrywania, bardzo dobrej znajomości realiów, obeznaniu w voodoo i Loa, a co najważniejsze - nie jeden z nich wracał na kolejne klimaty z tą gildią.