Buccaneer

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Warcraftrpg-logo-small.jpg
Lands of Mystery
s. 192
Buccaneer.jpg

Zostawiwszy walkę o hegemonie na lądzie Pladze, Płonącemu Legionowi czy też śmiertelnym, Bukanierzy stali się niekwestionowanymi władcami mórz Azeroth, wzbogacając się na statkach które wpadły w ich łapy. Z sercem przepełnionymi nienawiścią bukanierzy nie okazują litości nikomu. Rabują statki tak Przymierza jak i Hordy, nie przejmują się pochodzeniem ofiar, dla nich liczy się tylko to czy mają złoto. Są to osobnicy którzy do perfekcji opanowali walkę na morzu, żeglugę i posługiwanie się bronią palną. Widok statku płynącego pod czarną banderą potrafi zmrozić serca nawet najstarszych wilków morskich.

Najlepsi z piratów należą do większych organizacji , pojedyncze jednostki muszą narobić sporo szkód by stać się rozpoznawalnymi bądź dołączyć do większej grupy bukanierów. Bukanierzy Krwawego Żagla i Jeźdźcy Czarnej Wody, Piraci Południowych Mórz, to najbardziej znane bandy.

Część z nich zajmuje bardziej poważane miejsce w społeczeństwie działając jako łowcy piratów bądź korsarze, lecz większość pracuje na własny rachunek.

Piraci są znienawidzonym postrachem społeczeństwa, a łowcy piratów cieszą się reputacja prawie tak samo złych jak ci których ścigają.

Typowy bukanier to osobnik uważający ,że świat jest jego ostrygą a wszyscy inni są tu po to by oddać mu swoje kosztowności bądź po to by stać mu na drodze po posiadanie ich. Skarby, poczucie wolności na morzu i więcej skarbów to jedyne cele w jego życiu

Przedstawiciel każdej rasy może zostać piratem, najwięcej wśród nich jest ludzi i goblinów.

Morza obecnie są już zdradliwe i niebezpieczne, z Wirem, nagami i innymi zagrożeniami dochodzący do tego strach przed pirackimi flotami znacząco wydłuża czas podróży. Piraci natomiast są wyjątkowo dumni z swej działalności i starają się ją poszerzyć.

Wymagania


Charakter: Dowolny nie-dobry
Przynależność: Dowolna
Podręcznik mówi także o zdolnościach takich jak żeglowanie, pływanie, upadek.
Na RH wystarczy że postać ma zawartą w koncepcji pewną (Nie za małą) wiedzę o żegludze.
Klasa dostępna Wojownikom i Łotrom. Wymagany poziom – 6.

Biegłość w broniach i pancerzach

Bukanier nie zdobywa żadnej dodatkowej zdolności w broni czy pancerzu.

Atuty

Bukanier zyskuje je na 1, 4 i 8 poziomie. Wybrać może z następujących zdolności:
Przecięcie[1]
Unik[2]
Egzotyczna broń (palna)[3]
Daleki strzał[4]
Wielkie przecięcie[5]
Błyskawiczne przeładowanie
Potężne płuca
Precyzyjny strzał[6]
Szybkie przeładowanie i popisowy strzał
Obezwładniający strzał (pistol whip)
Bloodletter
Point blank shot[[7]]

Umiejętności klasowe

Intuicyjny kierunek (1 lvl)


Życie na morzu nie jest łatwe. Wokoło brak punktów orientacyjnych i łatwo się zgubić.

Bukanier może określić kierunek północ w bezchmurny dzień lub przejrzystą noc stosunkowo łatwo (5 DC). W pochmurny dzień DC wynosi 15, zaś w ciemną noc 25. Ponadto bukanier może popłynąć w miejsce w którym nigdy nie był jeśli ma jakieś informacje o nim.

Modlitwa do Morza (2 lvl)


Pomimo że przykry los doświadcza bukanierów czy szanują tylko dwie rzeczy (poza sobą) morze i jego kochankę wiatr.

Bukanier może zamanipulować pogodą raz dziennie (lub dwa na 7 i wyższym poziomie) składając krwawą ofiarę morzu. Ofiarą może być obca osoba lub krew samego bohatera.
Jeśli jest to osoba obca morzu musi być oddana i krew i ciało. Ofiara musi zostać zabita jednym ciosem i oddana morskiej otchłani wraz z gorącą modlitwą (zajmuje to jedną rundę). Jeśli ofiarą jest krew korsarza musi on oddać ją dobrowolnie w ramach wielkiej łaski zadając sobie dowolną ranę i oddając krew morzu. Pirat musi do końca rundy pozostać przytomny aby modlitwa została przyjęta.

Pijacka Bijatyka (3 lvl)


Bukanierzy to weterani karczemnych bójek i pokładowych libacji. Opanowali oni sztukę używania alkoholu jako paliwa swojej wściekłości.

Po jednym drinku (drink to kieliszek wina. Kubek wódki i pięćdziesiątka whisky) bukanier zyskuje premię +1 do morale na rzuty przy atakach i obrażeniach. Bukanier może wypijając takie drinki podnieść swoje morale do połowy wartości poziomu w tej klasie. Jednak trzeci i każdy kolejny drink zmniejsza jego koncentracje o 1.
Wypicie dinka to jedna akcja standardowa. Bonusy (i kary) trwają jedną minutę.

Znajomość statków (5 lvl)


Bukanier pływając po morzach widział prawdopodobnie wszystko co pływa i dryfuje.

Bukanier widząc statek na horyzoncie potrafi bezbłędnie określić co to za jednostka.
Ponadto potrafi określić w jakie miejsce strzelić by skutecznie uszkodzić lub zatopić statek. Zyskuję premię 3 rzutów na wystrzał z armaty niezależnie czy strzela ze statku, lądu, czy jakiegokolwiek innego miejsca. Ważne by strzelał do okrętu.
Również znając struktury okrętu jego strzał ignoruje 5 punktów wytrzymałości statku. (nie wiem jak to działa na RH).

Nos do skarbów (6 lvl)


Bukanier ma obsesje na puncie skarbów. Potrafi w ciemnej jaskini dostrzec błysk złota, lub usłyszeć brzdęk srebra na szlacheckim karku.

Bukanier ma nadzieje na skarby wszędzie gdzie tylko się znajdzie. Wiec umiejętność ta podnosi automatycznie jego zdolność oceny, słuchania, wyszukiwania i rozpoznania o 2.

Spryt (8 lvl)


Korsarz jest istotą nierzetelna i niewiarygodną.

Nie mogąc sobie pozwolić na naiwność bukanier zyskuje premie +3 do blefu i rozpoznania pobudek.

Walka na pokłądzie (9 lvl)


Bukanierzy są wykwalifikowanymi wojownikami na pokładach i nierównościach. Życie pirata dowodzi także, że nikt nie może się do niego zakraść.

Pirat nie może zostać okrążony w walce. (Traci tą zdolność jeśli w jakiś sposób jego zręczność zostanie obniżona)
Bukanier zyskuje również bonus +2 do testów na równowagę.

Awanturnik (10 lvl)


Bukanier staje się mistrzem ruchów i upadków mających na celu zmylenie przeciwnika i ustawienia się w najlepsze pozycji do ataku.

Jeśli bukanier przejdzie co najmniej 10 stóp podczas rundy jest w stanie sprawić, że zadane mu obrażenia od upadku zadają mu 0 obrażeni (nie jestem pewny czy dobrze to zrozumiałem)
Ponadto otrzymuje bonus +1 do ataków i uszkodzeń za każde 10 zadanych obrażeń. Premie te trwają jedną rundę.

Tabela

Tabela the Buccaneer.jpg

Korsarze na RH