Bractwo Żelaza

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
BractwoZelazaSS1.jpg

"Kolejny mroźny i śnieżny dzień w Kharanos. Noc zapadła kilka godzin temu, oczywiście karczma o tej porze cieszyła się największym zainteresowaniem tubylców jak i podróżnych. Jeden ze stołów był jak zwykle zajęty przez duża grupkę krasnoludów, wszyscy w takich samych tabardach. Śmiechy, rozmowy, stukanie kufli i dźwięk dolewanego piwa, jak to u krasnoludów. W pewnym momencie jeden z krasnoludów, najstarszy, w płytowej zbroi z dwuręcznym toporem wstał i wzniósł w górę swój kufel mówiąc głośno i wyraźnie:

-Panowie! Bracia! Chce wznieść toast, za Bractwo! Z nikim nie wyobrażam sobie tak wspaniałej i dostatniej roboty jak z wami! Zatem wznieście swe kufle, przechylcie je do dna! Za Bractwo!

Wszystkie krasnoludy uroczyście wstały, uniosły a na koniec wypiły to co miały w kuflach do dna. Po krótszej chwili zaczęli się zbierać, zabierali swe bronie, zapłacili i wyszli. Zaledwie kilka minut później do Kharanos doszedł dźwięk wybuchu, aż zatrzęsła się ziemia a kufle przewróciły. Karczmarz nie był zbyt zdziwiony, On wiedział co się stało. Wiedział, że to Bractwo, grupa niepozornych krasnoludów, którzy jeszcze przed chwilą beztrosko popijali piwo, teraz już ciężko pracują, kują w kuźni i kopią w kopalni, że ten wybuch oznaczał tylko jedną rzecz - rozbudowe kopalni..."

Cele

Bractwo Żelaza jest grupą zrzeszającą wszystkie krasnoludy szukające pracy, przygody, nawet przyjaciół czy po prostu kompana do wychylenia kufelka w karczmie. Zajmujemy się wydobywaniem kruszcu, głównie Żelaza i Mithrilu, kuciem broni, zbroi, sprzedażą owego kruszcu. Bractwo to też oddział militarny, mający w planach zająć się sytuacją w całym Khaz Modan i okolicach.

Postacie graczy

Postacie przynależące w jakimś okresie swej historii do Bractwa Żelaza:

Hierarchia

Tan – głównodowodzący i zarządca Bractwa. Ma prawo ostatecznego głosu. - Obecnie stanowisko Tana zostało przekazane głowie rodu Ognistobrodych.

Zarządcy – dwie osoby czynnie zarządzające sprawami Bractwa, mające prawo do zarządzania wszystkimi o niższej randze. Ich zwierzchnikiem jest Tan.

Nauczyciel – osoba, która większą część swego życia poświęciła dla nauki danego rzemiosła, przez co stała się autorytetem w jego dziedzinie. Nauczyciel może przyjmować nowych chętnych członków w celu udzielania im nauk.

Członek – pełnoprawny członek Bractwa, pełniący jasno określone funkcje. Członek jest zazwyczaj rzemieślnikiem, mogącym dalej pobierać nauki, chyba, że zdecyduje inaczej.

Czeladnik – przyjęty przez nauczyciela i pobierający nauki członek Bractwa. Ma obowiązek słuchać swojego mistrza.

Ochotnik – przyjęty przez nauczyciela w celu pobierania nauk ochotnik ma najmniejsze prawa w Bractwie. Ma obowiązek wypełniać przydzielone mu przez nauczyciela (będącego jego zwierzchnikiem) zadania. W razie decyzji nauczyciela ochotnik może zostać mianowany czeladnikiem lub członkiem, co odbędzie się za zgodą Tana i Zarządców pod uroczystą przysięgą.