Boum'ba Maza

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

Boum'ba Maza to połączone dwa imiona duchów zaklętych w broniach używanych przez Mestre Zandalari Kensilla

Historia broni

Trwała Wojna Pełzających Piasków. Mestre Zandalari Kensill odbył samotny bój przeciw bandzie silithów. Ledwo co przeżył. Został odwieziony na Zandalar. Tam oto wracał do formy. Jako zagorzały fan walki na gołe ręce (jak i na tamten czas brak sił by unieść większą broń) zostały dla niego stworzone specjalne bronie.

Mistrzowscy zbrojmistrze z Zuldazar wykazali się tworząc niezwykłą broń. Dwie bronie w kształcie wielkich łap o trzech ostrych jak najlepsze miecze szponach. Idealnie dopasowane wielkością, kształtem do wymagań Kensilla. Tak oto służyły mu one przez długi czas. Jednak póki co była to zwykła broń. Wspaniała, ale nadal zwykła broń.

Dla łowcy cieni, jakim jest Kensill było to za mało. Nadchodził czas wojny z Hakkarem. Wiedział, że zwykła stal nic to nie da. Odbył długą podróż z południa kontynentu na jego północ. Wybył spod Zul'Gurub, a zatrzymał się dopiero gdy dotarł do Zul'Aman. Tam oto pokłonił się przed Mistrzem Klątw, przedstawicielem Amanich, zwącym się Malacrass. Leśny Troll nie pozostał obojętny na prośbę brata Zandalarich. Spędził wiele godzin odprawiając potężne rytuały voodoo. Dzięki temu zdołał zakląć w broniach dwa duchy. Potężne duchy voodoo, z których jeden był ucieleśnieniem elektryczności, drugi ucieleśnieniem ognia. Jednak nie mógł od tak przekazać Kensillowi potęgi tych istot zaklętych w jego broniach. Postawił przed Kensillem wyzwanie - "Okiełznasz potęgę tych duchów, tylko jak poznasz ich imiona. Dla łowcy cieni nie powinno to być bardzo wymagające zadanie.". Ton jego głosu wskazywał jednak na co innego.

Wiele tygodni minęło. Kensill codziennie ćwiczył próbując zawładnąć nad potęgę zaklętą w jego broniach. Nadszedł dzień walki z Hakkarem. Walcząc z Czempionami Krwawego Boga Kensill coraz bardziej uwalniał drzmiącą w jego broniach moc. Dopiero kiedy stanął twarzą w twarz z Pożeraczem Dusz usłyszał dwa głosy. Jeden z nich krzyknął "Boum'ba!", drugi "Maza!". Łowca cieni zrozumiał, iż w tej chwili te potężne duchy voodoo poddały się jego woli.

Potęga broni

Boum'ba oraz Maza objawiają się czasem w postaci humanoidalnych postaci wyrywających się z broni. Jedna jest stworzona z elektryczności, druga z ognia. Wspomagają Kensilla swoją potęgą w czasie walki. Używają swoich żywiołów by na zawołanie swego pana zadać przeciwnikowi dodatkowe obrażenia.

Ciekawostki

Nazwa Boum'ba Maza w realnym świecie jest wyrażeniem określającym cały panteon Loa - animalistycznych bogów religii voodoo.

Bronie te pochodzą mechanicznie z instancji Zul'Aman. Nazywają się Rage oraz Fury.