Bone Crusher

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Warcraftrpg-logo-small.jpg
Horde Player's Guide
s. 39

Łamacze kości

Łamaczami kości są najczęściej orkowie i krasnoludy, którzy czerpią satysfakcję z bólu (zarówno ich własnego, jak i cudzego) i skupiają się na esencji walki. Pewni siebie i swoich możliwości, łamacze kości trenują by stać się żywą siłą nie do zatrzymania. Używają w walce głowy, chociaż faktycznie mózg w niej nie bierze udziału. Niektórzy łamacze kości twierdzą, że walcząc wchodzą w stan medytacji: skupiają się wyłącznie na płynnych ruchach mięśni, szybkości, refleksie i choć zauważają, że ostrza rozcinają i szatkują ich ciało, nie czują bólu, strachu ani zniechęcenia.

Są wściekłymi, ryczącymi olbrzymami, którzy brnąc przez szeregi wroga są praktycznie niemożliwi do zatrzymania. Nie potrzebują broni, pięści wystarczają im w zupełności. Strzały i ostrza nie są w stanie przebić ich twardej skóry, ponieważ ignorują każdy atak skierowany w ich stronę, a jednocześnie każdy ich cios posyła przeciwników wysoko w powietrze.

Umiejętności łamaczy kości są, zresztą jak cała ich filozofia, wyjątkowo proste. W trakcie walki przeistaczają się w bestie, faktyczny i czysty wyraz potęgi i pierwotnej siły. Taki wojownik najbardziej niebezpieczny jest, kiedy szarżuje i przedziera się przez szeregi wroga, wbijając mniejsze stworzenia w ziemię i rani wszystko, co jest w zasięgu jego ramion. Jego pięści mogą stać się tak silne, że zmiażdżą kamień i kości z taką samą łatwością. Jego skóra twardnieje wraz ze wzrostem w siłę, a jego umysł odrzuca ból, aż do czasu, gdy rany są tak liczne, że nie da się ich zignorować. Wielu wrogów przegrało z nimi walkę, bo mimo zadania ciosu, który powaliłby każdego innego przeciwnika, łamacz kości tylko wzruszał ramionami i atakował dalej.

Łamacza kości łatwo poznać, nawet z oddali. Jego ciało jest całe w bliznach, choć on sam miałby problemy z określeniem kiedy zadano mu te rany; najprawdopodobniej nie przypomniałby sobie ich wcale. Nie potrzebny mu pancerz, bo polegając na własnej sile i twardości przetrwa każdą bitwę. Czasem zdarzy się jednak, że łamacz kości nie walczy gołymi rękami – używa wtedy najczęściej wielkich, masywnych, dwuręcznych broni do miażdżenia i zadawania ran ciętych wrogom. „Finezja walki” jest dla nich pojęciem obcym.

Przeciętny łamacz kości nie jest typem mówcy, a nawet dość błaha sprzeczka może być dla niego dobrym powodem do wszczęcia bójki. W hałaśliwej tawernie, gdzie nietrudno o awanturę czuje się znacznie lepiej niż w cichej bibliotece przy spokojnej dyskusji. Łamacze kości są generalnie lekkomyślni i trudni do zatrzymania, szczególnie jeśli już się za coś wezmą. Nie przepadają za odgórnie narzuconymi przepisami i prawami. „Mniej gadania, więcej bicia” - to motto łamaczy kości, jedno z tych łatwiejszych dla nich do nauczenia się.

Wraz z doskonaleniem się w kierunku łamacza kości, odrzuca on dotychczasowe definicje pojęcia „siły”. Nie jest ona już dla niego „mocą do przenoszenia przedmiotów z miejsca w miejsce”. Łamacz kości uczy się jak zadawać pięściami potężne ciosy, ignorować nawet krytyczne rany, które mogłyby każdego innego przyprawić o kalectwo. Kiedy doświadczony łamacz kości zacznie działać, staje się niemal niemożliwy do zatrzymania. Najlepsi z nich sieją postrach w trakcie bitew, gdyż są wojownikami nie do pokonania, którzy mogą walczyć i bić się dłużej, niż jakikolwiek inny przedstawiciel ich rasy.


Zdolności klasowe

Niesamowite Uderzenie (Awsome Blow - 1 poziom)

Każdy Łamacz Kości, by naprawdę móc używać tego tytułu, musi spełniać jeden podstawowy warunek - być wielkim i silnym przedstawicielem swojej rasy. Niezależnie czy te atrybuty uzyskał ciężkimi treningami czy tez po prostu zawdzięcza je swoim genom jedno jest pewne. W przypadku każdego Łamacza Kości zwrot "rozstawiać po kątach" należy traktować dosłownie. Poświęcając chwile czasu na zajęcie odpowiedniej pozycji i koncentracje całej swojej siły pełnoprawny Łamacz Kości jest w stanie pojedynczym uderzeniem posłać każdego mniejszego (bądź lżejszego) od siebie przeciwnika spory kawałek dalej..lub nieco bliżej jeśli po drodze znajduje się np. ściana (...i o ile owa ściana wytrzyma impet uderzenia).

Potężne Dźwiganie (Mighty Lifting - 1 poziom)

Wieloletnie trening całego ciała (lub tez doświadczenia bojowe) pozwalają Łamaczom Kości na wykorzystanie w pełni całej swojej masy mięśniowej, iście żelaznych stawów oraz niezwykle twardych kości. Są oni w stanie podnieść ładunki nawet dwukrotnie cięższe niż inni przedstawiciele swojej rasy (nawet ci którzy dysponują podobną siłą).

Potężne Pięści (Powerful Fists - 1 poziom)

Pięści, łokcie, stopy, kolana, czasami nawet głowa - to główna bron każdego Łamacza Kości - zawsze są "pod ręka" nie wymagają konserwacji...i nie sposób zabronić wnoszenia ich np. do lokalu. Częste używanie swego ciała do walki owocuje całkiem przydatnymi w profesji Łamacza Kości efektami - wielokrotnie łamane bądź nadkruszane kości twardnieją, zdzierana skóra grubieje, nerwy mają zwiększoną tolerancje na ból. Zaciśnięta pięść Łamacza Kości przy uderzeniu w jakikolwiek cel wywołuje efekty zazwyczaj zarezerwowane do płytowych rękawic bądź kastetów, uderzenie jego łokcia jest w stanie bez większego wysiłku przełamać deskę bądź nadkruszyć cegłówkę natomiast kopniecie... cóż.. zazwyczaj łamie kości.

Redukcja Obrażeń (Damage Reduction - 2, 5 i 8 poziom)

Ciągły wysiłek, poleganie na własnym ciele, wymierzanie razów bez użycia broni..a także częste odnoszenie ran - wszystkie te czynniki działają na korzyść Łamaczy Kości. Ich ciała są cały czas hartowane - ranione mięśnie goją się i nabierają wytrzymałości, skóra twardnieje, kości zaczynają wytrzymałością przypominać kamienne kolumny - z biegiem czasu ciała Łamacza kości staja sie odporne na niektóre rany. Początkowo ich twarda skóra i mięśnie ze stali są w stanie zatrzymać "tylko" niedbale rzucone sztylety i inne niezbyt groźne ataki (np. dźgniecie "tulipanem" z butelki wina czy uderzenie krzesłem po plecach) jednak im bardziej doświadczony ( a co za tym idzie z bardziej zahartowanym ciałem) Łamacz Kości tym coraz bardziej przerażająca dla przeciwników staje się ta zdolność - z biegiem czasu ciała Łamacza Kości nie naruszy amatorskie pchniecie sztyletem czy bełt z malej kuszy a najstarsi (i najbardziej doświadczeni) przedstawiciele tej profesji maja ciała od których odbijają się strzały wystrzelone ze zwykłych luków bądź kusz..a co straszniejsze ich biceps jest w stanie zatrzymać ciecie mieczem bądź toporem.

Zwiększone obrażenia w walce wręcz (Improved unarmed strike damage - 3, 6 i 9 poziom)

Łamacze kości z dużym doświadczeniem bojowym uczą się wykorzystywać maksymalnie właściwości swych niezwykle twardych pięści, stop, kolan i innych używanych przez siebie do walki elementów ciała (lub po prostu ciągłe rozbijanie nimi cudzych czaszek utwardza je coraz bardziej) - ich ciosy z biegiem czasu niosą coraz większa siłę i sieja coraz większe spustoszenie - zupelnie jakby zadawala je istota zdecydowanie większa i silniejsza niż sam Łamacz.

Potężna Szarża (Powerful Charge - 4 poziom)

Doświadczony Łamacz Kości jest w stanie wykorzystać swoją masę by zadawać druzgoczące obrażenia - podczas szarżowania przenosi energie kinetyczna swego ciała bezpośrednio w atak wpadając na przeciwnika całym swym impetem niczym taran bojowy. Tego typu atak jest w stanie dosłownie roztrzaskać niedbale zbite drzwi czy cienkie , drewniane ściany bez większego trudu - wymierzony przeciw nieosłoniętemu przeciwnikowi którego ciało nie jest przystosowane do znoszenia poważnych obrażeń jest w stanie połamać wszystkie zebra i niekiedy całkowicie wyłączyć przeciwnika Łamacza z walki pozostawiając go na ziemi z trudem łapiącego oddech. Tego typu atak zadaje obrażenia porównywalne z ciosem lancą zadanym przez doświadczonego kawalerzystę na rumaku bojowym.

Niepowstrzymana Szarża (Unstoppable Charge - 5 poziom)

Rozpędzonego Łamacza Kości niezwykle ciężko jest zatrzymać bądź przewrócić - podczas szarży zmienia się w żywy, rozpędzony taran - wytrącenie czegoś takiego z równowagi jest niezwykle trudne.

Demolowanie (Rampage - 7 poziom)

Zyskując na doświadczeniu Łamacze Kości nabierają wprawy w płynnym łączeniu swoich umiejętności - weterani tej profesji są w stanie dosłownie przebić się na wylot przez formacje wroga łącząc swoje umiejętności rozrzucania przeciwników po okolicy z wprawnym wykorzystywaniem masy ciała podczas szarzy. Doświadczony Łamacz Kości może taranować kilku przeciwników równie łatwo jak jednego - prze do przodu odrzucając tych stojących na jego drodze i wykorzystując ich by "odbijać" się dalej tracąc minimalnie na prędkości - jest niczym toczący się głaz roztrącający tych którzy staną mu na drodze aż nie natrafi na solidna przeszkodę...a i nie zawsze wtedy się zatrzyma.

"Ostatni na nogach..." (Last Man Standing - 10 poziom)

Po czym poznać mistrza w tej jakże zacnej profesji którą jest funkcja Łamacza Kości ? To proste - pada ostatni...zawsze. Tam gdzie inni padają i wykrwawiają się na podłodze tam on ciężko zataczając się idzie po kolejna flaszkę by potem dowlec się do medyka. Tam gdzie padają nieprzytomni po uderzeniu w głowę on półprzytomny kontynuuje walkę. Tam gdzie inni wija się w bólu ze sztyletem w brzuchu on okłada osobę która ów sztylet weń wbiła. By powalić Łamacza Kości który swe ciało utwardził do maksimum trzeba nie lada wysiłku - pozornie śmiertelne rany jest w stanie przetrwać..ba ..jest w stanie nawet z nimi funkcjonować normalnie...przynajmniej póki nie zabije go upływ krwi z otwartych ran. Najbardziej zaś przerażająca zdolnością takiego potwornego ciała jest prosty fakt ze na pierwszy rzut oka nic po nim nie widać - rany wyglądają równie poważnie jak w przypadku wszystkich innych istot - po prostu właściciel ciała jest zbyt uparty by paść i umrzeć. Co bardziej "wyrafinowani" Łamacze Kości wykorzystują tę zdolność do "powstawania z martwych" - padają na ziemie z pozornie śmiertelna rana by zwieść przeciwnika w czasie walki...by kilkanaście minut później powstać i zaatakować przeciwnika który uznaje ich za martwych delektując się przy tym ich przerażeniem gdy "ta wielka bestia którą zabili" lamie ich ciała uderzeniami.