Bitwa o Studnię Słońca

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

W wyniku Bitwy o Podmiasto zostaje pojmany zdradziecki Netherezim Varimathras, który zdradza Arcyczarownikowi Hordy plan przywania Kil'Jeadena Zwodziciela na Azeroth. Następuje etap gorączkowej wymiany informacji w wyniku którego dochodzi do spotkania wodzów Hordy. Okazuje się, iż plan Legionu, realizowany przez Księcia-Zdrajcę Kael'Thasa Sunstridera jest już na ukończeniu - stracono kontakt z wyspą Quel'Danas, zniknęła także Anveena Teague, inkarnacja mocy Studni, wraz ze swymi strażnikami.

Siły Nowej Hordy

Wódz Cairne Krwawe Kopyto nie decyduje się na żadną pomoc, poza zezwoleniem dla Tarueńskich ochotników. W efekcie Taurenów przybyło bardzo niewielu, wspomnieć należy jedynie o szamanie Malakhaiu z plemienia Skychaser. Sam Thrall, ze względu na niedobór czasu i inne poważne problemy, w tym niedawną Wojnę Piasków wysyła jedynie niewielką grupę czarowników i gwardzistów Kor'Kron, dowodzoną przez Arcyczarownika Ashnara Stormreavera. Królowa Sylvanas nie decyduje się udzielić żadnej konkretnej pomocy, tłumacząc to niedawną bitwą i utratą Podmiasta, co kładzie się na pewien czas cieniem na dotąd dobrych stosunkach Krwawych Elfów i Opuszczonych.

Ofensywa Roztrzaskanego Słońca

Naaru dawno przepowiedzieli mające nadejść wydarzenia. Z rozkazu A'Dala Zakon Aldor i Wróżbici z Shattrath utworzyli Ofensywę Roztrzaskanego Słońca, wyjątkowe w nowej historii Azeroth porozumienie większości frakcji i sił, któremu przyświecał jeden cel - udaremnienie planów Kael'Thasa. Dowódcą Ofensywy został Kapitan Gwardii Argus Narim, który z pomocą Antariel i Cathrilli Silverine zebrał szeroki krąg sojuszników. Ostatecznie w skład ofensywy weszły takie organizacje jak:

Wkrótce wyznaczono termin desantu na Quel'Danas. W jego przeddzień odbyła się niezwykle burzliwa i kłótliwa narada, mająca na celu ustalenie taktyki i wyznaczenie konkretnych łańcuchów dowodzenia, czyniąc z sił Nowej Hordy i Shattrath jedną armię pod sztandarami Roztrzaskanego Słońca.