Bitwa o Podmiasto

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

Opuszczeni razem z siłami Nowej Hordy i Rycerzami Hebanowego Ostrza dokonują próby odbicia Podmiasta z rąk Upiornego Władcy Varimathrasa i jego demonicznych sługusów. Dochodzi do krwawej i epickiej bitwy której rezultatem było odzyskania stolicy Opuszczonych. Podczas bitwy zostaje zabita zdradziecka, nieumarła kapłanka Nalyen zaś sam Upiorny Władca zostaje pokonany przez Ashnara który na wskutek odniesionych obrażeń ledwo uchodzi z życiem. Dosłownie parę godzin od rozpoczęcia bitwy Królowa Sylvanas Windrunner formuje Dłoń Zemsty - organizację zbrojną której celem będzie całkowite zniszczenie sił Arthasa Menethila bezpośrednio na Northrend - na jej czele staje Aetkins.

Skutki bitwy

  • W Podmieście zostaje utworzony zakaz praktykowania jakichkolwiek działań związanych z demonologią i magią Legionu. Jedynym miejscem gdzie owe praktyki są możliwe to Laboratoria i to za pozwoleniem bezpośrednim nadzorem Arcymagini Podmiasta. Karą za nieprzestrzeganie tych reguł jest śmierć - bez aresztu czy sądów. Jest to dość osobliwy zakaz ponieważ do tej pory Podmiasto było najbardziej tolerancyjnym miastem jeśli idzie o wszelkie przejawy demonologii i innych zakazanych sztuk magicznych (nie licząc Stormwind gdzie nawet starsza kobieta sprzedająca rzepak jest szpiegiem Legionu bądź Plagi).
  • Siły Podmiasta zostały mocno nadwyrężone. Do tego stopnia, że nie udzielano sojusznikom absolutnie żadnego wsparcia militarnego w przyszłych potyczkach. Nie trzeba mówić, że ta decyzja w dużym stopniu rzutowała na relację pomiędzy rasami Nowej Hordy a Opuszczonymi..
  • Podczas gruntownej renowacji miasta odkryte zostaje nieznane dotąd piętro w katakumbach. Jedna czwarta zostaje zagospodarowana przez Kult.