Beastmaster

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Orkowy Władca Zwierząt.
Warcraftrpg-logo-small.jpg
Core Rulebook 2nd Edition
s. 96

Beastmaster, Władca Zwierząt / Pan Bestii

Opis

Pan Bestii to wojownik dziczy, który wytworzył niewiarygodną więź ze zwierzętami. Jakkolwiek w walce jawią się jako przerażający i brutalni – władcy zwierząt potrafią być bardzo delikatni gdy przebywają pośród dzikich stworzeń. Zwykle osobnik taki podróżuje z jednym, bądź kilkoma zwierzęcymi towarzyszami, którzy wykazują niewiarygodną lojalność względem swojego dwunożnego przyjaciela. Wladca Zwierząt woli spędzać czas w dziczy, jednak nie ma oporów przed wkraczaniem na tereny zamieszkałe, gdy zajdzie potrzeba. Tak długo, jak na drodze napotka zwierzęta – będzie się czuł jak w domu.

Sposób postrzegania świata otaczającego i poglądy na życie.

Tak, jak w przypadku większości klas, tak i w przypadku Władcy Zwierząt nie ma niespodzianki – ścieżka, którą kroczy determinuje również to, jak odnosi się do życia, świata i innych istot.

Charakter

Po pierwsze – jak rozwój w tej klasie wpływa na charakter naszej postaci? Jeśli przyjąć za wyznacznik, że ciężko spotkać Władcę Zwierząt, który byłby do szpiku kości zły, mroczny i starał się niszczyć świat – mamy już jakiś zarys tego, czego poszukujemy. Władcy Zwierząt to jednostki, które ponad pomoc możnym tego świata w osiąganiu ich wyższych, niejednokrotnie destrukcyjnych celów, preferują koncentrowanie swoich działań na terenie, na którym przebywają. Mogą, owszem służyć swojemu władcy, jednak zawsze mają na wszystko swoje własne poglądy. Nie są to jednostki łatwe w pożyciu. Niejednokrotnie są wyizolowani, o odmiennych sposobach zachowania, wyrażania się, a nawet okazywania emocji, czy też po prostu kontaktach z innymi osobami. Ciężko powiedzieć, by Władca Zwierząt mógł komuś łatwo zaufać, jednak osobnicy tacy mają niewiarygodnie wręcz dobre kontakty z wszelkiej maści druidami, łowcami i szamanami – innymi słowy z tymi, którzy jak oni szanują naturę i nie dążą do jej zniszczenia. Najczęściej są to jednostki lojalne wobec tych, którzy ciężką pracą wysłużyli sobie miano przyjaciela. Ponad towarzystwo humanoidów preferują przebywanie w otoczeniu zwierząt, często nawet tych dzikich, które kogoś innego rozszarpałyby na strzępy.

Cele, sposób bycia

Ktoś mógłby pomyśleć „no dobra, ale oprócz biegania po lesie i przyjaźni ze zwierzętami – co taki Władca Zwierząt może robić?”. Wiele rzeczy. Najczęściej przyłączają się do grup łowców, druidów, szamanów, a także Zwiadowców i Dzikich Tropicieli. Tam robią co potrafią najlepiej – polują, walczą i zapewniają sprzymierzeńcom neutralność, o ile nie przyjaźń napotkanych bestii. Nie starają się niewolić, zamykać w klatkach oraz dążyć do udomowienia zwierzęcia. Preferują luźną przyjaźń z dziką bestią, dzięki czemu pozostaje ona wolna od ciężaru cywilizacji, a jednocześnie może pomagać Władcy. Częstokroć osiadają w pobliżu osad i z pomocą drapieżnego kompana, jak na przykład lew, wilk, raptor, czy orzeł – polują na zwierzęta roślinożerne i to, czego nie zużyją sprzedają, tym sposobem zarabiając na rzeczy, których nie znajdą w stanie surowym w naturze. Władcy Zwierząt nie mają obiekcji, co do przebywania na terenach zamieszkałych, o ile nie będą musieli tam przebywać długo i na stałe. To wolne, dzikie duchy, których okiełznanie jest niemożliwe. Potrafią się zachować, ba, często lepiej niż niejeden wojownik. Ale ich serce należy do natury.

Walka

Może paść pytanie „no ale co taki dzikus może? Co mogą zwierzęta? Phi!”. Nic bardziej mylnego, niż niedocenienie takiego „dzikusa”. Dzięki telepatycznej więzi ze swoimi zwierzętami potrafi wydawać im rozkazy nawet bez konieczności wypowiadania ich. Przekazując odpowiednie emocje może wpłynąć na zwierzę, by to zaszło wroga od tyłu i złamało mu kark, gdy ten będzie zajęty walką z samym łowcą. Co do postaci – co ona sama potrafi? Przebywając w dziczy i obserwując zwierzęta Władcy uczą się ich technik polowania, walki i zastraszania oponenta. Każda postać może mieć swój unikalny sposób na walkę, zależnie od tego, jaki styl walki sobie obierze. O ile na co dzień Władca Zwierząt wydaje się być spokojny i delikatny, gdy kontaktuje się z bestiami – podczas walki zmienia się diametralnie. Częstokroć przypomina ryczącą górę mięśni, kłów i pazurów, która gdy ruszy na przeciwnika – wydawać się może niemożliwa do powstrzymania. Niejednokrotnie wystarczy sam widok tego dwunożnego monstrum, by przeciwnik przemyślał swoje szanse i wziął nogi za pas, póki ma ku temu sposobność. Władca Zwierząt nie walczy bez potrzeby, gdyż szanuje życie. Jeśli jednak coś zagrozi jemu, jego bliskim, bądź jego zwierzęcym towarzyszom – biada temu, kto wywoła gniew bestii.


Broń i zbroja, rozwój

Władcy Zwierząt używają zwykłej broni białej, zaś noszą lekką, bądź średnią klasę pancerza, przy czym ich nadnaturalne zdolności działają lepiej, gdy pancerz jest lżejszy. Władca zwierzat może specjalizować się w oswajaniu i trenowaniu oraz kierowaniu rozmaitymi bestiami, bądź ukierunkować swoje zdolności na przetrwanie samotnie w dziczy.

Zdolności, czyli odrobina mechaniki

Zwierzęcy Towarzysz(Animal Companion): Na 1 lvlu Beastmaster może przysposobić sobie zwierzę jako towarzysza, podobnie jak Druid.

Dzika Empatia (Wild Empathy): Beastmaster może użyć języka ciała, odgłosów i gestykulacji, by poprawić nastawienie względem niego zwierzecia, magicznej bestii, bądź szkodnika.

Urok (Charm Animal): na 2 lvlu Beastmaster może użyć zaklęcia „Charm Animal” jako umiejętności-czaru raz na dzień. Jego poziom rzucającego zaklęcie równy jest poziomowi klasy Beastmaster. Może użyć tej umiejętności dodatkowy raz za każde 2 kolejne lale w klasie (4, 6, 8, w koncu 10).

Empatyczna Więź(Empathic Link): Na 3 lvlu Beastmaster wytwarza więź współczulną ze swoim zwierzęcym towarzyszem, która funkcjonuje na dystans 1 mili. Na 7 poziomie ta więź rozrasta się na każde stworzenie, z którym zaprzyjaźniła się dana postać. Więź pozwala na komunikowanie się na poziomie emocjonalnym ( lęk, głód, radość, ciekawość).

Naturalny Arsenał(Natural Weaponry): Na 4 lvlu Beastmaster może podjąć się rytuału, po zakończeniu którego zyskuje dodatkową broń – rogi, kły, bądź szpony; gdy dokona wyboru – nie ma już odwrotu, ani możliwości zamiany. Te dodatkowe elementy uzbrojenia są ciężkie do ukrycia i nadają mu groźniejszy wygląd. Na 7 lvlu może przeprowadzić dłuższy i trudniejszy rytuał, trwający 5 dni, podczas którego będzie miał możliwość rozrosnąć swoją broń jeszcze bardziej, bądź wytworzyć inny typ. Jeśli zbyt rozrośnie swą broń – ma trudności z poruszaniem częścią ciała, na której ona występuje. Ta broń może być użyta wyłącznie, gdy postać nosi lekką zbroję, lub nie nosi zbroi.

Rozmowa ze Zwierzętami(Speak with Animals): Na 5 lvlu postać może porozumieć się ze wszystkimi zwierzętami, magicznymi bestiami i szkodnikami na poziomie komunikacji werbalnej. Ta umiejętność działa identycznie jak czar druida / szamana o tej samej nazwie.

Magiczny Kieł(Magic Fang): Na 6 lvlu Beastmaster może rzucić na swoje zwierzę czar „Magiczny Kieł” raz na dzień, może to powtórzyć o jeden raz więcej dla każdych 2 kolejnych poziomów osiągniętych w swojej klasie (8, 10). Na 10 poziomie uzyskuje możliwość rzucenia „Potężniejszego Magicznego Kła” na siebie, bądź zwierzę. Te umiejętności znacznie zwiększają obrażenia od naturalnych broni zwierzęcia / postaci.

Oczyma Bestii (Scry on Companion): Po osiągnięciu 9 poziomu postać może raz na dzień rzucić czar „widzenie” na swojego zwierzęcego kompana, który to czar funkcjonuje tak jak normalne „widzenie” – postać uzyskuje na pewien okres możliwośc oglądania świata oczami zwierzęcia.

Znani Władcy Zwierząt

Postaci znane z ogólnie pojętego lore

Rexxar z Mishą w tle
  • Rexxar, lvl 10- półogr, czempion Hordy. Najczęściej widywany ze swoim niedźwiedziem Mishą
  • Leoroxx- półogr, ojciec wyżej wymienionego, jego kompan to ognistorudy ryś Tethik


Postaci graczy

  • Keorne, lvl 3 - Nocna Elfka, postrach tych, którzy próbowali niszczyć lasy Ashenvale, bądź znaleźli się w niewłaściwym miejscu, o niewłaściwej porze.
  • Madhuz, lvl 10 -orkowy łowca, tropiciel, a także początkujący szaman. Najczęściej widywany w towarzystwie śnieżnobiałego wilka Madhouro, bądź proto-smoczycy, którą nazywa "Lak'tuk"
  • Savuke Ilviris, lvl 8 - Krwawa Elfka, łowczyni, która widywana jest z rozmaitymi stworzeniami u boku, jak na kobietę przystało, widocznie nie potrafi się zdecydować.
  • Gortan Stalobrody, lvl 10 - Jeden z bardzo niewielu krasnoludzkich Panów Bestii. Fanatyk wielkich i potężnych

zwierząt, obrońca Natury , często mylony z druidem.