Battle Shaman

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Warcraftrpg-logo-small.jpg
Horde Player's Guide
s. 15

Wariant klasy Szamana


Opis:

Jedną z silnych stron szamana jest jego elastyczność. Zdolny jest efektywnie używać mocy ochronnych i obronnych, a przy tym radzi sobie w orężnej walce. Potrafi nie tylko leczyć i wspomagać swoich sojuszników, ale także aktywnie utrudniać życie przeciwnika. Jednakże, niektórzy szamani mocniej poświęcają się wojowniczemu aspektowi swoich zdolności. Zachowują oni nadal pewne zdolności używania mocy, ale trenują swoje ciała i zmysły skupiając się głównie na walce.

Zmiany w stosunku do wyjściowej klasy:

Za wyjątkiem wymienionych poniżej, bitewny szaman ma wszystkie cechy "standardowego" szamana.

Zdolności klasowe:

Szamani bitewni nie otrzymują darmowego atutu warzenia mikstur na 1 poziomie, ani zdolności Rebirth na 16 poziomie. Nie potrafią także karcić i odpędzać żywiołaków. W zamian za to otrzymują następujące zdolności klasowe:

1 Poziom - Biegłości w broni i pancerzu:

Bitewni szamani są biegli w korzystaniu ze wszystkich rodzajów broni prostej i żołnierskiej, lekkich, średnich i ciężkich pancerzy, oraz tarcz (ale nie pawęży).

1 Poziom - Fury of the Spirits:

Bazowa premia do ataku szamana zmienia swój przyrost na równy jego ilości KW. Tłumacząc z mechaniki na ludzkie - bitewny szaman potrafi przywalić równie mocno, jak wojownik (choć nie zna tylu trików i ataków specjalnych - ale zamiast tego ma swoje czary szamańskie).

2 Poziom - Atut premiowy:

Szaman może wybrać atut premiowy z listy atutów premiowych wojownika. Oczywiście nadal musi spełnić wymagania niezbędne do posiadania tego atutu.

16 Poziom - Wrath of the Spirits (Su):

Czerpiąc z gniewu duchów szaman może nawet zgładzić przeciwnika jednym ciosem. Raz dziennie szaman może próbować dokonać tak niszczącego ataku. Musi zadeklarować uderzając wręcz, że dokonuje właśnie takiego ataku. Jeśli trafi,przeciwnik musi wykonać udany rzut na Wytrwałość, lub umiera. Nawet jeśli ofiara przeżyje, otrzymuje dość poważny cios. Jeśli zadeklarowany atak wręcz chybi, gniew duchów nie ma efektu, ale jego użycie na dany dzień jest liczone normalnie. Gniew duchów jest zdolnością nadnaturalną i atakiem śmierci.

Zaklęcia:

Bitewny szaman potrafi korzystać z zaklęć dokładnie z tych samych list i z takimi samymi ograniczeniami, jak standardowy szaman, jednak nabywa zaklęcia znacznie wolniej. Jego poziom czarującego jest równy tylko połowie jego poziomów w klasie szamana, np.: siła zaklęć bitewnego szamana na 10 poziomie jest liczona, jakby były rzucane przez szamana na 5 poziomie. Nie zdobywa też zaklęć powyżej 4 poziomu żadnej ze swoich list czarów.

Zaklęcia z poziomu 0 list dostępne są postaciom od 1 poziomu klasy.

Zaklęcia z poziomu 1 list dostępne są postaciom od 4 poziomu klasy.

Zaklęcia z poziomu 2 list dostępne są postaciom od 8 poziomu klasy.

Zaklęcia z poziomu 3 list dostępne są postaciom od 11 poziomu klasy.

Zaklęcia z poziomu 4 list dostępne są postaciom od 14 poziomu klasy.

Pomniejsze i większe moce domen bitewny szaman nabywa normalnie, jak swój standardowy odpowiednik.