Bardziej rozpowszechnione zaklęcia Czarnoksiężnika

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

Lista zaklęć Warlock'a

Oprócz odpowiadających poziomowi postaci czarów z listy czarów Arkanisty postać uzyskuje dostęp do nowych czarów ścieżki Warlock'a.


Poziom 0

Acid Splash - 1k3 obrażeń od kwasu.

Sense Demons - jak wykrywanie magii, lub nieumarłych, ale wykrywa demony i ślady ich przeszłej obecności.


Poziom 1

Cause Fear - słabsze istoty uciekają przez 1k4 rund.

Demon Skin, Lesser - +1 do klasy pancerza i 6 tymczasowych punktów wytrzymałości.

Mount - przywołuje wierzchowca na 2 godziny/poziom.

Summon Monster I - przywołuje istotę do walki.

Unseen Servant - niewidzialna siła spełnia rozkazy rzucającego - proste, mechaniczne i powtarzalne czynności.

Corruption - infekuje ofiarę niszczącą energią fel, zadając 1k4 obrażeń fel na rundę przez 5 rund, ponadto ofiara otrzymuje modyfikator -1 do rzutów obronnych (co dawałoby -5 do rolli na k100).

Immolate, Lesser - podpala ofiarę, zadając 1k6 obrażeń od ognia, oraz 1k4 kolejnych na runde, przez dwie rundy, sprawiając także, że ofiara jest w stanie wykonywać tylko akcje ruchu. Ofiara może raz w rundzie próbowac ugasić płomienie.

Shadow Bolt, Lesser - entropiczny pocisk zadaje 1k4 obrażeń fel na 2 poziomy czarującego, maksymalnie do 5k4.


Poziom 2

Orb of Anihilation - 4k8 obrażeń dla celu i 1k8 dla pobliskich istot.

Summon Monster II - przywołuje istotę do walki.

Summon Swarm - przywołuje stado/rój pająków, nietoperzy lub szczurów.

Curse of Recklessness - klątwa dodaje ofierze +2 Siły, ale odbiera -6 Zręczności.

Searing Pain, Lesser - podpala płyny ustrojowe ofiary (lub jej ciało od wewnątrz, jeśli nie posiada ona płynów ustrojowych), zadając jej 3k8 obrażeń od ognia, dodatkowo jeszcze +1 obrażeń od ognia na 2 poziomy czarującego. Potworny ból może spowodować u ofiary modyfikator -1 (-5 w rollach na k100) do rzutów na atak, rzutów obronnych i wykorzystywania umiejętności.


Poziom 3

Demon Skin - +3 do klasy pancerza, +18 tymczasowych punktów wytrzymałości.

Hooks of Binding - unieruchamia nieumarłego lub demona.

Summon Monster III - przywołuje istotę do walki.

Water Breathing - cel potrafi oddychać pod wodą.

Create Firestone - tworzy niewielki kamień szlachetny, który dzierżony przez czarującego dodaje 2k6 obrażeń od ognia do jego ataków wręcz. Klejnot działa tylko dla czarnoksiężnika, który go wyczarował.

Searing Pain - podpala płyny ustrojowe ofiary (lub jej ciało od wewnątrz, jeśli nie posiada ona płynów ustrojowych), zadając jej 7k8 obrażeń od ognia, dodatkowo jeszcze +1 obrażeń od ognia na 1 poziom czarującego (maksymalnie +15). Potworny ból może spowodować u ofiary modyfikator -2 (-10 w rollach na k100) do rzutów na atak, rzutów obronnych i wykorzystywania umiejętności.

Shadow Bolt - entropiczny pocisk zadaje 1k8 obrażeń fel na 1 poziom czarującego, maksymalnie do 10k8.

Life Tap - czarownik poświęca własną witalność, by zregenerować siły magiczne - każde poświęcone 8 punktów wytrzymałości może mu zwrócić 1 poziom komórki na czary.


Poziom 4

Eye of Kilrogg - niewidzialne lewitujące oko, porusza się z prędkością do 9 metrów na rundę.

Ner'zhul's Black Tentacles - Czarne macki chwytają wszystko w promieniu 6 metrów.

Rain of Fire - 3k6 obrażeń miażdżonych i 2k6 obrażeń od ognia w promieniu 6 metrów. Brak rzutu obronnego.

Summon Monster IV - przywołuję istotę do walki.

Create Spellstone - tworzy niewielki kamień szlachetny, który dzierżony przez czarującego daje mu 5% szansy na zadanie podwójnych obrażeń kazdym zaklęciem. Klejnot działa tylko dla czarnoksiężnika, który go wyczarował.

Crushing Despair - ofiara odczuwa przygniatającą rozpacz. Potworna depresja powoduje u niej modyfikator -2 (-10 na k100) w rzutach na atak, oraz rzutach obronnych i wykorzystywaniu umiejętności.

Curse of Tongues - zmusza ofiarę zaklęcia do bełkotania w Eredun. Jakkolwiek zaklęcie nie ma wpływu na jej charakter, lub poczytalność, nie może być zdjęte z ofiary rozproszeniami magii, a jedynie zaklęciami zyczeń, cudów, lub specjalnie przystosowanymi do usuwania klątw (break enchantment, remove curse), ani ofiara nie może być zrozumiana za pomocą zaklęcia języków. Zaklęcie to uniemozliwia oferze wykorzystywanie jakichkolwiek czarów wymagających wypowiedzenia inkantacji.


Poziom 5

Carrion Swarm - stado/rój szkodników atakuje cel. 1k6 obrażeń na poziom.

Drain Life - cel traci 1 punkt atrybutu Wytrzymałości (Stamina) co rundę, podczas gdy czarujący leczy się, odzyskując 5 punktów wytrzymałości za każdy wyssany punkt.

Drain Soul - zaklęcie zadaje ofierze 1k10 obrażeń na rundę przez ilość rund równą poziomowi czarującego. Jeżeli cel umrze w wyniku działania czaru, warlock otrzymuje Kamień Duszy. Nazwa zaklęcia jest nieco myląca - stworzony kamień nie więzi w sobie duszy zmarłej istoty, a jedynie część jej sił witalnych, tak więc, może być ona normalnie wskrzeszona.

Hooks of Binding, Greater - unieruchamia potężnego demona lub nieumarłęgo.

Planar Binding, Lesser - więzi pozaplanarną istotę dopóki nie wykona określonego zadania.

Summon Monster V - przywołuje istotę do walki.

Curse of the Elements - Ofiara klątwy odnosi podwójne obrażenia od zimna, elektryczności, oraz ognia, nawet przy udanym rzucie obronnym. Klątwa nie może być zdjęta z ofiary rozproszeniami magii, a jedynie zaklęciami zyczeń, cudów, lub specjalnie przystosowanymi do usuwania klątw (break enchantment, remove curse).

Curse of Shadow - Ofiara klątwy odnosi podwójne obrażenia od czystej mocy magicznej, fel, oraz zaklęć z określnikiem zła (zazwyczaj ten określnik mają zaklęcia energii negatywnej), nawet przy udanym rzucie obronnym. Klątwa nie może być zdjęta z ofiary rozproszeniami magii, a jedynie zaklęciami zyczeń, cudów, lub specjalnie przystosowanymi do usuwania klątw (break enchantment, remove curse).

Immolate - podpala ofiarę, zadając 7k6 obrażeń od ognia, oraz 3k6 kolejnych na runde, przez pięć rund, sprawiając także, że ofiara jest w stanie wykonywać tylko akcje ruchu. Ofiara może raz w rundzie próbowac ugasić płomienie.

Ritual of Summoning - Czarnoksiężnik z asystą dwóch sprzymierzeńców może przywołać do siebie trzeciego sprzymierzeńca. Zaklęcie tworzy przed wzywanym portal, który musi on jedynie dotknąć, by znalezć się przy czarnoksiężniku.

Searing Pain, Greater - podpala płyny ustrojowe ofiary (lub jej ciało od wewnątrz, jeśli nie posiada ona płynów ustrojowych), zadając jej 11k8 obrażeń od ognia, dodatkowo jeszcze +2 obrażeń od ognia na 1 poziomy czarującego (maksymalnie dodatkowo do +30). Potworny ból może spowodować u ofiary modyfikator -4 (-20 w rollach na k100) do rzutów na atak, rzutów obronnych i wykorzystywania umiejętności.

Shadow Bolt, Greater - entropiczny pocisk zadaje 1k8+1 obrażeń fel na 1 poziom czarującego, maksymalnie do 15k8+15.


Poziom 6

Acid Fog - żrąca mgła zajmująca obszar o promieniu 6 metrów zadaje 1k6 obrażeń od kwasu istotom wewnątrz niej.

Demon Skin, Greater - +6 klasa pancerza, +32 tymczasowe punkty wytrzymałości.

Planar Binding - jak Lesser Planar Binding lecz więzi silniejszą istotę.

Soulstone - czarnoksiężnik przemienia szlachetny kamień w klejnot mogący przywrócić go (i tylko jego, w podstawowej wersji to zaklęcie działa tylko na czarnoksięznika, który je rzucił) do zycia natychmiast po śmierci. Wymaga poświęcenia cennego onyksu wartości przynajmniej 10000 złotych monet i Kamienia Duszy stworzonego zaklęciem Drain Soul.

Summon Monster VI - przywołuje istotę do walki.


Poziom 7

Dark Metamorphosis - maksymalnie przez jedną rundę na poziom czarujacego rzucający to zaklęcie przyjmuje formę podobną do demona, zyskując pewne premie - w każdej rundzie regeneruje niewielką ilość obrażeń (3 punkty wytrzymałości), redukcję obrażeń (ignoruje pierwsze 10 punktów obrażeń z każdego ataku, chyba, że pochodzą one z ataków srebrną bronią, lub w jakikolwiek sposób uświęconych dobrem), oraz premię +4 do Siły i Wytrzymałości (co za zgodą GM można potraktować jako premię + 10 do rzutów mogących mieć oparcie w tych cechach), a także jego skóra otrzymuje dodatkową efektywność skórzanego pancerza. Dodatkowo, w każdej rundzie może rzucić darmowe zaklęcie Orb of Annihilation. Warto zauwazyć, że pomimo tej metamorfozy, czarujący nie staje się demonem naprawdę - jeśli był humanoidem, jego typ na czas działania zaklęcia to nadal humanoid, nie pozasferowiec.

Phase Door - tworzy niewidzialne przejście przez drewno lub kamień.

Summon Monster VII - przywołuje istotę do walki.

Conflagrate - przerywa działanie juz wpływających na ofiarę zaklęć typu Immolate, natychmiastowo zadając jej 15k6 obrażeń od ognia.


Poziom 8

Planar Binding, Greater - jak Planar Binding lecz silniejsze.

Summon Monster VIII - przywołuje istotę do walki.

Hellfire - potworny gorąc i płomienie biją z ciała czarnoksiężnika, zadając 10k6 obrażeń od ognia na rundę wszystkiemu w promieniu 9 metrów od niego. Sam czarujący w każdej rundzie otrzymuje 2k6 obrażeń z wyczerpania swoich sił witalnych.

Shadowburn - Erupcja entropii zadaje ofierze 10k8 obrażeń i dodatkowo +1 na poziom czarującego, maksymalnie do +20. Wszystkie obrażenia pochodzą od fel. Zaklęcie to jest natychmiastową i gwałtowną manifestacją tej mocy, a więc jego rzucanie nie może zostać przerwane.


Poziom 9

Gate - tworzy wrota łączące dwa plany, w celu przywołań lub podróży. Jeśli wrota wykorzystywane są w celu podróży, czarnoksiężnik musi się koncentrować na ich podtrzymywaniu w każdej rundzie ich istnienia. Maksymalny możliwy czas takiej koncentracji to 1 runda na 1 poziom czarującego.

Summon Monster IX - przywołuje istotę do walki.

Immolate, Greater - podpala ofiarę, zadając 16k6 obrażeń od ognia, oraz 8k6 kolejnych na rundę, przez 10 rund, sprawiając także, że ofiara jest w stanie wykonywać tylko akcje ruchu. Ofiara może raz w rundzie próbowac ugasić płomienie.