Assassin

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
D20.jpg
System Reference Document
s. Link

Tło

Podobno żadna praca nie hańbi, jeśli tylko w odpowiedni sposób jest wstanie wynagrodzić swoje trudy. Dlatego też gdy wielu mieszkańców Azeroth oddaje się jawnym i uczciwym profesjom, by zyskać możność utrzymania siebie samych oraz swych rodzin. Cześć sięga po nieco innego rozwiązania, naginając do granic możliwości kodeks moralny oraz prawny, by dosłownie po trupach zapewnić sobie "świetlaną" przyszłość.

Takimi osobami są choćby właśnie profesjonalni zabójcy. Członkowie wszystkich ras przymierza, którzy poświęcili swoje żywoty by doskonalić się w budzącej trwogę sztuce morderstwa. Ofiarowujący swoje nietypowe usługi często za spore sumy pieniężne zarówno prywatnym personą, jak i wszelkiej maści organizacjom przestępczym, które są wstanie pozwolić sobie na ich wynajęcie. Nie mniej, nie każdy Zabójca musi być od razu spaczonym moralnie, zimnokrwistym osobnikiem, który kultywuje złoto ponad wszystko. Wielu z przedstawicieli tejże profesji pracuje także dla organizacji państwowych, często z powodów patriotycznych, jak choćby Stormwindzki wywiad SI:7 bądź Lordaeroński Ravenholdt.

Biegłość w broni i pancerzach

Zabójca jest biegły w posługiwaniu się orężem takim jak wszelkiego rodzaju pałki, kusze (ręczne, lekkie, ciężkie), sztylety (bez względu na typ), strzałki, młoty, morgensterny, kije, rapiery, krótkie łuki oraz krótkie miecze. Ponadto może nosić lekkie pancerze, które nie wpływają na sprawność jego ruchów.

Zdolności Klasowe

Umiejętność korzystania z Zaklęć :

Już na pierwszym poziomie Zabójca zyskuje dostęp do całego szeregu zaklęć pomocniczych, którego asortyment wzrasta wraz z kolejnymi poziomami jakie zyskuje w tej klasie. Listę owych zaklęć znajdziecie na końcu artykułu. W tabeli 1.0 z kolei będziecie mogli zobaczyć jak wiele zaklęć i jakiego poziomu może użyć Zabójca na danym poziomie w swojej klasie.

Backstab / Atak w Plecy :

Dzięki swojemu przeszkoleniu, Zabójca potrafi wykorzystać witalne punkty na ciele przeciwnika przy ataku na jego osobę z zaskoczenia (cel jest nieświadomy obecności zabójcy, jego uwaga jest skupiona na innym zagrożeniu, zabójca przeprowadził skuteczna fintę przed atakiem etc.), by zadać mu przez to o wiele poważniejsze obrażenia (W systemie SW zyskuje wówczas możliwość wykorzystania swojego pełnego PWW - Czyli PWW równego swojemu poziomowi w klasie Zabójcy i/lub innych które rozwijają te zdolność). Owa zasada nie funkcjonuje jednak gdy Zabójca ma do czynienia z przeciwnikiem odpornym na obrażenia krytyczne, takim jak dla przykład wszelkiej maści nieumarli, oraz na istoty ze zdolnością nieświadomego uniku (Patrz opis zdolności).

Death Attack / Śmiercionośny Atak :

Dzięki swojemu przeszkoleniu, Zabójca potrafi po okresie dłuższej obserwacji ofiary (trwającym 3 tury) wykorzystać ten czas na odnalezienie odpowiedniego punktu na jej ciele, po uderzeniu w który z zaskoczenia bądź przy udziale ataku od tyłu, może ją sparaliżować, a nawet zabić (Efekt wybiera sam, przy wyprowadzeniu ataku wykorzystując pełną wartość swojego PWW - czyli równą swojemu SW). Jeśli jednakże takowy atak nie powiedzie się, Zabójca może wyprowadzić go ponownie dopiero po upływie kolejnych trzech tur. Ponadto tak jak w przypadku ataku w plecy i ta zdolność nie posiada żadnego efektu względem istot odpornych na obrażenia krytyczne.

Poison Use / Użytkowanie Trucizn :

Dzięki swojemu przeszkoleniu, Zabójca zyskuje taką wprawę w aplikowaniu wszelakiego rodzaju trucizn na swój oręż iż nie ryzykuje przy tym przypadkowego skażenia się nimi.

Uncanny Dodge / Nieświadomy Unik (2 lvl Zabójcy):

Dzięki swojemu przeszkoleniu, Zabójca nie zyskuje żadnej kary do obrony na atak z zaskoczenia oraz ze strony niewidzialnego przeciwnika.

Improved Uncanny Dodge / Poprawiony Nieświadomy Unik (5 lvl Zabójcy):

Dzięki swojemu przeszkoleniu, Zabójca nie może zostać zaatakowany z flanki, chyba iż napastnik z którym ma do czynienia ma o 4 poziomy więcej w klasie Rogue.

Hide in Plain Sight / Ukrywanie na widoku (8 lvl Zabójcy):

Dzięki tej zdolności, Zabójca jest wstanie wykorzystać każdy cień w obrębie swojej osoby, prócz tego przynależnego do jego samego, by ukryć się za jego pomocą przed wzrokiem innych osób. Czego może dokonać nie tylko na otwartej przestrzeni, ale nawet wówczas gdy jest przez kogoś właśnie obserwowany.

Lista zaklęć z jakich może korzystać Zabójca:

Tabela 1.0

Zaklęcia pierwszego poziomu

disguise self, detect poison, ghost sound, shadow meld, slow fall, jump, obscuring mist, sleep, true strike

Zaklęcia drugiego poziomu

alter self, cat’s grace, fox’s cunning, illusory script, invisibility, pass without trace, spider climb, arcane intellect, darkness, undetectable alignment.

Zaklęcia trzeciego poziomu

deep slumber, deeper darkness, false life, magic circle against good, misdirection, nondetection, bloodlust, suggestion.

Zaklęcia czwartego poziomu

clairaudience/clairvoyance, dimension door, freedom of movement, glibness, greater invisibility, locate creature, modify memory, poison.


Uwaga względem zaklęć: Możliwe jest także korzystanie z zaklęć dla tej klasy pojawiających się w innych podręcznikach DnD, jednakże wymaga ono akceptacji Gma oraz fabularnego odgrywania ich nauki ze względu na bardzo rzadkie występowanie w świecie Warcrafta.