Ashnar Stormreaver

Z Wiki_RH
(Przekierowano z Ashnar)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ashnar Stormreaver
Ashi.jpg
Rasa

Ork

Płeć

Mężczyzna

Klasa

(fabularna)

Klasa

(mechaniczna)

Czarnoksiężnik

Wiek

97

Tytuł
 • Ambasador Nowej Hordy
 • Arcyczarnoksiężnik Nowej Hordy
 • Rektor Szkoły Magii Orgrimmaru
 • Mistrz Międzyrasowej Akademii Magicznej Nowej Hordy
 • Kurator Podmiasta
Status

Żywy

Skala Wyzwania

44

Poziom Walki Wręcz

23

Przynależność

-

Znana Rodzina

Brak

Ashnar "Sorrowbringer" Stormreaver

Wygląd

Arcyczarownik Nowej Hordy wygląda na dobrze zachowanego czterdziestoparolatka, którego włosy są nadal kruczo-czarne z nielicznymi pasmami siwizny, choć nie jest tajemnicą, że jest przynajmniej dwukrotnie starszy. Jego twarz jest dosyć pospolita, z pewnością nie należy do tych, na które od razu zwraca się uwagę. Prawe oko zdobi ciągle obecna czarna opaska sugerująca brak wspomnianego (spod której niekiedy wydobywa się tajemniczy, rubinowy blask). Orkowi towarzyszy często pogodny uśmiech, którego możnaby prędzej spodziewać się po życzliwym dziadku, niż potężnym czarowniku (co w połączeniu z charakterystycznym sykliwym chichotem może sprawiać pozory niezrównoważenia psychicznego). Z reguły nosi eleganckie, satynowe szaty w kolorze piaskowym, jednakże kiedy staje w obliczu jakiejkolwiek konfrontacji preferuje kolczastą, zbrojną szatę w kolorze ciemnej purpury stworzoną z materiału o niewiadomym pochodzeniu. Zazwyczaj porusza się z gracją godną staruszka, jednakże osoby z jego otoczenia mogą łatwo stwierdzić, iż są to pozory, gdyż jego ruchy w razie potrzeby potrafią być błyskawiczne. Ci, którzy widzieli chociaż fragment ciała starego czarownika, wiedzą, że jest ono doskonale umięśnione oraz gęsto zdobione bliznami i nieustannie pulsującymi, czarnymi runami.

Charakter

Charakteru Ashnara nie sposób określić w żaden z powszechnie przyjętych sposobów. To w jaki sposób się do kogo odnosi zależy od tożsamości rozmówcy, zaistniałej sytuacji, a nawet wagi przekazywanych słów czy też chęci osiągnięcia określonej reakcji. Potrafi być elokwentny i nader życzliwy, co więcej okazywać rozmówcy szacunek. Równie łatwo jednak przychodzi Mu bycie zimnym i władczym, a co najistotniejsze jest zdolny zmieniać sposób i ton rozmowy nawet kilka razy podczas zaledwie jednej konwersacji. Można podejrzewać, że jest tak naprawdę pozbawiony jakichkolwiek logicznych emocji, a przynajmniej nie mają one wpływu na jego decyzje. To w dużej mierze może tłumaczyć Jego całkowitą bezwzględność jeśli chodzi o czyjś los gdy uzna go za zbędny lub jego koniec za przydatny. Znany jest z wyciągania wielu informacji ze swych rozmówców w mniej lub bardziej przebiegły sposób w zamian oferując ostrożnie dawkowaną wiedzę, najcześciej w dodatku przekazywaną w formie wieloznacznych stwierdzeń, których prawdziwy sens jest zapewne wiadomy tylko Jemu. Niekiedy pozwala dojść do głosu zimnemu i nienawistnemu gniewowi, gdy coś nie pójdzie zgodnie z jego oczekiwaniami, lecz czy odczuwa go naprawdę czy pragnie jedynie przekazać określone przesłanie rozmówcy pozostaje i z pewnością długo jeszcze pozostanie tajemnicą. Najbardziej zaskakującą cechą jego charakteru jest dotrzymywanie danego słowa, jeśli ktoś zdoła takowe od Niego uzyskać, to jednak w połączeniu z wieloznacznością Jego wypowiedzi prowadzi z reguły do nieprzyjemnych niespodzianek.


Historia

Orc Warlock by DanielPoley.jpg
Niewiele jest znanych faktów z historii Ashnara. Wiadomo, że narodził się dziesięciolecia temu w Draenorze. Z informacji, które niekiedy ujawnia można wywnioskować, iż jako młodzieniec począł podążać ścieżką szamanizmu, na krótko przed swym spotkaniem ze swym długoletnim mistrzem Gul'danem. To co działo się potem jest owiane mgłą tajemnicy, jednakże niejednokrotnie wspominał, że był jednym z pierwszych uczniów, wedle swych słów także najzdolniejszym, legendarnego czarnoksiężnika, jak również dawał przesłanki by sądzić, że nauka nie należała do łatwych, o czym świadczą również blizny pokrywające w dużej mierze jego ciało. Wiadomym jest, że przynajmniej raz próbował zdradzić swego mistrza. Z jakim skutkiem i z jakimi konsekwencjami nie wie nikt.. Czarownik bardziej ochoczo rozmawia, gdy ktoś ma odwagę o to spytać i nie irytuje Ashnara na tyle by nie uzyskać odpowiedzi, o tym co zaszło po śmierci Gul'dana. Mianowicie wcale nie ukrywa faktu, iż przejął sporą część, jeśli nie całość, wiedzy magicznej swego upadłego klanu i że nie stawił się na wezwanie swego mistrza gdy ten ruszał do Grobu Sargerasa. Co działo się potem z Ashnarem nie wiadomo. Na kartach powszechnej historii powraca dopiero jako starszy i mądry czarownik wspierający decyzje młodego Thralla, a w końcowym efekcie pozostający Jego zaufanym doradcą ( dokładne relacje łączące Wojennego Wodza oraz Arcyczarownika nie są jednak nikomu, prócz samych zainteresowanych, znane ).


Cytaty

 • "Ten orczy staruszek, stękający przy każdym stopniu swojej wieży, o przyjacielskim klepnięciu porównywalnym do uderzenia kowalskiego młota."

- Roan Waterwood

 • "Woof woof woof"

- Runo

 • "Cześć, jestem Selane, tak, ta sama, która nigdy nie wie czy jej nekromantyczny nauczyciel kłamie czy mówi prawdę, autografy później - a teraz opowiem Wam o sztuce iluzji i oszukiwania."

- Selane Sh'ertan

 • "Bardzo zdolny młodzieniec, jestem niezmiernie dumna z jego postępów w nauce..."

- Nisstha

 • "Przez kilka lat Jego imię przedstawiano mi jako równoznaczność zła wcielonego, opiewano strachem, doprawiali nienawiścią... Później Go poznałam osobiście i chyba w całym swoim życiu nie poznałam lepszej osoby. Prawda zapewne leży gdzieś po środku. By to zrozumieć musisz poznać Go samemu."

- Soleandra

 • "Ashnar to bardzo dobry gospodarz, zaprosił mnie i moją siostrę na wakacje do swojej posiadłości, do Azeroth znaczy. To również wielki miłośnik zwierząt i posiada imponującą wiedzę ornitologiczną. Mój pupil, Quzkin, na pewno polubi jego uroczego pieska... Runo?"

- Man'ari Sacrolash

 • "Pomógł mi w czymś, w czym nikt inny nie chciał. I nie ważne co nim kierowało. Wiele wtedy zaryzykował, czyniąc ze mnie swą dłużniczkę. Z zapałem będę spłacać dług."

- Colistrasza

 • "Ciężko byłoby przestać wierzyć, że kwiat może być piękny bez celu, tak jak ciężko byłoby przyznać, że ciemność może być jednocześnie światłem. Oczy widzą tylko to, czego szukają. Czego Ty poszukujesz? Odpowiedzi? Kierując się złudzeniami dojdziesz jedynie do ślepego zaułku, ugrząśniesz w bezkresnym wirze myśli, których nie będziesz zdolny uporządkować. Przodkowie przecięli nasze ścieżki. Mimo różnych metod działania, być może także motywów, przyświeca nam zbliżony cel. Tak długo, jak towarzyszyć będzie mi oddech życia, tak może liczyć na mnie i mą mistyczną iskrę. Szanuję Go i uważam za przyjaciela."

- Dalgaron Dreamseeker

 • "Pewne odpowiedzi należy poznać samemu..Zwłaszcza te które tyczą się bytów których nie sposób opisać czymś tak ograniczonym jak słowa. Należy tez pamiętać o tym że uzyskana wiedza nabiera innego znaczenia równie szybko jak zmienia się stan naszego pojmowania świata. To co wiemy jest mieszanką tego co inni uznają że mamy wiedzieć...i tego co sami wywnioskujemy bazując na własnych doświadczeniach...tyko dzięki temu zdołamy z informacji nam danych wyciągnąć to co jest ich prawdziwym znaczeniem."

- Riin

 • "Porównałbym go do sprawnego reżysera dramatu, subtelnie manipulującego wrażeniami swych widzów. Różnica w tym, że na znacznie większą skalę."

- Sellyen Nor’Dalar

 • "Jak już całkiem przestanę przypominać czarnego smoka, to będzie jego wina..."

- Attorian

 • "Łooooo...! Niesamowite, twoja moc niemalże dorównuje mojej..."

- Garry Swampson

 • "Nieodmiennie niezmiernie fascynująca istota, którą można poznawać latami, wciąż błądząc pośród własnych i cudzych domniemań, co nowych to bardziej sprzecznych. Genialny aktor, który z setek przemiennych kształtów cieni rzucanych na ściany teatru uczynił formę sztuki. Jakiego teatru? Ochh.. oczywiście mam na myśli Azeroth, a może .. multiwersum.. kto wie... Chodząca nieoczywistość. <W tym momencie arcynekromantka ścisza głos, by przypadkiem nikt postronny nie usłyszał> Lubię go."

- Beloreth Thiar'Nell

 • "Oh, doprawdy intrygujące pytanie. Chociaż w pewien sposób makabryczne, to wciąż bardzo błyskotliwe, brawo, mój drogi. Cóż, byłby to umysł zacnego Ashnara, czarnoksiężnika o wielu tytułach, tych oficjalnych, i tych nieco mniej. Odpowiedź jest bardzo prosta; chciałbym bowiem poznać złożoność traum i kompleksów, które przyczyniły się walnie do naszej zguby. *Odparł spokojnie, a następnie rzekł zimno* Nie lubię go.

- odpowiedź Profesora Lezamira na pytanie dotyczące mokrego snu każdego telepaty"

- Krepther

 • "Opowiedzieć Ci o Ashnarze to jak opowiedzieć świecie... o wszechświecie nawet, o każdym jego niewielkim nawet konflikcie z tysiącami punktów widzenia na każdy z nich. Widzisz, pomiędzy czernią, a bielą istnieje jeszcze sporo odcieni szarości. Nie ma dobra ani zła, to sztuczne pojęcia. Są jedynie decyzje i ich określone konsekwencje. Jedne korzystne, inne mniej. Ashnar podejmuje decyzje i stawia czoła ich konsekwencjom. Zaprowadzi go to albo ku boskości albo unicestwieniu. Jakkolwiek jednak koniec czeka na niego u kresu podróży przez życie będzie w pełni zasłużony."

- Sakar Tharill