Aristocrat

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
D20.jpg
System Reference Document
s. Link

Tło

Królowie, Książęta, Wysocy Lordowie, Baronowie, Hrabiowie, Lordowie, Rycerze...to zwykle ci których możemy nazywać typowymi przedstawicielami Arystokracji. Albowiem arystokrata jest nikim innym, jak szlachetnie urodzoną osobą, która przyszła na świat jako syn / córka jegomościa wywodzącego się ze szlachetnego rodu. Czy to bardziej, czy mniej wpływowego. Czy z mniej, czy bardziej wspaniałym tytułem oraz majątkiem. Takie formalności nie mają tu żadnego znaczenia, ponieważ liczy się tylko i wyłącznie pochodzenie, które wpływa w późniejszym czasie zarówno na dostępność tytułów oraz związanych z nimi profitów. Cóż charakteryzuje jednak typowego Arystokratę? Przede wszystkim dość kompleksowa wiedza, która znacznie przewyższa wiedzę szarego obywatela oraz dostępność do przeróżnych jej dziedzin niezbędnych by skutecznie zarządzać zarówno własnym majątkiem, jak i poddanymi. A przy tym wywiązywać się z obowiązków względem swojego władcy.

Wymagania Fabularne

Żeby zyskać do tej klasy dostęp potrzebne są fabularne podstawy na które składa się bycie Arystokratą od urodzenia bądź zostanie nim w jakiś sposób (jeśli się nim nie urodziło np. za zasługi).

Umiejętności Klasowe

Umiejętnościami najpowszechniejszymi u Arystokratów są: Wycena (Appraise), Blef (Bluff), Dyplomacja (Diplomacy), Przebranie (Disguise), Postępowanie ze Zwierzętami (Handle Animals), Zdobywanie Informacji (Gather Informations), Zastraszanie (Intimidate), Wiedza (Knowledge), Nasłuchiwanie (Listen) , Aktorstwo (Perform), Jeździectwo (Ride), Wyczuwanie Motywów (Sense Motive), Biegłość w Języku (Speak Language), Fałszerstwo (Forge) oraz Wypatrywanie (Spot).

Biegłość w Broni i Pancerzu

Arystokraci są biegli w posługiwaniu się każdym typem broni prostej i wojskowej. Każdego rodzaju pancerza oraz tarcz.

Tabela

Tabela 1