Argent Savant

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
D20.jpg
Complete Arcane
s. 24

Ze wszystkich mocy, jakimi posługują się czarujący, które kojarzone są ze sztuką magiczną, arkana jest jakby najbardziej czysta i doskonała. W świecie nie istnieje analogiczna moc, która byłaby odpowiednikiem arkany (jak na przykład ogień, lód mogą być przywoływane magicznie, choć istnieją też naturalnie), dlatego ta energia, która potrafi zmieniać każdy element świata fizycznego, jest tak ciekawa.

Srebrzysty Specjalista, zwany też Magiem Arkany, odczuwa respekt do zaklęć bazujących na sile arkanicznej. Uważa je za najbardziej fascynujące i najciekawsze spośród wszystkich, jakimi dysponuje, dlatego spędza bardzo dużo czasu na zgłębianiu swej wiedzy ich dotyczącej. Są to najczęściej uczniowie magii przywołań, albo osłon, którzy już w pewnym stopniu operują mocą arkany, bo bez tego ani rusz w dziedzinie Srebrzystego Specjalisty.

Kim staje się taki czarodziej? Na pewno ma ambicje i możliwości być potężnym mistrzem, który zabezpiecza silnymi zaklęciami miejsce swego zamieszkania i z wielkim powodzeniem rozprasza efekty arkaniczne innych czarujących.

Wymagania: Aby stać się Srebrzystym Specjalistą należy spełnić wszystkie niżej wymienione wymagania.

  • Umiejętności: Wiedza (arkana), 10 poziom Czarownika albo odpowiedniego Arkanisty.
  • Czary: Potrafi rzucać 5 zaklęć z dziedziny arkany, z czego przynajmniej jedno musi być 5tego poziomu, lub wyższego.

Zdolności klasowe:

Biegłość w broni o pancerzu: Srebrzysty Specjalista nie zdobywa dodatkowej biegłości w broni i pancerzu.

Czary na dzień / czary znane: Na każdym poziomie (poza pierwszym), można uzyskać nowe czary na dzień, oraz wzrost poziomu czarującego (i znane czary, jeśli dotyczy), jak gdyby również awansował w klasie arkanisty, którą posiadał przed dodaniem klasy prestiżowej (awans ten nie obejmuje dodatkowych świadczeń i korzyści wychodzących w klasy arkanisty). Jeśli postać posiada więcej niż jedną klasę arkanisty, należy zdecydować w której z nich będzie się odbywał awans, w celu określenia czarów na dzień, poziomu czarującego, oraz znanych czarów.

Arkaniczna Specjalizacja: Postać zyskuje bonus +2 do rzutu atakującego zaklęciem z dziedziny arkany. Dodaje też bonus +1 do rolla na atak każdym arkanicznym zaklęciem. Jeśli zaklęcie szkód nie wytwarza, bonus dodaje się do ogólnego uszkodzenia.

Arkaniczny Pancerz: Na 2 poziomie i wyżej, Srebrzysty Specjalista zyskuję więcej korzyści z rzucania osłon i tarczy o charakterze arkany, niż innych sił. Bonus wynosi + 2 i tyczy się wzmocnienia rzuconego zaklęcia ochronnego.

Trwalsza Arkana: Czary arkaniczne rzucane od trzeciego poziomu tej klasy są o wiele trudniejsze do rozproszenia, czy zdjęcia, niż te same, ale innego czarownika. Czas trwania czaru jest podwojony, ale nie poziom i czas samego rzucania. Siła czaru jest zwiększona o 4 przy próbuje jego rozproszenia.

Neutralizowanie Arkany: Ze względu na duże zrozumienie magicznej siły, Srebrzysty Specjalista może od 4tego poziomu zapobiegać arkanicznemu uszkodzeniu na swoim ciele. Odejmuje się wtedy poziomy w tej klasie z wyniku zadanego obrażenia. W przypadku zaklęcia, które jest kilkoma pociskami, nie odejmuje się tych poziomów od każdego zadanego ciosu, ale od ogólnego wyniku obrażeń.

Nieposkromiona Moc Na piątym poziomie postać uczy się jak rozpraszać zaklęcia bazujące na arkanie. Jako standardowe działanie może rozproszyć zaklęcie arkaniczne, albo efekt znajdujący się na odległości 60 stóp (nawet takie które ogólnie przyjęte są za nie_do_rozproszenia). Jeśli się ta akcja powiedzie wraz ze sprawdzeniem poziomu czarującego (DC 11 + poziom rzucającego przeciwnika), to zaklęcie zostaje rozproszone.

Tablearcespec.jpg