Arcane Archer

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
D20.jpg
System Reference Document
s. Link

Ogólny zarys

Mistyczni Łucznicy to zdeterminowani, doskonale wyszkoleni, a przede wszystkim zdolni wojownicy elfiej społeczności, którym znacznie bardziej leży na sercu dobro swojego ludu lub idei, którym się oddali, niż dobro własne. To co czyni ich wyjątkowymi to fakt, iż łączą przeszkolenie bojowe z zakresu łucznictwa, wraz z umiejętnościami magicznymi, czego wynikiem jest niesamowita wręcz skuteczność, jeśli chodzi o realizowanie "trudnych" celów. Posiadają szereg zdolności dzięki którym są w stanie kontrolować sytuacje na polu bitwy, ale i także umiejętności potrzebne do zneutralizowania pojedynczego, niebezpiecznego celu. Dwoma słowami to strzelcy wyborowi, którzy mogą przerazić swoja wszechstronnością i mobilnościa.

Historia i pochodzenie

Mistyczni łucznicy niegdyś byli najcenniejszymi jednostkami pośród elity społeczności Quel'thalas, często obsadzanymi w rolach dowódców wyspecjalizowanych oddziałów bitewnych elfiej armii. Łączyli oni swoje zdolności bojowe wraz z naturalnym talentem do magii, tworząc przy tym niesamowicie skuteczne i śmiercionośne połączenie. Czasami całą ich grupa potrafiła przemienić losy całych potyczek z trollami Amani, z którymi to toczyli zacięte boje, naturalnie na swoja korzyść. Byli przerażającymi przeciwnikami, zdolnymi szerzyć zniszczenie za pomocą swoich magicznych strzał i zdolności, których trzeba było jednocześnie respektować. Niestety, tak było kiedyś, a ostatnie wydarzenia na Azeroth, szczególnie związane z Drugą i Trzecią Wojną, mocno uszczupliły świat o postacie Mistycznych Łuczników, tym bardziej, kiedy wysokie elfy dokonały jeszcze podziału na quel i sin'dorei.

Stan Obecny

Obecnie kilkoro z nich, z kasty sin'dorei, z pewnością pełni służbę z ramienia Obieżyświatów (Farstriders) albo pełni inna role w Quel'thalas, natomiast co poniektórzy mogą żyć w nielicznych osadach wysokich elfów, ludzkich królestwach, bądź też pośród dziczy. Słyszy się także, iż co poniektórzy znaleźli azyl pośród magokratów Dalaranu i tam kontynuują swoją naukę, bądź inne cele.

Wymagania

Aby stać się Mistycznym Łucznikiem należy spełnić poniższe kryteria:

- Ograniczenie Rasy: Elf i Pół-elf (na RH może to wyglądać inaczej, i jeśli ktoś wyklimaci, może być nawet człowiekiem Mistycznym Łucznikiem. PS. TO WYMAGA WIELE WYSIŁKU!)

- Umiejętność rzucania zaklęć arkanicznych pierwszego kręgu.

Cechy Klasy:

Biegłość w broniach i pancerzach

Mistyczni łucznicy są biegli we wszystkich broniach prostych i bojowych, a także lekkich i średnich pancerzach oraz tarczach.

Ulepszone Czarowanie [Tylko na RH]

Mistyczni łucznicy na każdym nieparzystym poziomie klasy równorzędnie z umiejętnością "Ulepszone Strzały" dostają nowe czary na dzień oraz wzrost poziomu czarującego, jak gdyby również awansował w klasie arkanisty (nie dostaje on oczywiście innych bonusów wychodzących z tejże klasy). Jeśli mistyczny łucznik ma więcej niż jedną klasę arkanisty musi wybrać do której chce uzyskać dodatkowe czary i poziom czarującego przy awansach na każdy kolejny nieparzysty poziom w tej klasie.

[Mechanicznie klasa była kulawa przez uproszczoną mechanikę RH, dlatego klasa została u nas "wzmocniona" przez Salda]

Ulepszone Strzały

Zaczynając od pierwszego poziomu w Mistycznym Łuczniku, każda niemagiczna strzała, która postać, nałoży na cięciwę, a następnie ja wypuści, staje sie magiczna, otrzymując ulepszenie +1. W przeciwieństwie do innych magicznych broni tworzonych tradycyjnymi metodami, nie musi wydawać pieniędzy lub doświadczenia, aby wzmocnić magicznie swoje strzały. Proces ten jest naturalny, często nawet niezrozumiały dla początkujących Mistycznych Łuczników, tak więc dzieje się automatycznie. Co każe dwa poziomy, zaczynając od pierwszego, wzmocnienie strzał postępuje, tak więc na trzecim poziomie premia wynosi +2, na piątym +3, na siódmym +4, żeby osiągnąć pełnie na dziewiątym, gdzie bonus wynosi +5.

Napełnienie Strzały

Na drugim poziome doświadczenia, Mistyczny łucznik otrzymuje zdolność do naładowania swojej strzały zaklęciem obszarowym (np. Ognista Kula, Śliskość). Kiedy postać wypuści strzałę, efekt zaklęcia zostanie wywołany na obszarze wyznaczonym przez grot strzały, nawet wtedy, jeśli zaklęcie obszarowe może być wycentrowane tylko na używającym zaklęcia. Napełnienie strzały energia magiczna i wystrzelenie jej zajmuje jedna rundę. Jeśli strzała nie zostanie wypuszczona w tej samej rundzie, w której została naładowana, zaklęcie w niej zaklęte, zostaje zmarnowane.

Strzała Śledząca

Na czwartym poziomie w klasie Mistycznego Łucznika, postać może raz dziennie wypuścić strzałę, w cel który jest w jej zasięgu, która "leci" w stronę przeciwnika omijając przeszkody a także rogi korytarzy i tym podobne. Oczywiście owa zdolność jest ograniczona zasięgiem strzały i niepomijalnymi przeszkodami, takimi jak gruba kamienna ściana i tym podobne. Ponadto strzała ta nie zważa na osłonę, czy ukrycie przeciwnika, ale mimo to można się przed nią obronić.

Fazowa Strzała

Na szóstym poziome w klasie Mistycznego Łucznika, postać może skorzystać raz dziennie z jednej z potężniejszych zdolności tej klasy, jaka jest właśnie Fazowa Strzała, bądź też nazywana Eteryczna Strzałą. Jej działanie polega na tym, iż mistyczny łucznik wypuszcza strzałę w cel w swoim zasięgu, a owa strzała leci w kierunku prostym nie zważając na absolutnie żadne przeszkody (z wyjątkiem magicznych), po prostu przez nie przenikając, aby wreszcie trafić w wyznaczony przez łucznika cel. Fazowa strzała automatycznie ignoruje osłonę i ukrycie celu, nawet jej klasę pancerza, jednak wciąż można się przed nią obronić.

Grad Strzał

Na ósmym poziomie doświadczenia w klasie Mistycznego Łucznika, postać uzyskuję zdolność wystrzelenia strzał, równą ilości jego poziomów w klasie Mistycznego Łucznika, do wielu pojedynczych celów w czasie jednej rundy. Pojedynczy cel może zostać trafiony tylko jedną strzałą z tej zdolności.

(np. jeśli posiadasz 8 poziom MŁ, to zdolność Grad Strzał daje ci możliwość wypalenia 8 strzał do 8 rożnych celów. W przypadku kiedy jest np. tylko 5 celów, 3 strzały pozostaną w twoim kołczanie)

Strzała Śmierci

Na dziesiątym poziomie w klasie Mistycznego Łucznika, postać ma dostęp do najpotężniejszej, ale także i niebezpiecznej, umiejętności jaką oferuje ta klasa. Jest to nic innego jak Strzała Śmierci, nasycona potężną magia śmierci, która jeśli trafi w cel, może spowodować jego natychmiastową śmierć. Nauczenie się tego zaklęcia wymaga dość kontrowersyjnych "nauczycieli" - obeznanych z magia śmierci na poziomie wyższym niż podstawowy (co zazwyczaj sugeruje nekromantę lub specjalistę do walki z nieumarłymi).