Arcane Alchemist

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Warcraftrpg-logo-small.jpg
Dark Factions
s. 28

Wariant klasy Maga.

Tło

Arkaniczni Alchemicy to nikt inny, jak swego rodzaju rodzaj magów, którzy poświęcili swoje żywoty oraz skoncentrowali własne wysiłki na zgłębieniu tajników sztuki tworzenia magicznych wywarów, określanej mianem Alchemii. Osiągając w tej dziedzinie prawdziwe mistrzostwo i przerastając tym samym w jej względzie znacznie innych arkanistów.

Biegłość w broni i pancerzach

Arkaniczni Alchemicy są biegli tak jak i magowie w używaniu wszelkiego rodzaju pałek, kusz, sztyletów oraz kosturów. Nie są jednakże biegli w żadnym typie pancerzy, zyskując spore utrudnienie w rzucaniu zaklęć gdy jakikolwiek noszą na sobie.

Uwagi Dodatkowe

Arkaniczni Alchemicy nie otrzymują żadnych arkan Maga. Ponadto nie otrzymują także zdolności pisania zwojów. Posiadają jednak dostęp do zaklęć ze szkoły czystej arkany.

Zdolności Klasowe

Brew Potion / Warzenie Misktur (Poziom 1)

Dzięki swojej wiedzy, Arkaniczny Alchemik potrafi sporządzić wywar który zyska właściwość wybranego przez jego osobę zaklęcia od 1 do 3 poziomu. Bez względu na efekt zawartego w niej zaklęcia. Ważne jest jednak to iż efekt zaklęcia aktywowany jest przez osobę która takowy wywar wypije.

  • Czas produkcji jednej sztuki: 1 dzień.
  • Koszta: Poziom Zaklęcia x SW w klasach magicznych twórcy x 50 sztuk złota

Journeyman Alchemist / Podstawy Alchemii (Poziom 1)

Każdy szanujący Alchemik posiada niejaką wiedzę na temat produktów które może wyrobić przy pomocy swej ukochanej dziedziny. Arkaniczni Alchemicy także, zaczynając tym samym z listą przepisów na produkty dostępne już na podstawowym poziomie alchemii.

Potion Planning / Planowanie Mikstur (Poziom 1)

Jeśli Arkaniczny Alchemik poświęci dwa razy więcej swego czasu na warzenie danego wywaru, przy okazji dokonując dodatkowych obliczeń oraz innych niezbędnych, strategicznych obliczeń. Jego produkt w efekcie będzie kosztował go o 25 % taniej.

Metamagic Tinctures / Metamagiczne Nalewki (Poziom 4)

Wraz z upływem czasu i zyskiwanym doświadczeniem, Arkaniczny Alchemik uzyskuje niebywałą wiedzę na temat metamagicznych efektów, dzięki której potrafi zawierać je w swoich wyrobach. Co innymi słowy oznacza poprostu tyle, że nasz drogi mistrz wywarów wszelakich, może sprawić że jego produkt zyska zdolność wybranego przez niego metamagicznego atutu. I po wypiciu go, jego użytkownik zyska ową zdolność czasowo, aż do chwili gdy wywar przestanie działać.

Bonus Feats / Dodatkowy Atut (Poziom 8)

Dzięki ciągłemu poszerzaniu swojej i tak szerokiej wiedzy. Arkaniczny Alchemik dokonuje w pewnej chwili prawdziwego przełomu i może wybrać aż dwa dodatkowe atuty z listy atutów alchemicznych, tworzenia przedmiotów bądź metamagicznych.

Potion Master / Mistrz Mikstur (Poziom 12)

Dzięki swojemu niebywałemu umysłowi oraz szeroko zakrojonemu wykształceniu. Arkaniczny Alchemik potrafi tak sprawnie obliczyć koszta i zaplanować przebieg produkcji swojego wyrobu, że jego cena maleje aż do 56%!

Super Potion Spectacular! / Ważenie Super Mikstur (Poziom 16)

Każdy mistrz w swej dziedzinie osiąga w pewnej chwili granice swoich możliwości. Jakie są to granice w wypadku Arkanicznego Alchemika? Nic innego jak lista 6 wybranych przez jego osobę zaklęć, których efekty mogą zyskać jego wyroby!

Uwagi przy odgrywaniu:Po wybraniu 6 zaklęć ze swojej listy zaklęć, Arkaniczny Alchemik nie może ich już zmienić! Jednakże nie musi też wybierać ich od razu wszystkich.