Aquatic Shaman

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Warcraftrpg-logo-small.jpg
Dark Factions
s. 32

Wariant klasy Szamana

Tło

Wodni Szamani to dość popularna ścieżka wśród Murloków, Nag oraz Makur. Co nie oznacza wcale, że zwykły bohater przemierzający pustkowia i bezdroża Azeroth, nie nadaje się do tego fachu! Jak sama nazwa jednak mówi, ich specjalnością jest korzystanie z aspektu żywiołu wody oraz działanie na obszarze środowisk które obfitują w nią w znacznym stopniu. A gdzie zwykli Szamani w odróżnieniu do nich, mieli by swego rodzaju trudności.

Biegłości w broni oraz pancerzach

Uzdrowiciele bez dodatkowego przeszkolenia są biegli we wszystkich broniach prostych i w lekkich pancerzach (np.: skórzniach)

Uwagi Dodatkowe

Wodni Szamani nie otrzymują na 4 poziomie aspiracji Szamana Flametongue/Frostbrand | Nasycenie Broni Duchem Żywiołu Ognia / Mrozu, zastępując ją opisaną poniżej w tym artykule aspiracją Lightninglash / Frostbrand | Nasycenie Broni Duchem Żywiołu Błyskawic / Mrozu. Ponadto na poziomie 8 nie otrzymują aspiracji Ghostwolf/ Duchowy Wilk, zastępując ją aspiracją Ghostshark / Duchowy Rekin. Ich zdolności klasowe jednak nie pozostają zmienione i są takie same jak u Szamana.

Zdolności Klasowe

Lightninglash / Frostbrand | Nasycenie Broni Duchem Żywiołu Błyskawic / Mrozu (Poziom 4)

Wodny Szaman uczy się zamknąć pomniejszego ducha żywiołu w dzierżonej przez siebie broni. Odbywa się to kosztem wyczerpania, jak przy rzucaniu czarów. Na raz w broni zamknięty może być tylko jeden duch żywiołu. Kiedy broń opuści ręce szamana, traci tą właściwość. Tak nasycona broń zadaje dodatkowe obrażenia od elektryczności, lub mrozu. Początkowo szaman potrafi dokonać tej sztuki raz dziennie, od 8 poziomu dwa razy, a od 13 trzy razy dziennie.

Ghostshark / Duchowy Rekin (Poziom 8)

Owa zdolność działa niczym zdolność Ghostwolf / Duchowy Wilk. Z tym odróżnieniem iż postać Wodnego Szamana zamienia się rzecz jasna zamiast w Wilka w średniego rozmiaru Rekina.