Amether

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Amether Flamewhip
Amether.jpg
Rasa

Sin'Dorei

Płeć

Kobieta

Klasa

(fabularna)

Skala Wyzwania

20

Poziom Walki Wręcz

10

Wiek

320

Tytuł
  • Magister
  • Główna Archiwistka

Heroldii Królewskiej

  • Nadzorca Archiwów

Biblioteki Głównej Silvermoon

Status

Żywa

Przynależność
Znana Rodzina

Wygląd i zachowanie

Amether wydaje się być cokolwiek niepozorną bibliotekarką. Jest średniego wzrostu o kruchej, typowej dla magów budowie ciała. Jednakże nie można odmówić jej kobiecości, której elfka nie musi specjalnie uwypuklać... Co nie jest żadnym argumentem, by tego nie czynić. Kobieta gustuje starannie skrojonych sukniach, głębokich dekoltach oraz delikatnej, kontrastującej z jej ostrymi rysami, biżuterii. Porusza się z gracją doświadczonej i obytej w różnym towarzystwie szlachcianki, co dość często stanowi miłe dla oka czy wyobraźni urozmaicenie wśród kaskad woluminów Biblioteki Silvermoon. Zwykle obdarza rozmówców uprzejmym uśmiechem, który w odpowiedniej perspektywie może wręcz ociekać kpiną lub niedwuznaczną sugestią.

Wokół lewego oka magini ciągnie się tatuaż, przywodzący na myśl serię krótkich uderzeń pędzla. Ciężko stwierdzić, czy pełni jakiekolwiek inne funkcje prócz ozdobnej, gdyż nie da się od niego wyczuć choćby skrawka magicznej aury.

Fakty

  • Mimo dość luźnego podejścia w kontaktach z bywalcami biblioteki nie można odmówić jej profesjonalizmu. Dzięki swej skrupulatności dość szybko wspięła się na wyżyny hierarchii i po drodze zyskała sympatię, a także szacunek wśród pozostałych kronikarzy.
  • Nie wypowiada się na temat zamieszania, jakie swego czasu powstało wokół jej ojca. Niektórzy twierdzą, że już na pierwszy rzut oka wygląda na wyrodną córkę i właśnie to jest powodem tak oschłych relacji w rodzinie.
  • Ma słabość do egzotycznych trunków. Plotka niesie, iż nawet w pracy pozwala sobie na jedną lub pięć lampek wina.