Alchemia

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj

Spis treści

Wstęp

Krótko o Alchemii

W realiach Warcrafta, Alchemia jest obszerną dziedziną nauki, która łączy w sobie takie aspekty jak chemia, fizyka, medycyna, metalurgia, mistycyzm czy magia. Co sprawia, że osoby zajmujące się nią, nie muszą wywodzić się z jednego konkretnego środowiska, poruszającego wszystkie powyższe kwestie badawcze w jedną. A mogą być po prostu naukowcami koncentrującymi się na jednej bądź kilku z nich.

Przykład alchemika? Dość nieoczekiwanie, choćby chemik i zielarz, który w życiu nie poświęcił nawet chwili na studiowanie magii. Co jasno pokazuje, że by zajmować się tą dziedziną ogólnie pojętej nauki, wcale nie trzeba posiadać zdolności w tym kierunku. Powyższy przykład jednak jako, że nie posiada odpowiedniej wiedzy magicznej, nigdy raczej nie sięgnie działów alchemii ją wykorzystujących i w odróżnieniu do arkanisty / uzdrowiciela alchemika, nie będzie mógł tworzyć choćby produktów pozwalających na imitacje efektów zaklęć.

No dobrze, ale czym konkretniej zajmuje się w końcu ta alchemia? Jak już wspomniałem, alchemia to nauka zajmująca się badaniami łączącymi wymienione również uprzednio dziedziny. Objawiają się one z kolei w praktyce eksperymentami polegającymi na wytwarzaniu różnego rodzaju specyfików, nazywanych przez zawodowych alchemików miksturami, eliksirami, olejami alchemicznymi oraz produktami transmutacji. Celem ich wytwarzania jest rzecz jasna realny wpływ na osoby bądź przedmioty na jakich będą zastosowane. Co wyrażane jest efektem o charakterze magicznym. Mimo zdania traktującego jednak o magi, alchemia w żadnym wypadku nie jest nauką na niej bazującą. Ponieważ do przygotowania w większości jej produktów, nie potrzeba udziału zaklęć ani wiedzy magicznej. A te które wymagają już tejże specyficznej symbiozy, są aspektami jej gałęzi, zapoczątkowanymi i zgłębianymi przez arkanistów / uzdrowicieli, którzy zapragnęli połączyć magię z jej czysto naukowym charakterem.

Standardowy Ekwipunek Alchemika

Na standardowy ekwipunek każdego szanującego alchemika składa się kolejno: Zestaw Alchemiczny, wart 50 sztuk złota, dzięki któremu nasz naukowiec nie będzie skazany na wieczne ślęczenie w swoim doskonale wyposażonym laboratorium i zyska możliwość przeprowadzania części badań poza nim. Na który rzecz jasna składają się tony fiolek oraz wybrane elementy aparatury chemicznej. Jego ulepszona wersja, warta 100 sztuk złota, która jest lepiej przystosowana do prac poza laboratoryjnych i co za tym idzie wpływa korzystniej na ich wyniki. Jak i wszelkiego typu pasy bądź pojemniki na fiolki w których alchemicy zwykle trzymają gotowe owoce swych badań, których wartość sięga granic 10 sztuk złota.

Alchemia na RH

Czyli problematyka tej profesji oraz jej produktów na serwerze Redemptor Hominis. W czym ona tkwi? Niestety w ogromie przeróżnych aspektów. Po pierwsze na RH atrybuty, a już tym bardziej wszelakie premie do nich są jedynie umowne. Podobny problem mamy również z punktami życia, obrażeń oraz odpornością na magię, ponieważ system SW ich nie reguluje. O czym warto wiedzieć, by nie walczyć o nie w praktyce, ponieważ oficjalnie tego po prostu nie ma. Więc jeśli ktoś bardzo chce ich stosować, jest skazany na porozumienie się co do tego z innymi graczami z którymi w danej chwili odgrywa bądź Gmem prowadzącym. Nie mniej, sam opiszę te efekty w dziale traktującym o produktach, ot dla czystego wglądu.

Druga kwestia dotyczy samego posiadania odgrywanej wiedzy na temat alchemii i odwzorowania jej mechanicznie. Niestety niezbyt jest jak to uczynić, ponieważ alchemia, która składa się z 5 poziomów wtajemniczenia, wynika z atutów, których stosowanie na Rh również jest umowne. Oczywiście nikt nie będzie miał obiekcji co do tego, że postać zna się na alchemii, ale gdy dojdzie do wypadku że nasz bohater jest odgrywany jako specjalista w 10 profesjach, może dojść do tego, że inni zwątpią w jego wiedzę. Więc najlepiej podchodzić do alchemii jak do każdej innej profesji / wiedzy, czyli z dużą dozą zdrowego rozsądku.

Suchar Mechaniczny: Alchemia dzieli się w praktyce na 4 poziomy wtajemniczenia. Każdy z nich określany jest atutem i wymaga odpowiedniej kolejności wybrania. Co oznacza, że dla przykładu, postać na poziomie 9, mogłaby posiadać wszystkie 4 atuty alchemiczne. Ponieważ każdy z nich jest dostępny co 3 poziomy, a ona sama otrzymuje jeden na wstępie na pierwszym.

Dziedziny Alchemii

Alchemia jak każda nauka, dzieli się na kilka odgałęzień, które można nazwać dziedzinami. Każdą z nich stanowi nazwa produktu, który ma specyficzne dla siebie cechy o jakich możecie przeczytać poniżej. Alchemik z założenia może skoncentrować się jako specjalista na jednej z tych czterech dziedzin, co wcale nie ogranicza go i nie zmusza do wyrobu produktów tylko tego typu. A jedynie świadczy o tym, że sprawniej idzie mu wytwarzanie ich w tym wybranym kierunku.

Mikstury

Mikstury to rodzaj specyfiku który pozwala osobie która go wypije (w ten sposób także specyfik się aktywuje), odzyskać pewną utraconą własność. Do najbardziej powszechnych i znanych mikstur, należą choćby mikstury leczące bądź odnawiające utracone zaklęcia na dzień. Ich kolejną ważną cechą, jest także natychmiastowe działanie do którego dochodzi tuż po wypiciu. Jedyna wada tych produktów alchemicznych, to ograniczenie zmuszające użytkownika do korzystania z nich raz na godzinę. Które wynika z nieprzystosowania organizmów żywych do spożywania ich, objawiającego się nie tylko brakiem efektu wypitej w krótszym odstępie czasu mikstury. A także dolegliwością podobną do choroby morskiej, która trwa przez najbliższe 30 minut.

Eliksiry

Eliksiry w odróżnieniu od mikstur, ofiarowują osobie je spożywającej efekt polegający na zwiększeniu wartości danego atrybutu bądź ofiarowanie jej nowej zdolności na określony czas. Ogromną zaletą eliksirów jest brak efektów ubocznych jak w przypadku mikstur. Co powoduje, że można używać ich kiedy tylko się chce i w jakiej tylko się pragnie liczbie. Wada polega jednak na tym, że efekty jakie dają, nie łączą się z efektami o podobnym charakterze. Co prosto ujmując oznacza, że eliksir zwiększający siłę, nie połączy swojej premii z zaklęciem bądź efektem na magicznym przedmiocie który także ją zwiększa. Mimo, że będzie aktywny. W takiej sytuacji zadziała po prostu efekt o większej wartości.

Alchemiczne Oleje

Alchemiczne oleje to najczęściej rodzaje płynów bądź smarowideł, których się nie konsumuje! A rozprowadza się na powierzchni broni. Nadając jej magiczny efekt w nich zawarty. Do ich zalet należy fakt, że nadane przez nie efekty trwają aż do 30 minut czasu. Wadą natomiast jest cecha podobna do eliksirów, przez którą ich efekty nie łączą się z innymi efektami jakie posiada już nasz oręż.

Transmutacje

Ostatnia i chyba najdziwniejsza dziedzina alchemii. Polegająca na zmianie charakteru wybranego materiału oraz jego formy na stałe. W środowisku alchemików zdolność transmutowania jest uznawana za główną cechę, świadczącą o tym, że ma się do czynienia z jednym z nich.

Produkty Alchemii

Poniżej znajduje się podział alchemii na 5 poziomów wtajemniczenia wraz z wypiską produktów do przepisów na które alchemicy mają dostęp osiągnąwszy je. By móc skutecznie korzystać z tej listy zamieściłem poniższą legendę:

 • Opis: Opis wyglądu danego produktu.
 • Efekt:Efekt magiczny zachodzący po użyciu produktu w mniej bądź bardziej sprecyzowanym kontekście fabularnym.
 • Czas Działania: Określenie jak długo będzie działał dany efekt.
 • Cena Rynkowa: Cena jaką należy uiścić u kupca, by zakupić taki produkt.
 • Cena Materiałów:Cena samych materiałów, wynosząca 1/3 ceny rynkowej, zaokrąglona w zwyż. Innymi słowy to cena jaką musimy uiścić za same materiały, by później wykorzystać je do stworzenia wybranego wyboru.
 • Wow rpg mówi:Czyli co daje nam dany produkt w przerzuceniu na mechanikę DnD.

Podstawowy Poziom

Pomniejsza Mikstura Leczenia

 • Opis: Niewielka buteleczka, pełna ciemno-czerwonego płynu.
 • Efekt: Niewielkie poczucie ulgi i zasklepienie pomniejszych ran.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 40 sztuk złota
 • Cena Materiałów: 13 sztuk złota
 • Wow rpg mówi: Mikstura przywraca 1k6 punktów życia.

Eliksir Pomniejszej Siły Lwa

 • Opis: Niewielka buteleczka, pełna łagodnie połyskującego, złotego płynu.
 • Efekt: Osoba która wypije ten specyfik, może odczuć, nieznaczny acz wyraźny przyrost siły.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 17 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 50 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Eliksir daje nam premie w wysokości 2 pkt siły.

Eliksir Pomniejszej Obrony

 • Opis: Niewielka buteleczka, pełna ciemnego, wręcz czarnego płynu.
 • Efekt: Osoba który wypije ten specyfik, może zauważyć że jej ruchy stały się nieznacznie sprawniejsze niż zwykle, przez co łatwiej się jej bronić.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 40 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 13 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Eliksir daje nam premie w wysokości 1 pkt naturalnego pancerza.

Eliksir Słabej Krwii Trolla

 • Opis: Niewielka buteleczka, pełna ciemno-brązowego płynu.
 • Efekt: Osoba która wypije ten specyfik, może zauważyć że jej rany powoli się zasklepiają i na dłuższą metę jest wstanie w pełni je regenerować.
 • Czas Działania: Natychmiastowy.
 • Cena Rynkowa: 50 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 17 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Eliksir daje nam premie do regeneracji pkt życia w wysokości +1 co rundę.

Pomniejsza Mikstura Many

 • Opis: Niewielka buteleczka, pełna ciemno-niebieskiego płynu.
 • Efekt: Spore pobudzenie umysłowe dzięki któremu użytkownik potrafi rzucić więcej zaklęć.
 • Czas Działania: Natychmiastowy.
 • Cena Rynkowa: 60 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 20 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tej mikstury przywraca postaci do 2 poziomów zaklęć.

Pomniejsza Mikstura Odnowienia

 • Opis: Niewielka buteleczka, pełna lśniącego mocno, fioletowego płynu.
 • Efekt: Niewielkie poczucie ulgi i zasklepienie pomniejszych ran. Ponadto osoba pijąca odczuwa wyraźnie spore pobudzenie umysłowe dzięki któremu potrafi rzucić więcej zaklęć.
 • Czas Działania: Natychmiastowy.
 • Cena Rynkowa: 70 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 23 sztuki złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tej mikstury zapewnia odnowienie 1k6 pkt życia oraz przywraca do 2 poziomów zaklęć.

Poziom Zaaawansowany

Eliksir Pomniejszej Wytrzymałości

 • Opis: Niewielka buteleczka, pełna ciemnego, fioletowego płynu.
 • Efekt: Nagłe poczucie większej żwawości oraz przypływu sił. Osoba pod wpływem efektu tego specyfiku, wyraźnie odczuwa, że jest wstanie podjąć się

większego wysiłku niż zwykle, gdyż wolniej się męczy. Ponadto jej ciało jest wstanie przyjąć o odrobinę więcej ran niż zwykle.

 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 140 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 47 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Eliksir daje nam premie w wysokości 2 pkt wytrzymałości.

Eliksir Pomniejszej Zręczności

 • Opis: Niewielka buteleczka, pełna jasno-zielonego płynu.
 • Efekt: Nagłe poczucie lekkości oraz giętkości. Osoba pod wpływem efektu tego specyfiku, wyraźnie odczuwa, że potrafi poruszać się odrobinę szybciej oraz zwinniej. Jej ruchy także wydają się być nieznacznie płynniejsze.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 140 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 47 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Eliksir daje nam premie w wysokości 2 pkt zręczności.

Mniejsza Mikstura Leczenia

 • Opis: Mieszcząca się w dłoni butelka, pełna ciemno-czerwonego płynu.
 • Efekt: Niewielkie poczucie ulgi i zasklepienie większej liczby, pomniejszych ran.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 160 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 53 sztuki złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tej mikstury zapewnia odnowienie 2k6 pkt życia.

Eliksir Szybkości

 • Opis: Niewielka buteleczka, pełna szmaragdowego płynu.
 • Efekt: Wyraźna poprawa szybkości biegania, której efektywność zwiększa się aż o 1/3.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 160 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 53 sztuki złota.
 • Wow rpg mówi: Eliksir zwiększa szybkość poruszania się o 10 stóp.

Eliksir Mądrości

 • Opis: Niewielka buteleczka, pełna jasno-brązowego płynu.
 • Efekt: Nieznaczny wzrost efektywności koncentracji oraz siły woli.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 180 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 60 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Eliksir daje nam premie w wysokości 2 pkt mądrości.

Eliksir Oddychania pod Wodą

 • Opis: Niewielka buteleczka, pełna przeźroczystego płynu wypełnionego bąbelkami.
 • Efekt: Osoba która wypiła ten eliksir, może wyraźnie odkryć, woda pod powierzchnią której nie tylko już jej nie przeszkadza. A wcale jej nie dławi, dając na dodatek sposobność oddychania przy jej udziale.
 • Czas Działania: 30 minut.
 • Cena Rynkowa: 180 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 60 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Eliksir pozwala oddychać pod wodą normalnie.

Eliksir Szybkiego Pływania

 • Opis: Niewielka buteleczka, pełna ciemnego błękitno-fioletowego płynu.
 • Efekt: Osoba która wypiła ten eliksir, wyraźnie odczuwa nieprawdopodobne zwiększenie szybkości z jaką jej ciało porusza się na powierzchni wody bądź pod nią, podczas pływania.
 • Czas Działania: 10 rund.
 • Cena Rynkowa: 180 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 60 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Eliksir pozwala pływać z dwukrotnie szybszą prędkością.

Ekspercki Poziom

Mikstura Leczenia

 • Opis: Spora kwadratowa butelka, pełna krwisto-czerwonego płynu.
 • Efekt: Wyraźne poczucie ulgi oraz zasklepienie nawet co większych ran.
 • Czas Działania: Natychmiastowy.
 • Cena Rynkowa: 300 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 100 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tej mikstury zapewnia odnowienie 4k6 pkt życia.

Pomniejszy Eliksir Odporności na Magię

 • Opis: Niewielka buteleczka, pełna fioletowo-czerwonego płynu.
 • Efekt: Wyraźnie wyczuwalne osłabienie, wpływu zaklęć na własne ciało.
 • Czas Działania: 3 minuty.
 • Cena Rynkowa: 300 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 100 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tego Eliksiru zapewnia odporność na zaklęcia w wysokości 16 pkt.

Mniejsza Mikstura Many

 • Opis: Mieszcząca się w dłoni butelka, pełna ciemno-błękitnego płynu.
 • Efekt: Spore pobudzenie umysłowe dzięki któremu użytkownik potrafi rzucić więcej zaklęć.
 • Czas Działania: Natychmiastowy.
 • Cena Rynkowa: 330 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 110 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tej mikstury przywraca postaci do 4 poziomów zaklęć.

Eliksir Odporności na Trucizny

 • Opis: Spora kwadratowa butelka, pełna jasno-zielonego płynu.
 • Efekt: Wyraźne pobudzenie mechanizmów obronnych organizmu, przez co ten broni się przed truciznami dwukrotnie skuteczniej.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 330 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 110 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tego eliksiru daje postaci możliwość dwóch rzutów obronnych na bazie wytrzymałości przeciw efektom wszelkich trucizn i możliwość wybrania lepszej wartości.

Eliksir Wzmocnionej Krwii Trolla

 • Opis: Spora kwadratowa butelka, pełna ciemno-brązowego płynu.
 • Efekt: Osoba która wypije ten specyfik, może zauważyć że jej rany zasklepiają się w dość szybkim tempie, przez co w czasie zwykle kilku-dziesięciu minut, jest wstanie pozbyć się nawet poważnych obrażeń.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 330 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 110 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tego eliksiru daje postaci zdolność do Szybkiego Leczenia (Fast Healing) na 1 poziomie.

Eliksir Obrony

 • Opis: Spora kwadratowa butelka, pełna ciemnego, wręcz czarnego płynu.
 • Efekt: Osoba który wypije ten specyfik, może zauważyć że jej ruchy stały się znacznie sprawniejsze niż zwykle, przez co łatwiej się jej bronić.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 330 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 110 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Eliksir daje nam premie w wysokości 2 pkt do naturalnego pancerza.

Zaklęty Ogniem Olej Alchemiczny

 • Opis: Mieszcząca się w dłoni butelka, pełna połyskującego, jasno-czerwonego płynu.
 • Efekt: Pokryta tym olejem broń lśni czerwonym blaskiem i sprawia, że ta jest traktowana jako magiczna broń zadająca niewielkie obrażenia od ognia.
 • Czas Działania: 30 minut.
 • Cena Rynkowa: 360 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 120 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Broń wysmarowana tym olejem, zadaje dodatkowe +1k4 obrażenia od ognia.

Eliksir Odporności na Cień

 • Opis: Spora kwadratowa butelka, pełna ciemnego fioletowego płynu.
 • Efekt: Nieznacznie wyczuwalne osłabienie, wpływu zaklęć z dziedziny magii cienia na własne ciało.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 360 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 120 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tego Eliksiru zapewnia odporność na magię cienia w wysokości 10 pkt.

Eliksir Wzmocnienia Magii Ognia

 • Opis: Spora kwadratowa butelka, pełna ognisto-pomarańczowego płynu.
 • Efekt: Wyraźnie widoczna zwiększona efektywność zaklęć magii ognia.
 • Czas Działania: 30 minut.
 • Cena Rynkowa: 360 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 120 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tego Eliksiru sprawia, że wszystkie zaklęcia magii ognia, zadają o 10% więcej obrażeń.

Mniejszy Eliksir Zręczności

 • Opis: Mieszcząca się w dłoni butelka, pełna jasno-zielonego płynu.
 • Efekt: Nagłe poczucie lekkości oraz giętkości. Osoba pod wpływem efektu tego specyfiku, wyraźnie odczuwa, że potrafi poruszać się znacznie szybciej oraz zwinniej. Jej ruchy także wydają się być wyraźnie płynniejsze.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 360 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 120 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Eliksir daje nam premie w wysokości 4 pkt zręczności.

Eliksir Siły Ogra

 • Opis: Spora kwadratowa butelka, pełna intensywnie połyskującego, złotego płynu.
 • Efekt: Znaczny przyrost siły, dzięki czemu osoba pod wpływem tego eliksiru nie tylko zyskuje wyraźnie na udźwigu, a może również zauważyć, że jej ciosy także uległy zaskakującemu wzmocnieniu, przez co zadaje większe obrażenia.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 360 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 120 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Eliksir daje nam premie w wysokości 4 pkt siły.

Eliksir Wolnej Akcji

 • Opis: Spora kwadratowa butelka, pełna kryształowego płynu, który intensywnie połyskuje.
 • Efekt: Przerażające wręcz, uczucie swobody, która objawia się nie tylko brakiem wpływu czynników ją ograniczających jak trudny teren, czy woda na osobę pod wpływem tego eliksiru. A także pełną odpornością na zaklęcia które odbierają swobodę. Ciekawym efektem tego eliksiru jest także możliwość walki pod wodą, tak jakby ta wcale nie spowalniała i utrudniała ruchów naszego ciała.
 • Czas Działania: 5 rund.
 • Cena Rynkowa: 390 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 130 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tego eliksiru zapewnia postaci efekt zaklęcia Swobody Ruchu.

Większa Mikstura Życia

 • Opis: Spora kwadratowa butelka, pełna ciemnego, krwisto-czerwonego płynu.
 • Efekt: Wyraźne poczucie ulgi oraz zasklepienie nawet większych ran.
 • Czas Działania: Natychmiastowy.
 • Cena Rynkowa: 390 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 130 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tej mikstury zapewnia odnowienie 6k6 pkt życia.

Mikstura Many

 • Opis: Spora kwadratowa butelka, pełna ciemno-niebieskiego płynu.
 • Efekt: Bardzo znaczne pobudzenie umysłowe dzięki któremu użytkownik potrafi rzucić więcej zaklęć.
 • Czas Działania: Natychmiastowy.
 • Cena Rynkowa: 390 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 130 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tej mikstury przywraca postaci do 6 poziomów zaklęć.

Eliksir Odporności na Ogień

 • Opis: Spora kwadratowa butelka, pełna ciemno-czerwonego płynu.
 • Efekt: Nieznacznie wyczuwalne osłabienie, wpływu zaklęć z dziedziny magii ognia na własne ciało.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 390 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 130 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tego Eliksiru zapewnia odporność na magię ognia w wysokości 10 pkt.

Eliksir Mniejszej Niewidzialności

 • Opis: Mieszcząca się w dłoni butelka, pełna fioletowego płynu.
 • Efekt: Niewidzialność, która znika po wykonaniu jakiejkolwiek akcji mającej na celu atak.
 • Czas Działania: 10 rund.
 • Cena Rynkowa: 420 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 140 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tego eliksiru sprawia, że postać uzyskuje efekt zaklęcia Mniejszej Niewidzialności.

Zaklęty Cieniem Olej Alchemiczny

 • Opis: Mieszcząca się w dłoni butelka, pełna połyskującego, czarnego płynu.
 • Efekt: Pokryta tym olejem broń emanuje czarnym blaskiem i sprawia, że ta jest traktowana jako magiczna broń zadająca niewielkie obrażenia od negatywnej energii.
 • Czas Działania: 30 minut.
 • Cena Rynkowa: 420 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 140 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Broń wysmarowana tym olejem, zadaje dodatkowe +1k4 obrażenia od negatywnej energii.

Eliksir Wytrzymałości

 • Opis: Spora kwadratowa butelka, pełna ciemnego, fioletowego płynu.
 • Efekt: Nagłe poczucie większej żwawości oraz przypływu sił. Osoba pod wpływem efektu tego specyfiku, wyraźnie odczuwa, że jest wstanie podjąć się

niebywale większego wysiłku niż zwykle, gdyż wolniej się męczy. Ponadto jej ciało jest wstanie przyjąć znacznie więcej ran niż zwykle oraz staje się wyraźnie odporniejsze na trucizny.

 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 420 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 140 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Eliksir daje nam premie w wysokości 6 pkt wytrzymałości.

Potężnie Wzmocniony Eliksir Krwii Trolla

 • Opis: Spora kwadratowa butelka, pełna intensywnie lśniącego, ciemno-brązowego płynu.
 • Efekt: Osoba która wypije ten specyfik, może zauważyć że jej rany zasklepiają się w dość szybkim tempie, przez co dość szybko jej ciało wraca do dawnej formy.
 • Czas Działania:
 • Cena Rynkowa: 450 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 150 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tego eliksiru daje postaci zdolność do Szybkiego Leczenia (Fast Healing) na 2 poziomie.

Eliksir Zręczności

 • Opis: Spora kwadratowa butelka, pełna jasno-zielonego płynu.
 • Efekt: Nagłe poczucie lekkości oraz giętkości. Osoba pod wpływem efektu tego specyfiku, może być nieco zaszokowana tym jak szybko i zwinnie potrafi się poruszać. Jej ruchy natomiast są tak zwinne i szybkie, że podczas walki czasem ciężko za nimi nadążyć.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 450 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 150 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Eliksir daje nam premie w wysokości 6 pkt zręczności.

Eliksir Odporności na Mróz

 • Opis: Spora kwadratowa butelka, pełna lśniącego, rubinowego płynu.
 • Efekt: Nieznacznie wyczuwalne osłabienie, wpływu zaklęć z dziedziny magii mrozu na własne ciało.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 450 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 150 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tego Eliksiru zapewnia odporność na magię mrozu w wysokości 10 pkt.

Eliksir Wzmocnienia Magii Mrozu

 • Opis: Spora kwadratowa butelka, pełna połyskującego intensywnie, błękitnego płynu.
 • Efekt: Wyraźnie widoczna zwiększona efektywność zaklęć magii mrozu.
 • Czas Działania: 30 minut.
 • Cena Rynkowa: 450 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 150 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tego Eliksiru sprawia, że wszystkie zaklęcia magii mrozu, zadają o 10% więcej obrażeń.

Eliksir Większej Obrony

 • Opis: Spora kwadratowa butelka, pełna ciemno-brązowego płynu, który połyskuje dość intensywnie.
 • Efekt: Osoba który wypije ten specyfik, może zauważyć wyraźną poprawę swobody ruchów oraz niebywały wzrost jej możliwości obronnych podczas starcia. Gdy ciężej ją trafić przeciwnikowi.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 480 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 160 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Eliksir daje nam premie w wysokości 4 pkt do naturalnego pancerza.

Eliksir Wykrycia Mniejszej Niewidzialności

 • Opis: Spora kwadratowa butelka, pełna jasno-błękitnego płynu.
 • Efekt: Możliwość ujrzenia osób pod wpływem zaklęcia mniejszej niewidzialności, tak jakby wcale go nie używały.
 • Czas Działania: 10 minut.
 • Cena Rynkowa: 480 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 160 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tego eliksiru pozwala nam widzieć osoby pod wpływem zaklęcia Mniejszej Niewidzialności.

Zaklęty Mrozem Olej Alchemiczny

 • Opis: Mieszcząca się w dłoni butelka, pełna połyskującego, jasno-błękitnego płynu.
 • Efekt: Pokryta tym olejem broń lśni błękitnym blaskiem i sprawia, że ta jest traktowana jako magiczna broń zadająca niewielkie obrażenia od mrozu.
 • Czas Działania: 30 minut.
 • Cena Rynkowa: 480 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 160 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Broń wysmarowana tym olejem, zadaje dodatkowe +1k4 obrażenia od mrozu.

Eliksir Kocich Oczu

 • Opis: Mieszcząca się w dłoni butelka, pełna pomarańczowego płynu.
 • Efekt: Znaczna poprawa zmysłu wzroku.
 • Czas Działania: 10 minut.
 • Cena Rynkowa: 480 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 160 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tego eliksiru daje nam premie +5 do wszystkich czynności z udziałem spostrzegawczości i szukania.

Mistrzowski Poziom

Większa Mikstura Many

 • Opis: Spora butelka, pełna ciemno-niebieskiego płynu.
 • Efekt: Bardzo znaczne pobudzenie umysłowe dzięki któremu użytkownik potrafi rzucić więcej zaklęć.
 • Czas Działania: Natychmiastowy.
 • Cena Rynkowa: 640 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 214 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tej mikstury przywraca postaci do 8 poziomów zaklęć.

Alchemiczny Ogień

 • Opis: Dość dobrze zapieczętowana fiolka, pełna lśniących, tańczących płomieni.
 • Efekt: Po uderzeniu, fiolka pęka i zawarta w środku mieszanina alchemiczna eksploduje zajmując zarówno pojedynczy cel, jak i jego najbliższa okolice. Alchemicznym ogniem.
 • Czas Działania: Natychmiastowy + 3 rundy dodatkowego efektu.
 • Cena Rynkowa: 640 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 214 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Ogień Alchemiczny zadaje 4k6 obrażeń od ognia celowi w który trafi oraz 2k6, wszystkim celom w okół niego. Ponadto nie znika tuż po zadaniu obrażeń i utrzymuje się jeszcze 3 rundy, zadając wówczas głównemu celowi co każdą 2k6 obrażeń od ognia oraz 1k6 celom postronnym.

Eliksir Odporności na Magię

 • Opis: Buteleczka, pełna fioletowo-czerwonego płynu.
 • Efekt: Wyraźnie wyczuwalne osłabienie, wpływu zaklęć na własne ciało.
 • Czas Działania: 3 minuty.
 • Cena Rynkowa: 680 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 227 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tego Eliksiru zapewnia odporność na zaklęcia w wysokości 21 pkt.

Wspaniała Mikstura Leczenia

 • Opis: Butelka, pełna ciemnego, krwisto-czerwonego płynu.
 • Efekt: Wyraźne poczucie ulgi oraz zasklepienie nawet krytycznych ran.
 • Czas Działania: Natychmiastowy.
 • Cena Rynkowa: 680 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 227 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tej mikstury zapewnia odnowienie 8k6 pkt życia.

Mniejszy Eliksir Kamiennej Tarczy

 • Opis: Niewielka buteleczka, pełna czarnego płynu.
 • Efekt: Skóra osoby która wypiła ten eliksir, staje się wyraźnie twardsza i nie tylko ciężej ją skaleczyć. A także zranić np. rozbitym szkłem, igłą.
 • Czas Działania: 15 rund.
 • Cena Rynkowa: 680 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 227 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tego eliksiru daje celowi Redukcję Obrażeń w wysokości 1/-.

Większy Eliksir Oddychania pod Wodą

 • Opis: Buteleczka, pełna przeźroczystego płynu wypełnionego bąbelkami.
 • Efekt: Osoba która wypiła ten eliksir, może wyraźnie odkryć, woda pod powierzchnią której nie tylko już jej nie przeszkadza. A wcale jej nie dławi, dając na dodatek sposobność oddychania przy jej udziale.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 680 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 227 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Eliksir pozwala oddychać pod wodą normalnie.

Wytworzenie Kamienia Filozoficznego

 • Opis: To skomplikowany proces alchemiczny, dzięki któremu Alchemik łącząc wiele rzadkich produktów w pewnym momencie potrafi wydestylować z nich niezwykły minerał, którego udział w kolejnych badaniach naukowca wpływa znacznie na ich efektywność.
 • Cena Rynkowa: 500 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 134 sztuki złota.
 • Wow rpg mówi: Przedmiot daje posiadaczowi premię do wytwarzania produktów alchemii w wysokości +2.

Mikstura Dzikich Pnączy

 • Opis: Spora buteleczka, pełna mocno lśniącego, fioletowego płynu.
 • Efekt: Znaczne poczucie ulgi oraz zasklepienie nawet krytycznych ran wraz z udziałem sporego pobudzenia umysłowego dzięki któremu użytkownik potrafi rzucić więcej zaklęć.
 • Czas Działania: Natychmiastowy.
 • Cena Rynkowa: 720 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 240 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Mikstura przywraca 9k6 punktów życia oraz do 9 poziomów zaklęć.

Mikstura Bezsennego Snu

 • Opis: Buteleczka pełna jasnego, różowego płynu.
 • Efekt: Nagła senność oraz wpadniecie w stan snu z którego nie da się wybudzić osoby śniącej nawet przy pomocy siły. Podczas niego jednak jej ciało w niebywałym tępię zaczyna się regenerować fizycznie. A umysł zyskuje sporą dawkę wypoczynku oraz komfortu.
 • Czas Działania: 10 rund.
 • Cena Rynkowa: 720 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 240 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Po wypiciu tej mikstury, cel zasypia i nie można go wybudzić nawet przy pomocy siły. W czasie gdy śpi z kolei, co rundę regeneruje 1k6 pkt życia. By tego było mało, gdy śpiąca istota w końcu się wybudzi, zyskuje możliwość do odnowienia do 10 poziomów zaklęć.

Eliksir Wyrycia Nieumarłych

 • Opis: Buteleczka pełna dowolnie barwionego płynu.
 • Efekt: Nagła świadomość nie tylko o obecności nieumarłych istot w pobliżu siebie. A także w razie skupienia na niej, ich sile.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 720 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 240 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Efekt zaklęcia Wykrycie Nieumarłych

Eliksir Arkany

 • Opis: Spora kwadratowa butelka, pełna połyskującego intensywnie, płynu o dowolnej barwie.
 • Efekt: Wyraźnie widoczna zwiększona efektywność zaklęć.
 • Czas Działania: 30 minut.
 • Cena Rynkowa: 720 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 240 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tego Eliksiru sprawia, że wszystkie zaklęcia, zadają o 10% więcej obrażeń.

Eliksir Większego Intelektu

 • Opis: Butelka pełna jadeitowego płynu, który połyskuje łagodnie w świetle.
 • Efekt: Niebywałe pobudzenie umysłowe dzięki któremu postać znacznie poszerza swoje intelektualne możliwości. Dzięki czemu nie tylko może rzucić więcej zaklęć w niektórych wypadkach. A także odczuć, że o wiele sprawniej się uczy oraz rozwiązuje skomplikowane problemy.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 720 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 240 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Eliksir daje nam premie w wysokości 8 pkt intelektu.

Eliksir Niewidzialności

 • Opis: Butelka pełna fioletowego płynu.
 • Efekt: Niewidzialność, która znika po wykonaniu jakiejkolwiek akcji mającej na celu atak.
 • Czas Działania: 3 minuty.
 • Cena Rynkowa: 720 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 240 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Efekt zaklęcia Niewidzialność.

Transmutacja Żelaza w Złoto

 • Opis: To skomplikowany proces Alchemiczny, podczas którego Alchemik potrafi trans-mutować bazowy metal wydobyty z ziemi jakim jest żelazo i przemienić go w czyste złoto.
 • Wow rpg mówi: Każde 20 sztuk złota jakie Alchemik wykona podczas tego procesu, kosztuje go materiały warte 2 sztuki złota.

Eliksir Sennej Wizji

 • Opis: Butelka pełna jasnego, granitowego płynu.
 • Efekt: Dodatkowy zmysł pokroju sensora, dzięki któremu przez pewien czas można obserwować okolice w okół siebie. Co ciekawe sam sensor nie jest ograniczony do stania w miejscu i może się poruszać z prędkością zwykłego humanoida średnich rozmiarów, przez co można badać przy jego pomocy nawet okolice umiejscowioną dalej.
 • Czas Działania: 10 minut.
 • Cena Rynkowa: 760 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 254 sztuki złota.
 • Wow rpg mówi: Efekt zaklęcia Oko Kilrogga.

Eliksir Większej Zręczności

 • Opis: Butelka, pełna jasno-zielonego płynu.
 • Efekt: Nagłe poczucie lekkości oraz giętkości. Osoba pod wpływem efektu tego specyfiku, może być nieco zaszokowana tym jak szybko i zwinnie potrafi się poruszać. Jej ruchy natomiast są tak zwinne i szybkie, że podczas walki czasem ciężko za nimi nadążyć.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 760 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 254 sztuki złota.
 • Wow rpg mówi: Eliksir daje nam premie w wysokości 8 pkt zręczności.

Podarunek Arthasa

 • Opis: Dziwacznie połyskujący wywar, zawarty w niewielkiej buteleczce.
 • Efekt: Wyraźnie wyczuwalne osłabienie, wpływu zaklęć magii nekromancji na własne ciało. Ponadto osoba która wypije ten eliksir, zostaje zarażona tajemniczym schorzeniem, które potrafi roznosić się poprzez jej krew. Wystarczy jej kropla na czyimś ciele i jego skóra staje się znacznie słabsza i bardziej podatna na obrażenia.
 • Czas Działania: 3 minuty.
 • Cena Rynkowa: 760 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 254 sztuki złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tego Eliksiru zapewnia odporność na zaklęcia magii nekromancji w wysokości 21 pkt. Ponadto jego użytkownik zostaje skażony schorzeniem, które nie działa na jego osobę, ale roznosi się przez jego krew. Przez co wystarczy choćby zetknięcie się z nią, by ataki przeciw jej ofierze zyskał premię +2 do obrażeń. Co ważniejsze, ten efekt się łączy, przez co każda kolejna uncja krwi jaka opadnie na ciało przeciwnika który ranił cel tej mikstury, dodaje kolejne +2 pkt do obrażeń na czas działania produktu.

Eliksir Gigantów

 • Opis: Buteleczka pełna topazowego płynu.
 • Efekt: Znaczny przyrost siły. Na tyle intensywny, że osoba pod wpływem tego eliksiru może być przez jakiś czas w szoku przez jej nadmiar. Jej udźwig wzrasta przy tym również nad wyraz, a ciosy stają się wyprowadzane z tak masywną siłą, jakby faktycznie wyprowadzał je jakiś gigant.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 760 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 254 sztuki złota.
 • Wow rpg mówi: Eliksir daje nam premie w wysokości 8 pkt siły.

Eliksir Ograniczonej Niezniszczalności

 • Opis: Buteleczka pełna lśniącego, złotego płynu.
 • Efekt: Całkowita odporność na obrażenia fizyczne.
 • Czas Działania: 2 rundy.
 • Cena Rynkowa: 760 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 254 sztuki złota.
 • Wow rpg mówi: Całkowita odporność na obrażenia fizyczne.

Eliksir Mocy Cienia

 • Opis: Buteleczka pełna ciemnego, fioletowego płynu, który połyskuje złowieszczo.
 • Efekt: Wyraźnie widoczna zwiększona efektywność zaklęć ze szkoły nekromancji, magii demonicznej bądź uznawanych za złe.
 • Czas Działania: 15 minut.
 • Cena Rynkowa: 760 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 254 sztuki złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tego Eliksiru sprawia, że wszystkie zaklęcia ze szkoły nekromancji, magii demonicznej oraz uznawane za złe, zadają o 20% więcej obrażeń.

Eliksir Pogromcy Demonów

 • Opis: Szkarłatno-czarny płyn, usytuowany w niewielkiej buteleczce.
 • Efekt: Niebywały wzrost umiejętności bojowych w starciu z demonami, dzięki czemu znacznie sprawniej można unikać ich ataków, jak i wyprowadzić własne przeciw ich osobom.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 760 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 254 sztuki złota.
 • Wow rpg mówi: Premie do rzutów na atak i obronę przeciw demonom w wysokości +6.

Eliksir Wykrycia Demonów

 • Opis: Buteleczka pełna żółtawo-czerwonego płynu.
 • Efekt: Nagła świadomość nie tylko o obecności demonicznych istot w pobliżu siebie. A także w razie skupienia na niej, ich sile.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 760 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 254 sztuki złota.
 • Wow rpg mówi: Efekt zaklęcia Wykrycie Demona.

Wspanialsza Mikstura Many

 • Opis: Spora butelka, pełna ciemno-niebieskiego płynu.
 • Efekt: Bardzo znaczne pobudzenie umysłowe dzięki któremu użytkownik potrafi rzucić więcej zaklęć.
 • Czas Działania: Natychmiastowy.
 • Cena Rynkowa: 800 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 267 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tej mikstury przywraca postaci do 10 poziomów zaklęć.

Eliksir Wspanialszej Obrony

 • Opis: Spora kwadratowa butelka, pełna ciemno-brązowego płynu, który połyskuje dość intensywnie.
 • Efekt: Osoba pod wpływem tego eliksiru może być zaskoczona przez jakiś czas z jaką łatwością przychodzi jej poruszać się w trakcie walki na tyle skutecznie by bez większego trudu móc się skutecznie bronić.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 800 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 267 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Eliksir daje nam premie w wysokości 6 pkt do naturalnego pancerza.

Eliksir Mędrców

 • Opis: Lśniący, księżycowy płyn osadzony w dość sporej buteleczce.
 • Efekt: Niebywałe pobudzenie umysłowe dzięki któremu postać znacznie poszerza swoje intelektualne możliwości. Dzięki czemu nie tylko może rzucić więcej zaklęć w niektórych wypadkach. A także odczuć, że o wiele sprawniej się uczy oraz rozwiązuje skomplikowane problemy. Ponadto osoba która wypije ten eliksir odczuwa także znacznie większą niezłomność swojej siły woli oraz koncentracji.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 840 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 267 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Eliksir daje nam premie w wysokości 6 pkt mądrości oraz intelektu.

Eliksir Brutalnej Siły

 • Opis: Buteleczka pełna ciemnego, pomarańczowego płynu.
 • Efekt: Nagłe poczucie większej żwawości oraz przypływu sił. Osoba pod wpływem efektu tego specyfiku, wyraźnie odczuwa, że jest wstanie podjąć się

niebywale większego wysiłku niż zwykle, gdyż wolniej się męczy. Ponadto jej ciało jest wstanie przyjąć znacznie więcej ran niż zwykle oraz staje się wyraźnie odporniejsze na trucizny. Ponadto jej siła także wzrasta znacznie, przez co może cieszyć się znacznie pokaźniejszym udźwigiem i zadawaniem masywnych obrażeń, nawet przy pomocy niewielkiego rodzaju oręża.

 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 840 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 267 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Eliksir daje nam premie w wysokości 6 pkt siły oraz wytrzymałości.

Większa Wspanialsza Mikstura Życia

 • Opis: Spora butelka, pełna ciemnego, krwisto-czerwonego płynu.
 • Efekt: Wyraźne poczucie ulgi oraz zasklepienie nawet krytycznych ran.
 • Czas Działania: Natychmiastowy
 • Cena Rynkowa: 840 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 267 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tej mikstury zapewnia odnowienie 10k6 pkt życia.

Eliksir Mangusty

 • Opis: Buteleczka pełna płynu o barwie morskiej toni.
 • Efekt: Nagłe poczucie lekkości oraz giętkości. Osoba pod wpływem efektu tego specyfiku, może być nieco zaszokowana tym jak szybko i zwinnie potrafi się poruszać. Jej ruchy natomiast są tak zwinne i szybkie, że podczas walki czasem ciężko za nimi nadążyć. Ponadto obrażenia jakie zadaje taka osoba, mają sporą szansę na zadanie krytycznych ran.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 840 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 267 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Premia do atrybutu zręczności w wysokości +8 oraz zwiększenie szansy na krytyczne trafienie o +1.

Eliksir Większej Kamiennej Tarczy

 • Opis: Buteleczka, pełna czarnego płynu.
 • Efekt: Skóra osoby która wypiła ten eliksir, staje się wyraźnie twardsza i nie tylko ciężej ją skaleczyć. A także zranić np. nożem, ostrym narzędziem.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 840 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 267 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tego eliksiru daje celowi Redukcję Obrażeń w wysokości 2/-.

Transmutacja Mithrilu w Prawdziwe Srebro

 • Opis: To skomplikowany proces Alchemiczny, podczas którego Alchemik potrafi trans-mutować bazowy metal wydobyty z ziemi jakim jest mithril i przemienić go w czyste prawdziwe srebro.
 • Wow rpg mówi: Każda uncja metalu warta 2 sztuki złota, jakim jest mithril w tym wypadku. Zostaje zmieniona w tym procesie w prawdziwe srebro warte 50 sztuk złota.

Transmutacja Thorium w Arkanit

 • Opis: To skomplikowany proces Alchemiczny, podczas którego Alchemik potrafi trans-mutować bazowy metal wydobyty z ziemi jakim jest thorium i przemienić go w czysty arkanit.
 • Wow rpg mówi: Każda uncja metalu warta 2 sztuki złota, jakim jest thorium w tym wypadku. Zostaje zmieniona w tym procesie w arkanit warte 50 sztuk złota.

Mikstura Oczyszczenia

 • Opis: Butelka pełna jasnego, żółtego płynu.
 • Efekt: Bardzo silne działanie pobudzające dla ciała, dzięki temu to jest w stanie ponowić wysiłki w celu zwalczenia działającej trucizny, schorzenia bądź nawet klątwy.
 • Czas Działania: Natychmiastowy.
 • Cena Rynkowa: 840 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 267 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tj mikstury daje celowi szansę na drugi rzut obronny przeciw efektowi trucizny, schorzenia bądź klątwy jaka aktualnie na nim działa.

Większy Eliksir Arkany

 • Opis: Spora kwadratowa butelka, pełna połyskującego intensywnie, płynu o dowolnej barwie.
 • Efekt: Wyraźnie widoczna zwiększona efektywność zaklęć.
 • Czas Działania: 30 minut.
 • Cena Rynkowa: 840 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 267 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tego Eliksiru sprawia, że wszystkie zaklęcia, zadają o 20% więcej obrażeń.

Większy Eliksir Ochrony przed Magią

 • Opis: Większa butelka bezbarwnego płynu.
 • Efekt: Wyraźnie wyczuwalne osłabienie, wpływu zaklęć określonego typu na własne ciało.
 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 880 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 294 sztuki złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tego Eliksiru zapewnia odporność na zaklęcia w wysokości 28 pkt. Co najważniejsze ta odporność dotyczy jedynie wybranego typu magii, który określa się przy produkcji eliksiru.

Większa Wspanialsza Mikstura Many

 • Opis: Spora butelka, pełna ciemno-niebieskiego płynu.
 • Efekt: Bardzo znaczne pobudzenie umysłowe dzięki któremu użytkownik potrafi rzucić więcej zaklęć.
 • Czas Działania: Natychmiastowy.
 • Cena Rynkowa: 880 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 294 sztuki złota.
 • Wow rpg mówi: Wypicie tej mikstury przywraca postaci do 12 poziomów zaklęć.

Eliksir Tytanów

 • Opis: Spora kwadratowa butelka, pełna ciemnego, fioletowego płynu.
 • Efekt: Nagłe poczucie większej żwawości oraz przypływu sił. Osoba pod wpływem efektu tego specyfiku, wyraźnie odczuwa, że jest wstanie podjąć się

niebywale większego wysiłku niż zwykle, gdyż wolniej się męczy. Ponadto jej ciało jest wstanie przyjąć znacznie więcej ran niż zwykle oraz staje się wyraźnie odporniejsze na trucizny.

 • Czas Działania: Godzina.
 • Cena Rynkowa: 920 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 307 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Premia +8 do wytrzymałości.

Wspanialsza Mikstura Odnowienia

 • Opis: Spora buteleczka, pełna mocno lśniącego, fioletowego płynu.
 • Efekt: Znaczne poczucie ulgi oraz zasklepienie nawet krytycznych ran wraz z udziałem sporego pobudzenia umysłowego dzięki któremu użytkownik potrafi rzucić więcej zaklęć.
 • Czas Działania: Natychmiastowy.
 • Cena Rynkowa: 920 sztuk złota.
 • Cena Materiałów: 307 sztuk złota.
 • Wow rpg mówi: Mikstura przywraca 10k6 punktów życia oraz do 10 poziomów zaklęć.

Polecane Ścieżki Rozwoju dla Alchemików