Alayne Vesstal

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Alayne Vesstal
Alayne.jpg
Rasa

pół człowiek pół wysoki elf

Płeć

kobieta

Klasa

(fabularna)

Klasa

(mechaniczna)

Mag

Wiek

20 lat

Tytuł

- brak -

Status

żywa

Skala Wyzwania

15 SW

Poziom Walki Wręcz

7 PWW

Przynależność
Znana Rodzina
  • matka Kara Vesstal w Stormwind
  • ojciec w Dalaranie

Wygląd

Wygląd Alayne zawsze zdradzał jej mieszane pochodzenie. Dawno temu gdy jej matka mieszkała w Dalaranie, zakochała się w wysokim elfie-magu. Z tego związku narodziła się córka. Miała lekko wydłużone, szpiczasto zakończone uszy, jasną, świetlistą cerę pokrytą masą piegów oraz miękkie, blond włosy. Wszystko to sprawiało, że koleżanki akademii odnosiły się do dziewczyny z zawiścią, a młodociani adepci nie chcieli odstępować jej na krok. Potrafili długimi chwilami zapatrywać się w jej zielono-złote oczy, które odziedziczyła po obojgu rodziców, z resztą tak samo jak talent magiczny. Figura nie pozostawiała wiele do życzenia, smukłą sylwetkę osiągnęła dzięki zbilansowanej diecie, a ciągłe treningi i zdrowy tryb życia zahartowały jej organizm. W ciągu roku akademickiego, w czasie wolnym czy nauki, Alayne nosi wyłącznie suknie, szaty, bądź w ostateczności spódnice, jako wpojony przez jej matkę zwyczaj, jeżeli chce wyglądać jak kobieta, musi się ubierać jak na kobietę przystało. Jednak, gdy wyruszyła na pierwszą wyprawę badawczą w swoim życiu zobaczyła jak potrafią się nosić inne przedstawicielki jej płci, które mimo iż chodziły w spodniach wciąż wyglądały dobrze i nie ujmowało im to nic z ich kobiecości. W niej samej wciąż toczy się walka czy powinna przełamać ów stereotyp. Wyłącznie w czasie wypraw może cieszyć się możliwością wyboru stroju. Zatem jeżeli ktoś chce obejrzeć Alayne w czymś innym niż fałdzista suknia, powinien zaprosić ją na przejażdżkę, bądź zwiad.


Alayne4.jpg

Charakter i zachowania

Alayne w czasie treningu

„Clear mind, fiery heart, cold everything – that’s my motto”.

Alayne jest początkującą maginią mrozu, z zacięciem naukowym. Silne poczucie wartości i chaotycznie dobry charakter sprawiają, że swoimi umiejętnościami chce służyć sprawie Przymierza.


Historia

Alayne w czasie nauki

Alayne urodziła się w Dalaranie, spędzając tam pierwsze pięć lata swojego życia. Rosła w atmosferze miłości i wzajemnego uwielbienia. Ciepłe miesiące często spędzała na różnych obozach poza Dalaranem, poznając świat, większą część roku przebywając w mieście. Jednak ich szczęście nie trwało zbyt długo, ponieważ Król Lich zarządził ofensywę na magiczne miasto, wówczas kochankowie rozdzielili się. Matka z Alayne teleportowała się do Stormwind, licząc na znalezienie tam schronienia. Po przybyciu do miasta, przez pewien czas żyły na łasce krewnego, kuzyna stryjecznego matki, prowadzącego warsztat rzemieślniczy. Na szczęście nie długo musiały czekać na uśmiech losu, wkrótce matce dziewczyny zaoferowano katedrę w akademii magii, gdzie obie się przeniosły. Rodzicielska wierząc i znając magiczne możliwości córki postarała się o indywidualny program zajęć. Niektórzy z wykładowców nie bardzo cieszyli się z dołożonego obowiązku dając to odczuć, inni natomiast przyłożyli się do powierzonego zadania i dbali o rozwój magicznego talentu Alayne, narzucając jej większe tempo i szybciej przechodząc do bardziej zaawansowanych zaklęć. W ciągu 5 lat nauczyła się wszystkiego, a nawet więcej, co pozostali adepci wałkowali przez 8 lat. Taki tryb pozwolił jej mniej tęsknić za utraconym życiem w Dalaranie. Najlepszym towarzyszem okazał się Magnot, profesor prowadzący zajęcia z magii ofensywnej, może dlatego, że w czasie indywidualnych treningów dochodziło do otwartych ataków, nie tylko magicznych, które przełamywały wzajemne granice w relacji nauczyciel-uczeń. Często można było ich zobaczyć spacerujących razem. Sama Alayne była bardzo zadowolona z badań prowadzonych w laboratorium alchemicznym. W wieku 13 lat kończy pobierać podstawowe nauki magiczne i bierze udział w pierwszej wyprawie badawczej nad wyładowaniami magicznymi, głównie jako maskotka ekspedycji. Mimo zakończenia podstawowej nauki nie wywędrowała w świat z Akademii z powodu młodego wieku i mocnego sprzeciwu matki. Pozostała w Stormwind. Przez pewien czas próbowała opanować magię ognia, którą włada mistrz Magnot, o wiele lepiej wychodziły jej zaklęcia związane z zimnem i żywiołem wody. Wolny czas zabijała w laboratorium alchemicznym. Jako 18 letnia dziewczyna zgłosiła się do udziału w wyprawie udającej się do Winterspring, gdzie odkryła swoje prawdziwe powołanie - magię lodu. Po zakończeniu badań wróciła ponownie do matki w Stormwind. Dwa lata później postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie zorganizować ekspedycje naukową.

Plotki

- Podobno ma romans ze mistrzem Magnotem

- Podobno ktoś przeczytał w całości podanie na tą postać


Co się o niej mówi

"Przykład"

- Podpis