Ace

Z Wiki_RH
Skocz do: nawigacja, szukaj
Warcraftrpg-logo-small.jpg
Alliance Player's Guide
s. 42


Opis

As to odpowiedź nowoczesnej technologii na panujących na niebie, jeźdźców gryfów i wiwern. Ci fanatycy majsterkowania i latania stanowią jedność ze swoją maszyną i sieją postrach wśród wszystkich, na których padnie cień ich pojazdu. Zdecydowana większość Asów to absolwenci gnomiej szkoły pilotażu. Jest pośród nich także kilka krasnoludów, a od niedawna także ludzie zaczęli szkolić się w zakresie obsługi żyrokopterów. Zupełnie inny styl pilotażu reprezentują goblińscy piloci, ich maszyny to często pozbawione wszystkiego co nie jest absolutnie niezbędne do latania, szkielety, przystosowane do ataków samobójczych i bombardowań. Nie są znani piloci innych ras.

Wymagania

Umiejętności: Zauważanie 4 rangi, Używanie Technologicznych Urządzeń 8 rangi

Atut: Biegłość w pojazdach (powietrzne).

Zdolności

Dotyk Asa: As dodaje swoje poziomy do poziomów Tinkera dla celów określenia maksymalnego poziomu technologicznego , przy pracach zwizanych z pojazdami.

Mistrz pilotażu: As otrzymuje premię +2/+4/+6 do testów obsługi maszyn latających oraz +1/+2/+3 do testów ataku na dystans gdy znajduje się w maszynie latającej.

Powietrzne unikanie: Pilotując maszynę latającą As otrzymuje zdolność evasion. Jeśli posiada już zdolność evasion otrzymuje improved evasion. Improved evasion otrzymywana jest niezależnie na poziomie 8.

Atak w locie: W czasie atakowania z poruszającego się pojazdu, możliwe jest wykonanie ataku w dowolnym momencie, pod warunkiem, że pojazd porusza się prosto.

Powietrzna defensywa: Zawsze gdy As znajduje się w powietrzu zyskuje on premię +2/+4 do obrony na poziomie 4/8.

Bomby poszły!: Wszystkie ataki przy użyciu broni zamontowanej w maszynie latającej oraz wszystkie wyrzucone z niej materiały wybuchowe zadają o 1/2d6 większe obrązenia na poziomie 6/10.

Znajdź lukę: As doskonale zna schemat budowy maszyn latajacych, walcząc przeciwko jednej z nich może zignorować 5/10 punktów twardości na poziomie 6/10.

Poprawione manewrowanie: As kieruje dowolną maszyną latającą tak jakby jej manewrowanie było o jeden poziom lepsze.

Gaz do dechy!: As wie jak wycisnąć absolutnie wszystko ze swojego silnika. Jako akcję darmową, As może podjąć próbę przestawienia maszyny na najwyższe obroty. Robiąc to maszyna zyskuje +20% szybkości przez ilość rund równą modyfikatorowi z intelektu Asa. Po tym czasie silnik jest przegrzany i zapewnia jedynie 80% maksymalnej prędkości przez następną godzinę.


Poziom PWW Wytrzymałość Refleks Wola Zdolności

1

+0 +0 +2 +0 Dotyk Asa, Mistrz pilotażu +2

2

+1 +0 +3 +0 Powietrzne unikanie

3

+2 +1 +3 +1 Atak w locie

4

+3 +1 +4 +1 Powietrzna defensywa +2

5

+3 +1 +4 +1 Mistrz pilotażu +4

6

+4 +2 +5 +2 Bomby poszły!, Znajdź lukę

7

+5 +2 +5 +2 Poprawione manewrowanie

8

+6 +2 +6 +2 Poprawione powietrzne unikanie, Powietrzna defensywa +4

9

+6 +3 +6 +3 Gaz do dechy!

10

+7 +3 +7 +3 Poprawione "Bomby poszły!", Poprawione "Znajdź lukę", Mistrz pilotażu +6


Komentarz

Klasa działająca na identycznej zasadzie jak Steam Warrior tylko, że dla pojazdów latających. Niemal wszystkie zdolności klasowe wymagają do działania maszyny latającej, co może stanowić problem w niektórych sytuacjach. Taka maszyna to nie coś co można schować w kieszeń, wymaga częstych napraw i żre konkretną ilość paliwa warto wziąć to pod uwagę wybierając tą klasę. Potencjalnie wybuchowa mieszanka z klasą Techno Mage.